ایرانی‌ها در ۵ ماه چقدر مالیات دادند؟

ایرانی ها تا پایان مرداد ماه سال جاری بیش از 36 هزار میلیارد تومان مالیات دادند.

 به گزارش خبرآنلاین، بررسی ها نشان می دهد از ابتدای سال جاری تا کنون درامد مالیاتی دولت به 36 هزار و 750 میلیارد تومان رسیده است که هر چند از درآمد مورد انتظار دولت کمتر بود اما نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایشی برابر با 3.2 درصد را نشان می دهد.

سهم درامدهای مالیاتی از بودجه عمومی کشور در این دوره زمانی برابر با 78.2 درصد و سهم سایر درآمدها برابر با 21.8 درصد بوده است. کل درامدهای دولت در این مقطع زمانی برابر با 46 هزار و 960 تومان بوده است.

بر این اساس هر چند حجم درآمد مالیاتی دولت در این دوره زمانی افزایش یافته است اما میزان درآمد محقق شده از سرفصل ” سایر درآمدها” کاهشی برابر با 11.8 درصد را شاهد بوده است.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی بانک مرکزی، مالیات اشخاص حقوقی در مدت پنج ماهه امسال 11 هزار و 990 میلیارد تومان وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 6.1 درصدی روبه‌رو بوده است.

بر این اساس در این دوره زمانی یعنی از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه حجم مالیات وصولی از محل واردات 3 هزار و 360 میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایشی برابر با 15.7 درصد را نشان می دهد. مالیات بر واردات خودرو اما در این دوره زمانی کاهشی برابر 46.2 درصد را نشان می دهد. مالیات بر درآمد نیز در این دوره زمانی افزایشی برابر با 10.6 درصد را شاهد بوده است.

مطلب قبلیرشد شاخص بورس تهران
مطلب بعدیبا تزریق پول شغل ایجاد می شود؟

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید