انجمن جهانی فولاد: ایران دهمین تولیدکننده فولاد جهان است

ایران در سال 2018 میلادی با تولید 25 میلیون تن فولاد در جهان در جایگاه دهم ایستاده است.

 انجمن جهانی فولاد میزان تولید فولاد خام در کشورهای تولیدکننده جهان را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش ایران با افزایش 17.7 درصدی تولید فولاد خام نسبت به سال 2017 در سال 2018 و رسیدن به تولید 25 میلیون تن فولاد در سال گذشته میلادی  بالاتر از اوکراین، تایوان و ایتالیا در جایگاه دهم ایستاده است.

در سال گذشته میلادی به طور کلی 1808 میلیون تن فولاد خام در سراسر جهان تولید شده که 4.6 درصد بیشتر از میزان تولید در سال 2017 است. میزان تولید در کشورهایی مثل ترکیه، اوکراین و کل اتحادیه اروپا و ژاپن کاهش یافته و چین با تولید 928 میلیون تن فولاد هم چنان در جایگاه اول ایستاده است.

ایران در سال 2017 سیزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان شناخته شده بود و ایتالیا، تایوان و اوکراین به‌ترتیب در رتبه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم قرار گرفته بودند اما در سال 2018 با رشد قابل توجه تولید فولاد ایران رتبه دهم از این نظر به ایران رسیده و ایتالیا، تایوان و اوکراین به‌ترتیب در رتبه‌های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم از این نظر قرار گرفته‌اند.

سهم ایران از کل تولید فولاد جهان در سال میلادی گذشته 1.38 درصد برآورد شده است. چین سهم خود را به 51.3 درصد از کل تولید فولاد جهان رسانده است.  این کشور با تولید 928 میلیون تن فولاد به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان در سال 2018 شناخته شده است و هند با تولید 106 میلیون تن و ژاپن با تولید 104 میلیون تن به‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند. آمریکا، کره جنوبی، روسیه، آلمان، ترکیه و برزیل به‌ترتیب در رتبه‌های چهارم تا نهم از این نظر قرار گرفته‌اند.

گفتنی است صنعت فولاد ایران با وجود تحریم‌های آمریکا عملکرد بسیار خوبی در سال 2018 داشته و توانسته میان تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان سه کشور ایتالیا، تایوان و اوکراین را پشت سر بگذارد و در جایگاه دهم قرار گیرد.

مطلب قبلیفقرا از ۴۲هزارمیلیارد یارانه کالاهای اساسی، سهمی نبردند
مطلب بعدیقدرتمندترین شهرهای جهان؛ از لندن و نیویورک تا قاهره

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید