افزایش قیمت طلا و ارز در بازار

روند افزایشی در بازار امروز طلا و سکه همچنان مانند روزهای اخیر ادامه پیدا کرده است و سکه تمام طرح جدید با افزایش ۱۵ هزار تومانی نسبت به روز قبل، یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، در حدود ۱۰ روز اخیر بازار طلا و سکه با تحولاتی روبرو شده و قیمت‌ها تحت تاثیر افزایش قیمت جهانی طلا با روند صعودی مواجه شده است و نرخ طلای گرمی نیز رکورد پنج سال اخیر خود را شکسته و از مرز ۱۲۶ هزار تومان عبور کرده است.

بر این اساس سکه تمام طرح جدید که روز گذشته ۳۳ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده بود، امروز هم در شیب صعودی قرار گرفته و با ۱۵ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز، یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

در میان سایر سکه‌ها، نیم سکه با افزایش ۵۰۰۰ تومانی قیمت ۶۶۸ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰۰۰ تومان افزایش ۳۸۷ هزار تومان و سکه گرمی با ۲۰۰۰ تومان افزایش ۲۵۴ هزار تومان داد و ستد می  شود.

همین وضعیت در بازار طلا هم حاکم است و قیمت‌ها در جهت افزایش حرکت کرده‌اند؛ به گونه ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش حدود ۴۹۰ تومانی ۱۲۶ هزار و ۴۹۱ تومان قیمت دارد و هر مثقال طلا ۲۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و ۵۴۸ هزار تومان فروخته می شود.

به گفته کارشناسان بازار و فروشندگان، روند افزایشی قیمت طلا در بازار داخلی همچنان متاثر از افزایش قیمت جهانی طلاست، چرا که امروز هم قیمت هر اونس طلا روند صعودی دارد و با افزایش حدود ۱۰ دلاری به بیش از ۱۳۳۵ دلار رسیده است.

از سوی دیگر بازار ارز هم به طور نسبی با روند افزایشی همراه شده است. دلار آمریکا با چهار تومان افزایش ۳۸۹۰ تومان، ‌یورو با ۱۳ تومان افزایش ۴۷۴۱ تومان، ‌پوند انگلستان با دو تومان کاهش ۵۰۲۴ تومان و لیر ترکیه با یک تومان افزایش ۱۱۶۵ تومان قیمت دارد.

همچنین دلار مبادله‌ای ۳۳۲۵ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری شده است.

نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۶ هزار و ۴۹۱ تومان ۴۹۱ تومان افزایش
مثقال طلا ۵۴۸ هزار تومان ۲۸۰۰ تومان افزایش
اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۳۵ دلار و ۳۰ سنت ۱۰ دلار و ۱۰ سنت افزایش
نوع سکه
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان ۱۵ هزار تومان افزایش
نیم سکه ۶۶۸ هزار تومان ۵۰۰۰ تومان افزایش
ربع سکه ۳۸۷ هزار تومان ۲۰۰۰ تومان افزایش
سکه گرمی ۲۵۴ هزار تومان ۲۰۰۰ تومان افزایش
نوع ارز
دلار آمریکا ۳۸۹۰ تومان ۴ تومان افزایش
یورو ۴۷۴۱ تومان ۱۳ تومان افزایش
پوند انگلستان ۵۰۲۴ تومان ۲ تومان کاهش
لیر ترکیه ۱۱۶۵ تومان ۱ تومان افزایش
یوان چین ۶۱۹ تومان ۲ تومان افزایش
درهم امارات ۱۰۶۶ تومان بدون تغییر
مطلب قبلیپراید 111 به آخر خط رسید
مطلب بعدیگزارش کیفیت خودروهای ایرانی؛ تک ستاره و چندستاره ها

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید