افتتاح هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش ایران قم «قم شوز»

افتتاح هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش ایران قم «قم شوز»

هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش ایران قم (قم شوز) طی مراسمی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم افتتاح شد.

به گزارش ایکسب، جواد شعبانزاده، رییس انجمن صنفی کفش ماشینی استان قم در مراسم افتتاح این نمایشگاه بیان کرد: ۷۱۱ شرکت و تولیدکننده از استان‌های مختلف کشور برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده بودند که بخاطر محدودیت فضا، ۴۰۰ شرکت توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار داده‌اند.

جواد شعبانزاده خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی برگزاری نمایشگاه قم شوز ۱۰۰۰ تاجر و فعال اقتصادی خارجی در کنار ۳۰ هزار تولیدکننده و علاقمند از شهرهای مختلف ایران از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی ادامه داد: همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، طرح اهدای کفش به مناسبت عید نوروز برای توزیع در بین نیازمندان توسط خیرین و تولیدکنندگان به اجرا در خواهد آمد.

سهم سه میلیارد دلاری صنعت کفش ایران در بازارهای جهانی

معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده صنعت کفش کشور، گفت: از بازار ۳۸۰ میلیارد دلاری صنعت کفش در دنیا، سهم صنعت کفش ایران سه میلیارد دلار است.

سیدمحمد موسوی عصر سه‌شنبه در حاشیه مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم، با اشاره به فعالیت بیش از ۳۳۰ صنعتگر دارای پروانه بهره‌برداری و ۱۰ هزار واحد صنفی صنعت کفش، گفت: طی سال گذشته ۸۳ میلیون دلار کفش از ایران به کشورهای دیگر صادر شده است.

موسوی با اشاره به صادرات ۶۳ میلیون دلاری صنعت کفش طی ۹ ماه امسال، اضافه کرد: در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی قم بیش از هزار تاجر و فعال صنعت کفش از کشورهای مختلف دعوت شدند.

معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح وزارت صنعت در پیاده‌سازی کریدور سبز صادراتی، یادآور شد: دولت سیزدهم با تعاملات بین‌المللی و حضور پررنگ در معاهدات بین‌المللی مانند بریکس، شانگهای و اوراسیا زمینه مناسب صادرات به وجود آورده و در این شرایط تولیدکنندگان باید در مسیر افزایش تولید، کیفیت و برندسازی تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: بازار اوراسیا سالانه بیش از ۳۷۰ میلیارد دلار واردات دارد که صنعت کفش ایران می‌تواند سهم خوبی از این ظرفیت داشته باشد.

موسوی گفت: در قالب طرح کریدور سبز صادراتی، مشکلات عمده تولیدکنندگان مانند تامین مواد اولیه، ارز و غیره برطرف خواهد شد تا صادرکنندگان دچار معطلی نشوند.

معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع خرد و خانگی در صنعت کفش، تصریح کرد: پیوند زنجیره تولید تا صادرات، شاه کلید رونق صنعت کفش ایران و ورود به بازارهای جهانی است.

وی همچنین گفت: استان قم جایگاه ویژه‌ای در صنعت و به خصوص صنعت کفش دارد به نحوی که هم اینک در واحدهای تولیدی این استان با کمبود کارگر روبه رو هستیم.

نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم تا ۲۹ دی‌ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم برپا خواهد بود.

 منبع: خبرگزاری فارس

مطلب قبلیآشنایی با دمپرهای موتوری؛ انواع و کاربرد آنها
مطلب بعدیتحلیل تاثیر گیمیفیکیشن در صنعت بیمه ایران

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید