ارزش اپل به یک تریلیون دلار می‌رسد

پیش‌بینی‌های یکی از تحلیل‌گران وال استریت نشان از این دارد که ارزش بازار اپل در ۱۲ ماه آینده به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

ارزش هر سهم اپل ۹ درصد از بالاترین میزان آن در ماه می میلادی که به ۱۵۶.۱۰ دلار رسیده بود، کاهش پیدا کرده است، اما برایان وایت، تحلیل‌گر وال استریت معتقد است که کاهش ارزش سهام اپل یک فرصت خرید است، چراکه بسیاری از تحلیل‌گران توجه خود را معطوف به رونمایی از آیفون ۸ کرده‌اند که قرار است پاییز سال جاری میلادی راهی بازار شود.

وایت با تکیه بر تحقیقاتی که انجام داده، معتقد است که سهام اپل از جمله‌ی نمونه‌هایی است که ارزش آن بسیار پایین‌تر در نظر گرفته شده است. وایت در گزارش خود در این خصوص می‌گوید:

در بررسی‌های ما، اهمیت گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ میلادی اپل بسیار کمتر است، چراکه سهامداران توجه اصلی خود را معطوف آیفون ۸ کرده‌اند که در پاییز سال جاری راهی بازار خواهد شد. این در حالی است که اپل در جریان کنفرانس توسعه دهندگانش از محصولات و فناوری‌های جدیدی رونمایی کرد.

وایت معتقد است که عرضه‌ی نسل جدید آیفون پرچمدار اپل باعث خواهد شد که ارزش سهام این کمپانی به ۲۰۲ دلار رسیده و طی ۱۲ ماه آینده شاهد رسیدن ارزش بازار اپل به بیش از یک تریلیون دلار خواهیم بود. ارزش بازار کنونی اپل بیش از ۷۳۷ میلیارد دلار است.

وی گفته همانند روند نزولی سال ۲۰۱۳ برای ارزش سهام اپل که منجر به افزایش بی سابقه در بهار سال ۲۰۱۵ شد، انتظار می‌رود که کاهش ارزش سهام اپل که در می ۲۰۱۶ به اوج خود رسید با عرضه‌ی آیفون‌های جدید ادامه داشته و نهایتا منجر به افزایش ارزش هر سهم به بیش از ۲۰۲ دلار شود که نتیجه‌ی آن ارزش بازار یک تریلیون دلاری اپل طی ۱۲ ماه آینده خواهد بود.

در ماه می، آمیت داریانانی، تحلیل‌گر موسسه‌ی RBC Capital Markets اعلام کرد که امکان افزایش ارزش بازار اپل و عبور از مرز یک تریلیون دلار طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده محتمل است. وی میزان ارزش هر سهم اپل را ۱۹۲ تا ۱۹۵ دلار در نظر گرفته بود. داریانانی، آیفون ۸ اپل را به عنوان یک کاتالیزور به منظور رسیدن به ارزش یک تریلیون دلاری در نظر گرفته بود.

منبعزومیت
مطلب قبلیوزیر نفت: ما ملت ثروتمندی نیستیم توهم ثروتمندی داریم
مطلب بعدیاولین شهر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی؛ یزد جهانی شد

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید