ارزش استارت آپ هندی اویو به 10 میلیارد دلار رسید

استارت آپ هندی اویو
استارت آپ هندی اویو

هم اکنون استارت آپ اویو در 800 شهر و 80 کشور جهان از جمله ایالات متحده، انگلستان، چین و ژاپن فعالیت می کند.

بنیانگذاران بزرگترین هتل زنجیره ای هند، قصد دارند 2 میلیارد دلار به شرکت خود تزریق کنند و سهم آن را در تجارت و کسب و کار بالا ببرد. به این ترتیب این استارت آپ، دومین استارت آپ با ارزش هند خواهد شد.

ریتش آگراوال، 700 میلیون دلار در اویو به عنوان اولین بخش از سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری، سرمایه گذاری کرده است. اویو در بیانیه ای که امروز منتشر شد، اعلام کرد که سرمایه گذاران دیگری از جمله سافت بانک ژاپن هم در این دور از سرمایه گذاری حضور دارند.

آگراوال، همچنین در حال خرید سهام 1.3 میلیارد دلاری موجود از سرمایه گذاران اولیه شرکت از جمله Lightspeed Venture Partners و Sequoia Capital است.

آگراوال 25 ساله، اویو را در سال 2013 تاسیس کرد. این شرکت به سرعت به بازیگر اصلی صنعت هتلداری هند تبدیل شد و هم اکنون چشم انداز بالا مرتبه ای رو به رو او قرار دارد.

به گفته یک منبع آگاه، آخرین سرمایه گذاری، سهام آگراوال را به 30 درصد و ارزش اویو را به 10 میلیارد دلار می رساند.

این باعث می شود که اویو به عنوان دومین استارت آپ بزرگ هند، ‌بعد از شرکت پرداخت دیجیتال Paytm قرار بگیرد که سافت بانک در آن هم به عنوان بزرگترین سرمایه گذار حضور دارد. ارزش حال حاضر این شرکت 15 میلیارد دلار است.

آگراوال طی بیانیه ای اعلام کرد: ما واقعا معتقدیم که می توانیم یک برند جهانی از هند بسازیم. ما عملکرد موثر با مسیری روشن برای سودآوری داریم.

اویو تایید کرده است که سهام بنیانگذار شرکت در حال افزایش است اما درباره رقم آن چیزی نگفته است. اویو بیشترین سهم از سرمایه گذاری جدید خود را برای گسترش در سطح قاره اروپا به کار گرفته است.

این شرکت، هتل های زیادی در سراسر جهان خریداری کرده است و سعی در گسترش کسب و کار خود دارد. اویو اخیرا هتل کازینو Hooters در لاس وگاس را هم خریده است.

هم اکنون اویو در 800 شهر و 80 کشور جهان از جمله ایالات متحده، انگلستان، چین و ژاپن فعالیت می کند.

منبعاتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران
مطلب قبلیامسال سال رونق پسته
مطلب بعدی10 کشور برتر در شاخص اقتصاد رقابتی در سال 2019

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید