خانه بلاگ

مدیرعامل شتاب دهنده فناوری فن کام به عضویت شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد

دکتر حمیدرضا قجر
دکتر حمیدرضا قجر

طی حکمی از طرف معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آقای دکتر حمیدرضا قجر به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری این دانشگاه منصوب شد.

آقای دکتر حمیدرضا قجر به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری این دانشگاه منصوب شد.

پیرو حکم رسمی که در هفته آخر اسفند اعلام شد آقای دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات ‌و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های آقای دکتر قجر در عرصه پژوهش و فناوری، حکم انتصاب ایشان را به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابلاغ کردند تا از تخصص، تجربه و کمک های علمی و ارزنده آقای دکتر قجر در شورای فناوری دانشگاه در راستای دستیابی به اهداف فناوری دانشگاه بیشتر بهره مند شوند.
شایان ذکر است آقای دکتر حمیدرضا قجر قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی آریان کیمیا تک و با حفظ سمت مدیرعامل شتاب دهنده دانش بنیان توسعه فناوری های نوین کیان الماس مهر(فن کام)، رئیس هییت مدیره شرکت دنیای نور و آوای کیان و همچنین هم بنیانگذار پلتفرم VOD «فیلمنت» نیز هستند و در کارنامه خود مدیریت و عضویت در هییت مدیره چندین شرکت بزرگ و موفق را نیز دارند.

آقای دکتر قجر ضمن قدردانی از انتصاب خود به عنوان عضو شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اعلام کردند که تمام تلاش خود را برای کمک به رشد و دستیابی به اهداف شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام خواهند داد و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهند کرد.

معاملات تجارت الکترونیک ۲۱۷ درصد رشد کرد

رشد معاملات تجارت الکترونیک

طی نیمه نخست امسال، ارزش حقیقی معاملات تجارت الکترونیکی ۱۱۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، ۲۱۷ درصد رشد داشته است.

سالانه به منظور اندازه ‏گیری وضعیت تجارت الکترونیک در کشور و تهیه اطلاعات با کیفیت برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی، گزارش تجارت الکترونیکی تهیه می‌شود، امسال به دلیل شرایط خاص کرونا، گزارش شش ماهه هم به خاطر کرونا منتشر شده است که حکایت از ۳/۸ برابر شدن ارزش معاملات تجارت الکترونیک و ۳ برابر شدن تعداد نمادهای اعتماد الکترونیکی صادره نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ دارد.

این گزارش، به پایش ‌شاخص‌های تجارت الکترونیک در سه دسته «زیرساخت تجارت الکترونیک»، «عملکرد تجارت الکترونیک» و «روش شناسی و جمعیت ‏شناسی تجارت الکترونیک» می‌پردازد. از مهمترین اهداف تهیه این گزارش می‌توان به رصد و پایش وضعیت تجارت الکترونیکی کشور، ارائه گزارش‌هایی از وضعیت تجارت الکترونیک کشور، فراهم شدن امکان مقایسه وضعیت تجارت الکترونیک در کشور با سایر کشورها، فراهم شدن امکان هدف گذاری‏‌های مبتنی بر داده در حوزه تجارت الکترونیکی و همچنین انتشار داده‌‌ها و اطلاعات به روز از وضعیت تجارت الکترونیکی در کشور اشاره داشت.

داده‌ های مورد نیاز برای اندازه‏ گیری شاخص ‌های زیرساخت و عملکرد، از منابعی مانند گزارش ‌های بانک جهانی، مرکز آمار ایران، بانک مرکزی ج. ا.ا. و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و داده ‌های روش شناسی و جمعیت‏ شناسی اعم از فعالان و مشتریان، با نمونه‏ گیری از واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد الکترونیکی و تکمیل پرسشنامه گردآوری شده و اهم نتایج به شرح زیر است:

زیرساخت تجارت الکترونیک

در این بخش، ضریب نفوذ اینترنت به ۱۰۲ درصد رسیده که نسبت به سال قبل، ۹ درصد رشد داشته است. همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه هوشمند به ۶۵ درصد رسیده که نسبت به سال قبل، ۲۰ درصد رشد داشته و حدود ۱۸۵ هزار گواهی امضا الکترونیکی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲۳ درصد رشد داشته است.

عملکرد تجارت الکترونیک

در این بخش، ارزش اسمی معاملات تجارت الکترونیکی ۶۳۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۸۴ درصد رشد داشته است. ارزش حقیقی معاملات تجارت الکترونیکی ۱,۱۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، ۲۱۷ درصد رشد داشته و مبلغ هر خرید الکترونیکی به طور میانگین ۴۱۷ هزار تومان برآورد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۵۳ درصد رشد داشته است. همچنین تعداد کل معاملات تجارت الکترونیکی حدود یک و نیم میلیارد فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۲ درصد رشد داشته و تعداد معاملات الکترونیکی دولتی حدود ۱۵۱ هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۴ درصد رشد داشته است.

روش شناسی و جمعیت ‌شناسی تجارت الکترونیک

در این بخش، تعداد اینمادهای اعطا شده در نیمه اول سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل با رسیدن به ۱۶ هزار اینماد، ۱۹۶ درصد رشد داشته است. حدود ۷۶ هزار واحد تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد هستند که ۲۳ درصد از تعداد کل واحدهای تجارت الکترونیک را شامل می‌شود و ۸۱ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، علاوه بر وب سایت از شبکه‌های اجتماعی استفاده می کنند. حدود ۸۶ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی، از سرمایه‌گذار شخصی به منظور توسعه خود استفاده می کنند و حدود ۴۳ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی از پست جمهوری اسلامی ایران به منظور ارسال و تحویل کالا استفاده می‌ کنند.

۴۶ درصد از صاحبان واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن دارند و ۷۵ درصد از اینمادهای اعطا شده در نیمه نخست سال ۹۹، مربوط به واحدهای تجارت الکترونیکی با ماهیت حقیقی بوده است.

به طور کلی، با در نظر گرفتن آمار ارائه شده در گزارش در حوزه زیرساخت تجارت الکترونیکی، از جمله رشد ۷ درصدی در حوزه ضریب نفوذ تلفن همراه نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، با رسیدن به عدد ۱۴۹ درصد و همچنین رشد ۱۷ درصدی در ضریب نفوذ اینترنت پهن باند با رسیدن به عدد ۱۰۲ درصد که بالاتر از میانگین جهانی و منطقه است؛ می‌ توان گفت زیرساخت ارتباطی قابل قبولی برای رشد تجارت الکترونیکی در کشور وجود دارد.

از سوی دیگر، آمار شاخص‌ های عملکرد تجارت الکترونیکی نشان از رشد مبلغی و تعدادی در تراکنش‏ ‌های تجارت الکترونیکی دارد. ارزش اسمی معاملات تجارت الکترونیکی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ با رشد ۲۸۴ درصدی همراه بوده است. بعلاوه تعداد کل معاملات تجارت الکترونیکی با رشد ۵۲ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ مواجه بوده است که نشان از استقبال بیشتر خریداران از خرید اینترنتی بوده است.

همچنین، بررسی آمار جمعیت ‏شناسی نشان‏ دهنده تعداد رو به رشد واحدهای تجارت الکترونیکی است. با اینحال در نیمه نخست سال ۹۹ نیز سهم زنان از مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی همچنان ثابت (۱۳ درصد) بوده و بسیار کمتر از مردان است. علاوه بر این، بیش از ۸۶ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی از سرمایه شخصی خود جهت راه‏اندازی و توسعه استفاده می‌کنند.

نهایتا اینکه، با در نظر گرفتن آمار ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت که هر چند تجارت الکترونیک در ایران به طور کلی در مسیر رشد قرار دارد اما همچنان با موانعی از قبیل شرایط اقتصادی پرنوسان، ایجاد محدودیت‌ های متعدد، سیاستگذاری‌های نادرست و عدم آموزش و اطلاع رسانی کافی به عموم در خصوص تجارت الکترونیکی روبروست که باید جهت رفع آنها، به بهبود عملکرد در حوزه سیاستگذاری، فرهنگ‏ سازی و آموزش پرداخته شود.

خرید محصولات و برندهای اورجینال بدون واسطه در ایکسب

خرید محصولات اورجینال
خرید محصولات اورجینال

ایران 2 پلاس: برترین توزیع کننده برندهای اورجینال پوشاک

 شرکت ایران 2 پلاس (Iran2Plus) یکی از شرکت های فعال در زمینه واردات و توزیع عمده و خرده کالاهای اورجینال در کشور است که به صورت عمده و خرده محصولات وارداتی خود را به دست مخاطبین خود می رساند.

محصولات و برندهایی که شرکت ایران 2 پلاس ارائه می دهد اصل بوده و این شرکت اصل بودن آنها را تضمین می کند همچنین برچسب ها و کدهایی که نشان دهنده اصل بودن کالاهای این شرکت است بر روی محصولات این شرکت وجود دارد تا مخاطبین نسبت به کالاهایی که خریداری می کنند کاملا اطمینان حاصل نمایند.

سابقه شرکت ایران 2 پلاس

شرکت ایران 2 پلاس بیش از یک دهه است که در زمینه مد، پوشاک و دیگر محصولات لایف استایل در بازار فعالیت می کند و از سه سال پیش با گسترش اینترنت و تغییر رفتار مصرف کنندگان فروش آنلاین خود را در اینستاگرام و مارکت پلیس های برتر کشور مثل دیجکالا و ایکسب استارت زده است و با موفقیت های بزرگی دست یافته است. این شرکت در حضور کوتاه مدت آنلاین خود در دیجیکالا توانسه تمام رکوردهای فروش آنلاین خود را بشکند.

آقای نوری مدیر مجموعه ایران 2 پلاس در ارتباط با این رکورد فروش اعلام کردند «که به نظر میرسد در رابطه با خرید و فروش های آنلاین دوران پسا کرونا، دوران جدیدی خواهد بود و با موج جدیدی از تقاضا برای خریدهای آنلاین روبرو خواهیم شد که در آن شرکت های که ردپاهای خوبی در گوگل از خود به جا گذشته اند آینده و فروش  بهتری خواهند داشت همچنین به رکوردهای قابل توجه تری نیز دست خواهند یافت.»

با توجه به اینکه این شرکت در واردات و توزیع اجناس برند اصل کار می کنند و با سابقه خوبی که از خود به جا گذاشته است در بازار شناخته شده و توانسته از خودش برند خوشنامی در ذهن مخاطبین خود ایجاد کرده و مشتریان وفاداری در بحث خریدهای عمده داشته باشد.

مدیر این مجموعه امیدوار است برند خود را در آینده نزدیک به یک برند آنلاین کشوری تبدیل کند تا مخاطبین بتوانند از همه جای ایران به برندهای اصل و اورجینال دسترسی داشته باشند و به صورت آنلاین با اطمینان کامل خرید کنند برای همین منظور سایت فروشگاه اینترنتی این مجموعه در آینده نزدیک به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

برترین برندهای پوشاک و استایل در ایران 2 پلاس

از برندهایی که شرکت ایران 2 پلاس کار می کنند می توان به برترین برندهای حوزه پوشاک و استایل مثل مانگو، و یا برندهای ورزشی و کوهنودری مثل سالیوا و برند های مثل کلمبیا، آندر آرمور ، نورث فیس ،دیوتر و دیگر برندهای برتر دنیا اشاره کرد که برخی از محصولات این شرکت در فروشگاه اینترنتی ایکسب جهت خرید عمده و تکی وجود دارد.

به طور کلی برترین برندهای اورجینال و اصلی که شرکت ایران 2 پلاس به صورت منظم کار می کند شامل آندرآرمور، نورث فیس، کلمبیا، کفش های تری بورد، سالیوا، سالامون و غیره است.

مخاطبین شرکت ایران 2 پلاس

مخاطبین شرکت و محصولات برندهای ایران 2 پلاس افراد خوش سلیقه ای هستند که به استایل و تیپ خودشان توجه می کنند و به خودشان احترام ویژه ای قائل اند و همچنین افرادی که دوست دارند برند اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کند. پس ایران 2 پلاس یکی از بهترین گزینه برای افرادی که دنبال محصولات اورجینال هستند می باشد.

ارسال رایگان کالاهای برند و اورجینال ایران 2 پلاس در کل کشور

شرکت ایران 2 پلاس در راستای جلب نظر مخاطبین و اطمینان دادن به آنها هزینه ارسال همه کالاهای خریداری خود در کل کشور را رایگان گذاشته تا مخاطبین در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند و تنها با پرداخت قیمت محصول مورد نظر خود، کالای خریداری شده را در سریعترین زمان در درب منزل خود تحویل گیرند.

نحوه خرید محصولات شرکت ایران 2 پلاس

علاقه مندان جهت بررسی، مقایسه و خرید محصولات اورجینال این شرکت می توانند به صفحه این مجموعه در مارکت پلیس ایکسب مراجعه نموده و محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنند.

همچنین علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر محصولات این شرکت می توانند به پیج اینستاگرام این شرکت با آیدی Iran2Plus مراجعه نمایند.

سالکو، برند برتر ارائه دهنده پنجره دوجداره و اجرای نمای ساختمان

سالکو تولیدکننده انواع در و پنجره UPVC

نمای ساختمان و زیبایی آن بخشی از زیبایی شهر ماست، بنابراین در انتخاب بهترین نمای ساختمانی باید به انتخاب پنجره آن دقت کافی کرد. شرکت پنجره دو جداره سمیر با برند تجاری سالکو یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید و ارائه انواع پنجره دوجداره است که توانسته با در نظر گرفتن روزافزون تقاضا برای پنجره دوجداره در میان پیمانکاران ساختمانی محبوبیت خوبی کسب کند.

این روزها شهر پر است از ساختمان‌های بلند زیبایی که نماهای جذاب شیشه‌ای خاص دارند. اما با وجود تنوعی که در ساخت ساختمان‌ها و نمای آنها وجود دارد، نماهای شیشه ای مدرن و بخصوص پنجره های دوجداره جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند.

اما مسئله این است که با وجود تنوع گسترده‌ای که در بازار پنجره‌ و شیشه وجود دارد، انتخاب پنجره‌های مناسب برای یک پروژه ساختمانی تقریبا دشوار و حتی گیج‌کننده است.

سالکو، تولیدکننده درب و پنجره با کیفیت در ایران، یکی از شرکت‌های فعال این حوزه است که علاوه بر ارائه انواع درب و پنجره های دو جداره UPVC، خدماتی از جمله نصب و اجرای نمای ساختمان را هم به بازار ارائه می‌دهد.

این شرکت به خریداران علاوه بر تامین پنجره دوجداره مورد نیازشان، مشاوره، نصب و اجرای نمای ساختمان را هم ارائه می‌دهد و کمک می‌کند پیمانکاران و صاحبان ساختمان‌ها بتوانند بدون سردرگمی بهترین گزینه را برای نمای ساختمانشان انتخاب کنند.

شرکت پنجره دو جداره سمیر با برند تجاری سالکو از سال 1389 فعالیت خود را در شهر تهران و در زمینه تولید و اجرای نماهای مدرن ساختمانی از جمله کرتین وال، فریم لس، اسکای لایت، سایبان و غیره آغاز کرده است. این شرکت در حال حاضر توانسته با ارائه و تولید بهترین پنجره های دوجداره که به صورت کاملا اتوماتیک تولید می‌شود شهرت خوبی در میان پیمانکاران ساختمانی کسب کند.

سالکو در حاضر برای بیش از 100 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است. از جمله افتخارات این مجموعه می‌توان به کسب عنوان برند برتر در سال 95 و 96 و کسب استانداردهای ISO10004 و ISO9001 و کسب گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات و مسکن در سال 96 اشاره کرد.

پروژه های سالکو

آشنایی با محصولات و خدمات سالکو

–          انواع پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره یکی از محبوب‌ترین پیشنهادهای این شرکت است که بسیار مقاوم هستند و عایق بندی خوبی دارند و حتی قیمتشان نسبت به باقی محصولات مشابه در بازار بسیار مناسب است.

نکته مهمی که باعث شده پنجره های دوجداره سالکو یکی از بهترین پنجره‌ها باشد این است که پنجره‌های این برند در انواع مختلفی از پروفیل با کیفیت بالا از جمله پروفیل آلومینیومی، UPVC و Alu-Wood به بازار ارائه می‌شود.

از دیگر نکات جالب این است که پنجره‌های ارائه شده سالکو متناسب با هر خانه و هر ساختمان و در هر شرایط آب و هوایی ساخته می‌شود و در نهایت در هر پروژه با کمک مهندسان و کارمندان خبره این مجموعه نصب و ارائه می‌شود.

–          سایبان، سقف شیشه‌ای و جان پناه

از دیگر محصولات و خدماتی که این برند ارائه می‌دهد می‌توان به جان پناه‌ها (هند ریل‌ها)، انواع سایبان (لوور و شاتر)، سقف‌های شیشه‌ای اشاره کرد.

–          اجرای نماهای شیشه ای مدرن

مجموعه سالکو همچنین اجرای نماهای شیشه‌ای و نماهای مدرنی را تاکنون در پرونده کاری خود داشته است که به زیبایی و دوام شهرت دارند. انواع نمای شیشه ای ساختمان که این مجموعه توانایی اجرا و پیاده‌سازی آن را دارد شامل نمای شیشه ای فریم لس، نمای شیشه ای اسپایدر، نمای دو پوسته، نمای شیشه ای کرتین وال است.

به گفته مدیرعامل برند سالکو این شرکت برای پیشگام بودن و خاص بودن همواره تلاش کرده است و در این راستا هم خدمات مهندسی و تخصصی خود را با بهترین نرم افزارهای مهندسی در زمینه تخصصی نما و پنجره دوجداره از جمله نرم افزارهای آلمانی Logical OrgaData، Athena و SJ mepla  و تهیه نقشه‌های شاپ و دیتیل‌های اجرایی و ارائه راه‌حل‌های اجرایی نماهای خاص و پیچیده انجام داده است.

سالکو

پروژه‌های شرکت سالکو

سالکو تاکنون بیش از 20 پروژه بزرگ را انجام داده است که از میان آنها می‌توان به پروژه اداری ساختمان کارگزاری بانک سپه در تهران، پروژه تجاری منیریه تهران، پروژه مروارید غرب، پروژه مرکز خرید 160 هزار متری آفتاب مشهد، پروژه برج‌های 25 طبقه شهید خرازی تهران، پروژه مجتمع تجاری سلام قم، پروژه مجموعه ورزشی استخر انقلاب، مجتمع تجاری اقامتی امام رضا در مشهد، پروژه دهکده گلف سرزمین ایرانیان و بسیاری پروژه دیگر اشاره کرد.

این برند تاکنون اجرای چندین پروژه در کشورهای همسایه از جمله عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس و صادرات پنجره به کشورهای مختلف از جمله به آمریکا را در پرونده موفق کاری خود داشته است.

سالکو و همکاری با شرکت‌های بزرگ دنیا

برند سالکو همچنین با برند اروپایی KLEIDCO همکاری رسمی دارد و نمایندگی انحصاری پروفیل SALAMANDDER در ایران را دارد.

نماینده سالکو باشید

این شرکت در حال حاضر آمادگی جذب نمایندگی فعال در سراسر ایران است. بنابراین کلیه افرادی که در زمینه فروش انواع درب و پنجره کار می‌کنند و یا پیمانکار پروژه‌های ساختمانی هستند می‌توانند نماینده این شرکت در محل کار خود در هر شهر ایران باشند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات سالکو و یا تهیه فهرستی از پنجره‌ها و پروژه‌های سالکو و یا کسب اطلاعات در خصوص نمایندگی سالکو می‌توانید به سایت این مجموعه به آدرس salcowin.com/landing مراجعه کنید و یا با شماره‌ 40880760 -021 تماس حاصل کنید.

نکات کلیدی در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد
خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

با شیوع ویروس کرونا، تهیه و خرید عمده ماسک سه لایه به یکی از محصولات و کالاهای ضروری هر خانواده ای تبدیل شده است. اکنون خرید ماسک سه لایه یکی از مهمترین خریدهایی است که باید به دقت انجام شود چون به صورت مستقیم با سلامتی آدم ها ارتباط دارد. 

حال سوال این است که چه نوعی ماسکی را باید بخریم تا از ایمنی و بهداشتی بودن آن خیالمان راحت باشد؟

قطعا همه ماسک های که در بازار هستند به یک میزان در برابر نفوذ ویروس کرونا مقاوم نیستند و از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند و ممکن است اگر خرید عمده ماسک سه لایه به درستی انجام نشود سلامتی مان به خطر بیافتد. 

بنابراین ما باید در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به یک سری نکات توجه کنیم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

توجه به کیفیت در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

ماسک ها معمولا در انواع مختلفی مثل ماسک سه لایه اسپان باند، ماسک سه لایه SMS، ماسک سه لایه اسپان باند با یک لایه ملت بلون، ماسک جراحی، ماسک N95 و غیره تولید و ارائه می شود. 

بیشترین ماسکی که در بازار مورد توجه است و برای استفاده نیز بهینه میباشد ماسک های سه لایه اسپان باند، ملت بلون و SMS است. که از استاندارد مورد تایید جهانی برخوردار هستند. و شما با توجه به شرایطی که در طول روز در آن احتمالا قرار دارید می توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید. برای مثال اگر شما در طول بیرون بودنتون در فضای باز باشید ماسک سه لایه اسپان باند برای این محیط مناسب است و شاید نیازی به سخت گیری بیشتری نباشد. 

ولی اگر شما در محیط بسته و پرخطر قرار دارید حتما باید از ماسک های با جنس SMS و ملت بلون در حداقل ترین حالت استفاده کنید. 

برای نحوه تشخیص استاندارد بودن ماسک سه لایه و آشنایی بیشتر با این سه نوع  به مقاله «در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به چه مواردی باید دقت کنیم؟» مراجعه نمایید. 

توجه به کد بهداشت و استاندارد بودن آن در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

یکی از مواردی که در تشخیص کیفیت و استاندارد بودن ماسک علاوه بر موارد بالا می تواند به شما کمک کند توجه به علامت استاندارد بر روی جعبه و همچنین داشتن کد بهداشت است. حتما در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به این موارد دقت کنید چون احتمال دارد ماسکی که تهیه می کنید در واحدهای غیر بهداشتی تولید شده باشند یا تقلبی و با کیفیت پایین باشند یا ماسک هایی باشند که از کانال های قاچاق وارد شده و هیچ نظارتی بر کیفیت و ایمن بودن آنها انجام نشده است.

توجه به قیمت محصول در خرید عمده ماسک سه لایه

قیمت یکی دیگر از مهمترین عواملی است که در خرید و فروش همه ی کالاها موثر است ماسک نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا قیمت ماسک ها با توجه به کیفیت آنها متغیر است. اگر شما دنبال ماسک ارزان قیمت هستید ماسک های سه لایه اسپان باند ارزان ترین آنها هستند و به ترتیب معمولا بعد از آن SMS و در نهایت ملت بلون قرار دارد. البته شایان ذکر است که اختلاف این مدل ها خیلی قابل توجه نیست و شما برای حفظ سلامتی تان می توانید بهترین مدل آن یعنی ماسک های دارای لایه ملت بلون را خریداری و استفاده کنید تا از سلامتی خود مطمئن شوید.

بنابراین قیمت را در خرید عمده ماسک سه لایه خیلی حساسیت نشان ندهید و سعی کنید در وهله اول کیفیت ماسک را بررسی کنید.

استفاده راحت و در دسترس بودن ماسک سه لایه

نکته ی دیگری که در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد باید به آن توجه داشته باشید اینست که همیشه سعی کنید یک تامین کننده یا تولید کننده مناسب را انتخاب کنید و همیشه از آن خریداری کنید تا از کیفیت ماسک خیالتان راحت باشد.
پس توجه داشته باشید آن شرکت حتما کانال فروش آنلاین داشته باشد تا شما در صورت نیاز بتوانید در سریعترین زمان ماسک مورد نظر خود را خریداری کنید.

مورد بعدی استفاده راحت آن است و ماسکی که خریداری می کنید باید از اندازه استانداردی برخوردار باشد تا مورد آزار و اذیت شما نباشد و همچنین قابلیت اتصال قلاب از پشت سر نیز داشته باشد.

نکاتی که بعد از استفاده از ماسک سه لایه استاندارد باید رعایت شود

 همانطور که می‌دانید با شیوع ویروس کرونا، بازار خرید و استفاده از ماسک سه لایه استاندارد، دستکش یکبار مصرف و دیگر اقلام پیشگیری از این بیماری داغ شده است اما متاسفانه یکی از راه‌های انتقال این بیماری می تواند همین ماسک‌ها و دستکش های رها شده در خیابان ها باشد که بدون توجه و رعایت موارد بهداشتی در کیسه زباله‌ های در باز یا خیابان‌ها رها می‌شود که این بی‌توجهی می‌تواند دامنه شیوع این ویروس را گسترده کند. بنابراین ضروری است بعد استفاده از این اقلام، آنها را به صورت بهداشتی در کیسه‌های زباله‌ قرار داده و درب آن را بسته و سپس برای جمع‌آوری توسط مامورین شهرداری، داخل سطل‌های زباله کنار خیابان قرار گیرد.

خرید عمده ماسک سه لایه اسپان باند با یک لایه ملت بلون و اس ام اس

شرکت بهبود بهداشت پارسیان یکی از شرکت‌های برتر در تولید ماسک سه لایه است که موفق به تولید ماسک‌های سه لایه با استاندارد بالا و با رعایت ویژگی‌هایی که در بالا ارائه شد شده است.

ماسک‌های تولید شده این شرکت در دو رنگ سفید و آبی و سه مدل اسپان باند با سه لایه اسپان باند ۲۵ گرمی و یک مدل دیگر با دو لایه اس ام اس ۱۷ گرمی و یک لایه وسطی اس ام اس ۳۰ گرمی و مدل سوم ماسک‌های این شرکت با تکنولوژی پیشرفته و پیشرو شامل دو لایه اسپان باند ۲۵ گرمی و یک لایه وسطی ملت بلون ۱۷ و ۲۴ گرمی است.

این شرکت آماده عقد قرارداد جهت تامین ماسک‌های مورد نیاز شرکت‌ها، سازمان‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، عمده فروشی‌ها، خرده فروشی‌ها و جذب نمایندگی در شهرستان‌ها است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید عمده ماسک سه لایه می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۴۶۱۹۳۶ و  ۲۶۳۰۲۴۱۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

بهترین مدل های کرکره برقی و جک درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

بهترین مدل های کرکره برقی و جک درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

یکی از وقتگیرترین امورات روزانه که هر روز همه با آن روبرو می‌شوند، باز و بسته کردن درب پارکینگ منزل و کرکره مغازه است که در هر دو صورت ورود و یا خروج از پارکینگ ، علاوه بر زحمت و سنگینی کار و اینکه برای خانم ها امری است بعضاً طاغت فرسا، باید بیرون از پارکینگ جهت بستن یا باز کردن درب پارکینگ خودرو را رها کرده و این خود از نظر ایمنی بسیار خطرناک است. یکی از راه های مناسب برای رهایی از این مشکل اتوماتیک کردن درب ها با نصب جک پارکینگی و یا تعمیر جک پارکینگی است.

کرکره برقی، درب اتوماتیک ، جک پارکینگی برقی ، دوربین مداربسته و دزدگیر بخشی از خدماتی هستند که باید در هر ساختمان و اماکنی این روزها نصب شود تا کارهای روزمره به سرعت انجام گیرد.

کرکره برقی

یکی از محصولات اتوماتیک پر کاربرد کرکره برقی است که جهت ایجاد امنیت و راحتی بیشتر در محیط های کاری ( کرکره سازی برقی برای مغازه و کرکره برقی برای فروشگاه) و حتی نصب کرکره برقی منازل مسکونی از جمله کرکره برقی برای پنجره، کرکره برقی درب آپارتمان و کرکره درب برقی پارکینگ لازم است.

از کرکره برقی برای مغازه و یا پارکینگ استفاده می شود مخصوصا پارکینگ هایی که می خواهند از فضای پشت درب هم برای پارک کردن خودرو استفاده کنند.اولین راهنمایی و نکته ای که در خرید کرکره  اتوماتیک باید به ان توجه کرد مرغوب بودن تیغه ها می باشد که باید دقت شود تا از تیغه هایی که از ضایعات الومینیوم ساخته شده اند استفاده نشود زیرا باعث پارگی تیغه ها در مفصل و سروصدای زیاد هنگام عملکرد می شود.پس اگر کسی پیشنهاد قیمت کرکره برقی پایین تری به شما داد بدانید که ممکن است تیغه ها مرغوب نبوده ویا سبک باشند که سبک بودن هم باعث فرورفتگی در اثر ضربه می شود.مهمترین مزیت کرکره اتوماتیک فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت بیشتر با استفاده از  نیروی کمتر است. شما می توانید باز یا بسته شدن کرکره برقی را دقیقا همانطور که می خواهید انجام دهید. فقط با فشردن یک دکمه، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید.

انوع کرکره برقی

همانگونه که از اسم کرکره برقی پیداست این نوع حفاظ با برق کار می کند. در واقع با توجه به وجود موتور الکتریکی که در آن تعبیه شده است به آسانی و با فشردن کلید ریموت کنترل می توانیم آنرا حرکت دهیم و برخلاف سایر حفاظ های متحرک که نیاز است با نیروی دست آنها را حرکت دهیم این محصول کاملاً User Friendly است و حتی یک فرد مسن و یا کودک کم سن سال به آسانی می تواند از آن استفاده کند.

کرکره اتوماتیک برقی ( درب ریموت دار ) مناسب ، باید از مواد اولیه خالص و آلومینیوم تهیه شود. این نوع از تیغه کرکره برقی اتوماتیک یا درب ریموت دار که ریخته گری تولید شده ، نسبت به تیغه کرکره برقی یا تیغه کرکره ریموتی اکسترود استحکام کمتری دارد. مراحل ساخت تیغه کرکره اتومات یا تیغه کرکره ریموتی اکسترود بدین صورت می باشد : فشاری که پرس اکستروژن به مواد مذاب آلومینیوم وارد می کند تا آلومینیوم به شکل تیغه کرکره از قالب خارج شود ، باعث افزایش استحکام تیغه های کرکره برقی اتومات یا تیغه کرکره ریموتی می شود و همچنین در مراحل بعدی ، سختی کاری روی تیغه استاندارد کرکره برقی اجرا می شود که ممکن است در تیغه های ارزان قیمت کرکره برقی چنین فرایندی صورت نپذیرد.

تنوع در طرح و رنگ کرکره برقی به چه صورت است ؟

امروزه تنوع در طرح و رنگ کرکره برقی بسیار زیاد است و در انواع آلومینیومی تک و دو جداره ، مشبک و پانچ شده ، شفاف طرح شیشه ای و… تولید می شوند. همچنین تیغه های کرکره در رنگ های گوناگون الکترواستاتیک کوره ای ، طرح های چوب دکوراتیو ، آبکاری شده و غیره تولید می شوند و می توان جهت هماهنگی با نمای ساختمان نوع و طرحی را انتخاب نمود تا در هنگامی که کرکره برقی پایین است بیشترین هماهنگی با سایر اجزای ساختمان داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی اتومات

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی اتومات

بعضی از این قطعات اجزای و اصلی کرکره برقی هستند و برخی دیگر تجهیزات جانبی است و وجود آن ها اختیاری است.

تیغه کرکره

تیغه کرکره برقی را می­ توان در رنگ و جنس دلخواه انتخاب کرد. تیغه در واقع بدنه اصلی کرکره است که ظاهر آن را می­ سازد.

موتور کرکره

موتور کرکره برقی وظیفه بالا و پایین بردن کرکره را برعهده دارد موتور در واقع ماشینی الکترونیکی است که به وسیله نیروی برق کار می­کند موتورهای کرکره برقی در دو نوع ساید و توبلار موجود هستند.

ریل کرکره برقی اتوماتیک

ریل­های کرکره برقی پروفیلی هستند که معمولا از جنس آلومینیوم یا آهن ساخته شده اند. شکل آن شبیه U بوده و محل قرارگیری آن در دو طرف دهنه است. تیغه­های رولی در داخل این ریل­ها بالا و پایین می ­روند.

قوطی

برای اینکه بتوان ریل­ها را نصب کرد دو طرف آن از قوطی­ هایی با اندازه مشخص استفاده می­ شود.

صفحه پلیت

صفحه پلیت برای نگهداری و نصب موتور و کرکره برقی استفاده می­شود. و به صورت دو صفحه فلزی است که روی قوطی چهارچوب نصب شده است که شفت را از اطراف نگه می­ دارد.

شفت

لوله­ ای است که در سایز­های مختلف وجود دارد و رول تیغه کرکره روی آن نصب می­ شود. یک سمت شفت موتورو در سمت دیگر آن اندکپ وصل شده است.  موتور شفت را به چرخش در میاورد و رول کرکره حرکت می­ کند.

جا قفلی

جا قفلی قطعه­ ای است که در بخش انتهایی تیغه کرکره متصل شده و برای امنیت بیشتر کرکره برقی استفاده می ­شود.

کاور موتور کرکره برقی

کاور موتور عموما برای موتورهای ساید استفاده می­شود چرا که این موتورها بیرون از شفت نصب می­شوند. کاور، موتور را در برابر بارش برف و باران مصون کرده و همچنین صدای آن را کمتر کرده و زیبایی موتور را افزایش می­ دهد.

کرکره های مجهز به یو پی اس (UPS)

UPS دستگاهی است که مجهز به دو باطری است و برق را در این باطری­ها ذخیره می کند. کرکره در زمان قطعی برق از انرژی باطری برای باز و بسته شدن استفاده می­کنند. البته نصب این دستگاه اختیاری است چرا که تمامی کرکره­های برقی ابزاری برای باز و بسته شدن در زمان قطع برق دارند.

جک درب پارکینگی

جک های ریلی و بازویی درب های اتوماتیک که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند و به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ریموت دستی و یا استفاده از حسگر چشمی. درب های جک دار (هیدرولیکی، پنوماتیک و گیربکسی) که در دسته درب اتوماتیک قرار دارد. با بهره گیری از سیستم هیدرولیکی و الکترومکانیکی خود، از یک ریموت دستی استفاده می کنند. در مواقع لازم به باز و بسته شدن در کمک می کند. مورد استفاده اصلی این درب ها، بیشتر برای تردد آسان و ایجاد امنیت بالا در پارکینگ می باشد. نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب های کشویی شیشه ای هستند که از حسگری استفاده می کنند که با تشخیص حرکت در مقابل درب، به طور اتوماتیک باز می شوند، این درب ها در مکان هایی مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، بانک ها و… کاربرد دارند. از دیگر گام هایی که شرکت جک های پارکینگی برای آسانی در تردد به محصولات خود اضافه کرده اند، کنترل جک پارکینگی به وسیله نمایشگر درون منزلی است تا در صورت عدم دسترسی به ریموت به بازگشایی درب پارکینگ خود بپردازید.

جک پارکینگی

جک پارکینگی در واقع وسیله‌ای است که با استفاده از تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی کار می‌کند. عملکرد جک پارکینگ به این صورت است که نیروی برق به نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی در بازوهای جک منتقل می‌شود و درب باز یا بسته می‌شود. جک درب پارکینگ شامل قطعاتی مانند مرکز کنترل، جک بازویی، حسگر چشمی، ریموت و فلاشر است.

نصب جک پارکینگ زمان زیادی نیاز دارد بنابراین منطقی نیست هزینه نصب رایگان باشد،زیرا مانند تلوزیون نیست که فقط سیم آن را داخل پریز بزنید. اگر فروشنده به شما گفت هزینه نصب رایگان است بدانید که هزینه نصب را بر روی جک کشیده است. اگرتعداد ریموتهای مورد نیاز شما زیاد است بجای ریموت اصلی از ریموت های چینی ویا ایرانی استفاده کنید زیرا ریموتهای اصلی قیمت بالایی دارند. اما با نصب یک رسیور رله به مدار فرمان جک در میتوانید به تعداد دلخواه ریموت ارزان قیمت کد دهی کنید. برای مناطقی که قطع برق زیاد است از جکهای پارکینگ ۲۴ ولت که قابلیت نصب باتری بکاپ دارند استفاده کنید که شامل دو عدد باتری ۱۲ ولت میباشند که بهتر است هر کدام ۷ امپر باشد. نصب قفل برقی روی درب باعث امنیت بیشتری می‌شود تا در صوردت فشار درب از جهت بیرون لای دربها باز نشود. مخصوصا برای دربهای تک لنگه که طول درب زیاد است حتما باید از قفل برقی استفاده شود.

دزدگیر اماکن و منزل

دزدگیر اماکن و منزل

دزدگیر ها کارکرد بسیار ساده و در عین حال مهمی دارند. استفاده بجا و مناسب از دزدگیر منزل می تواند تاثیر مهمی در امنیت منزل و محل کار شما داشته باشد. دزدگیر درب ورودی آپارتمان و کارخانه و دزدگیر مغازه از سنسور های خاص خود بهره می برند. به این شکل که سنسور ها با تشخیص شرایط خطر، آژیر را به صدا در می آورند. اصلی ترین این سنسور ها سنسور تشخیص حرکت است. تشخیص دادن حرکت توسط این سنسور ها با استفاده از حسگر مادون قرمز انجام می گیرد.

بهترین راه حفاظت از حریم شخصی و محل آرامش شما استفاده از دزدگیر منزل است. بهترین دزدگیر منزل با هدف حفاظت از محیط داخلی و بیرونی منزل , خانه یا آپارتمان در برابر ورود افراد غیر مجاز نصب می شود و به خوبی هرگونه تحرکی را در محیط دریافت کرده و اعلام می کند. قطعا دزدگیر منزل بهترین و موثر ترین راه برای پیشگیری از سرقت و اطلاع رسانی بعد از ورود سارق به محل است . در اکثر مواقع دزدان با فهمیدن اینکه منزلی دارای دزدگیر است از سرقت آن صرف نظر می کنند و در مواردی هم که از وجود سیستم دزدگیر و اعلام سرقت اطلاعی ندارند پس از ورود با شنیدن صدای آژیر پای به فرار می گذارند . دزدگیر منزل را می توان طوری برنامه ریزی کرد که پس از تشخیص ورود غیر مجاز علاوه بر اعلام سرقت توسط آژیر به پلیس و دیگر همسایگان نیز تماس بگید و پیغام اخطار سرقت و  آدرس را جهت مراجعه آنها اعلام کند.

گروه امنیت ساختمان و اماکن ایمن صنعت با شماره تماس 09126788378 بزرگترین فروشگاه محصولات جک درب اتوماتیک پارکینگ، درب شیشه ای اتوماتیک، اپراتورهای درب شیشه ای ، راهبند پارکینگ ، کرکره برقی ، دوربین مداربسته و شیشه سکوریت می باشد که در طی یک دهه تلاش و انجام بیش از صدها پروژه با تکیه بر نیروهای متخصص و مجرب خود به ارائه خدمات به مشتریان می پردازد . نصب انواع کرکره برقی و جک پارکینگ درب شیشه ای راهبند و قفل برقی ریموت دار از فعالیت های اصلی فروشگاه ایمن صنعت است.

شیوه تشخیص زعفران اصل در خرید عمده زعفران فله

روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی
روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی

روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی

زعفران چیست؟

زعفران، نام کلاله‌های گلی با نام علمی .Crocus sativus L است. کلاله در واقع قسمتی از مادگی است که در قسمت میانی گل وجود دارد. زعفران یا همان طلای سرخ یک ماده خوراکی گران‌قیمت است و پرورش آن در بخش کشاورزی، تجارتی با ارزش محسوب می‌شود. یکی از مشکلات در مورد تجارت و خرید و فروش زعفران، تشخیص اصل بودن آن است. مسلماً با فروش زعفران تقلبی پول زیادی به دست افراد متقلب می‌آید. شاید برای بسیاری از خریداران دشوار باشد که بتوانند زعفران اصلی را از زعفران تقلبی تشخیص دهند. هیچ‌کس دوست ندارد بعد از پرداخت هزینه زیاد بابت خرید زعفران، متوجه شود که سرش کلاه رفته است و آنچه که خریده، زعفران تقلبی بوده است. با شناخت روش‌های تشخیص زعفران اصل از تقلبی می‌توانید جلوی سودجویی فروشندگان متقلب را بگیرید.

چرا زعفران اصل مهم است؟

استفاده از زعفران برای تهیه غذا، به دلیل رنگ، عطر و طعم خوبی است که باعث خوش‌طعم شدن و نتیجه بهتر در پخت ماده غذایی مورد نظر است. شاید با استفاده از زعفران تقلبی بتوان رنگ را تا حدی به غذا استفاده کرد، ولی فارغ از نمودهای بیرونی استفاده از زعفران مانند عطر، طعم و رنگ نمی‌توان انتظار تأثیرات مثبت خوردن زعفران را از نوع تقلبی آن داشت. زعفران شادی‌آور است و می‌تواند در روحیه بهتر فرد تأثیر داشته باشد، پس برای تشخیص زعفران اصل پیش‌قدم بمانید.

مطالب مرتبط: نکاتی که در خرید عمده زعفران اصل برای رستوران ها باید بدانید

 • از دوران قدیم کشورهای ایران، اسپانیا، هند و یونان در کشت زعفران پیش‌قدم بوده‌اند و تا به امروز نیز توانسته‌اند تجارت جهانی این ماده خوراکی ارزشمند را حفظ کنند. میزان رنگ دهی، درصد ماده کروتین که باعث تلخی طعم آن می‌شود و خلوص کامل زعفران در آزمایشگاه اندازه‌گیری می‌شود ولی با اطلاع از برخی روش‌ها می‌تواند زعفران اصل را از نوع تقلبی آن شناسایی کرد. ابتدا باید زعفران را از نظر ظاهری بشناسید. سرشاخه کلاله‌های زعفران در قسمت بالا به شکل شیپور است و در پایین باریک‌تر می‌شود. رنگ زعفران قرمز تند است.

روش های تشخیص زعفران اصل از تقلبی در خرید عمده زعفران فله

یکی از روش‌های تشخیص زعفران اصلی، استفاده مناسب از کلمه شیرین است. زعفران خوب همیشه عطر شیرین دارد و نه طعم شیرین. یکی از رشته‌های زعفران را روی زبان خود قرار دادید. اگر طعم شیرینی درون دهان خود احساس کردید، این زعفران تقلبی است. گاهی افراد سودجو برای افزایش وزن زعفران، آن را به عسل یا شکر آغشته می‌کنند. زعفران اصل کمی به تلخی می‌زند یا گاهی هم هیچ طعم خاصی نمی‌دهد.

یکی دیگر از روش‌های قطعی برای تشخیص زعفران اصل، عطر آن است. برای این راهکار باید عطر زعفران اصل را به خوبی بشناسید. عطر زعفران اصل بسیار جذاب و هیجان‌آور است، اگر بدانید رایحه واقعی عسل و یونجه چگونه است، به احتمال زیاد می‌توانید عطر زعفران اصل را هم تشخیص دهید. این عطر ترکیبی از عسل و یونجه است. هر چه زعفران تازه‌تر باشد، بوی آن تندتر است.

کمی از زعفران را درون آب سرد بریزید، متوجه می‌شوید کمی که زمان بگذرد، رنگ آب تغییر می‌کند. ولی نکته اصلی اینجاست که چگونه می‌توان زعفران تقلبی را تشخیص داد. زمانی که کلاله‌های زعفران اصل را از آب بیرون بیاورید، رنگ اصلی خود کلاله‌ها  چندان تغییری نکرده است. ولی در زعفران تقلبی بعد از درآوردن آنها از آب، مشاهده می‌کنید که رنگ اضافه شده به کلاله‌های زعفران کاملاً از بین رفته، ظاهری مثل قبل ندارد و به رنگ سفید در آمده است. به علاوه زعفران اصلی سرعت رنگ دهی کندتری دارد، پس اگر زعفران به سرعت رنگ پس داد، شکی در استفاده از رنگ‌های شیمیایی درون آن نیست. رنگ زعفران اصل در آب به رنگ زرد مایل به نارنجی و قرمز و البته شفاف در می‌آید. رنگ قرمز تند در آب نشان خوبی نیست، مواد شیمیایی استفاده شده برای رنگ دهی بیشتر زعفران ممکن است برای سلامتی شما مضر باشند.

کلاله‌های زعفران اصل براق نیستند. گاهی اوقات در تهیه زعفران تقلبی کلاله گیاهان دیگر از جمله ذرت را رنگ می‌کنند و به جای نوع اصل آن می‌فروشند. کلاله ‌این دو گیاه شباهت زیادی به هم دارد و تفاوت آنها در این است که کلاله‌های زعفران حالت منحنی دارند که می‌تواند در تشخیص نوع اصل به شما کمک کند. گل‌رنگ هم از نظر ظاهری به طور طبیعی شباهت زیادی به زعفران اصل دارد، پس گول ظاهر آن را نخورید و به رنگ و بوی آن بیشتر توجه کنید.

مطالب مرتبط: راهنمای خرید عمده زعفران فله یا بسته بندی شده

کمی از زعفران را روی کاغذ بریزید و یا بین انگشتان خود فشار دهید. اگر لکه‌های چربی روی کاغذ باقی ماند، نشان می‌دهد متأسفانه زعفرانی که خریدید، تقلبی است و شاید برای افزایش وزن، به آن چربی اضافه کرده باشند. زعفران اصل در صورت له شدن بین کاغذ، به پودر تبدیل می‌شود.

یکی از روش‌های جالب برای تشخیص زعفران اصل این است که کمی جوش شیرین به آب اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید. سپس کمی زعفران به محلول اضافه کنید. درصورتی که زعفران اصل باشد، ترکیب آب و جوش شیرین به رنگ زرد در می‌آید، ولی اگر زعفران تقلبی باشد محلول به رنگ قرمز کمرنگ تغییر می‌کند.

کمی زعفران را روی اجاق گاز و روی شعله گاز شهری متان بگیرید. اگر رنگ آن به بنفش یا نارنجی تغییر کرد، خوشحال باشید که زعفران اصل در دست دارید. زعفران تقلبی به رنگ زرد تبدیل می‌شود. همچنین زعفران اصل در بنزین حل نمی‌شود و اگر کمی از آن را درون بنزین بریزید، نباید باعث تغییر رنگ آن شود.

شیوه‌های فروش زعفران تقلبی

متأسفانه برخی از سودجویان برای اینکه محصولات خود را به عنوان محصول بهینه به دست مشتری برسانند، اقدام به انجام روش‌های ناشایست می‌کنند تا به نوعی بتوانند سود ببرند. برخی با استفاده کردن از زعفران اصل، مقداری مواد دیگر مانند نمک، شکر یا حتی گل‌رنگ را با آن ترکیب می‌کنند تا وزنش بالا برود و بتوانند سود بیشتری به چنگ آورند. گاهی کلاله‌ها به عسل یا شیره آغشته می‌شوند تا وزن بیشتری داشته باشند.

برخی افراد دیگر نیز از رنگ مصنوعی استفاده می‌کنند تا قدرت رنگ دهی زعفران بالا رود. توصیه می‌شود برای خرید زعفران تنها از کلاله‌های سالم و پودر نشده استفاده کنید تا احتمال تقلب در تهیه آنها کمتر باشد. اسپری زعفران هم تضمینی برای اصل بودن آنها نیست. اگر قیمت زعفرانی که در حال خریدش هستید، از انواع دیگر مدل‌ها به طرز شگفت‌انگیزی ارزان‌تر بود، در خرید آن شک کنید.

مطالب مرتبط: داستان برند کالیز: ارائه دهنده محصولات ارگانیک

در مورد نگهداری از زعفران هم باید نکاتی را در نظر بگیرید. آن را به دور از نور، گرما و رطوبت قرار دهید و خصوصاً اگر زعفران را به صورت پودر شده نگهداری می‌کنید، آن را در ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی در بسته بریزید تا هوا وارد آن نشود. در صورتی که شرایط نگهداری زعفران مناسب نباشد، اسانس زعفران تبخیر می‌شود، ترکیب کروس را برای مدت کمتری نگه می‌دارد و ممکن است اثرات دارویی خود را نیز تا حدی از دست بدهد.

علاقه‌مندان برای خرید عمده زعفران فله و دیگر محصولات این مجموعه می‌توانند به سایت ایکسب مراجعه و یا با شماره تماس ۰۹۱۲۶۴۶۱۹۳۶ -۰۲۱۲۶۳۰۲۴۱۰ تماس بگیرید.

منبع: کالیز

شرکت ام بستلی (mbestly) را بشناسید

ام بستلی (mbestly) نمایندگی رسمی برند سالوته در ایران
ام بستلی (mbestly) نمایندگی رسمی برند سالوته در ایران
ام بستلی (mbestly) یکی از نمایندگان رسمی برند سالوته (برند لوازم آرایشی و بهداشتی) در ایران است.

استارتاپ ام بستلی (mbestly) با یک ایده خلاقانه و ارزش افرین در سال 97 راه اندازی شده است که در حوزه خدمات مشاوره ای آنلاین و آفلاین در حوزه مد، استایل و زیبایی فعالیت می کند. این شرکت در چند سال فعالیت خود توانسته به موفقیت های زیادی دست یابد، همچنین این شرکت (mbestly) یکی از نمایندگان رسمی برند سالوته (برند لوازم آرایشی و بهداشتی) در ایران نیز است. در زیر داستان ام بستلی را باهم مرور می کنیم.

قطعا همه خانم‌ها تجربه‌هایی مشابه موارد زیر را داشته‌اند که:

یک کمد لباس که شاید بیش از نیمی آن را نمی‌پسندند و از خرید آن پشیمان هستند. چرا که در خرید تناسب خود با لباس را در نظر نگرفته بوده‌اند؛ تغییر وزن داده‌اند و یا در خرید عجله کرده‌اند و باز هم برای ست روزانه و یا مناسبتی خاص جمله معروف «چی بپوشم» را از خود پرسیده‌اند.

همچنین پیش آمده که برای مناسبتی خاص هزینه بالایی برای طراحی میکاپ و موی خود پرداخته‌اند و در نهایت بهترین خود نبوده‌اند و رضایت کافی نداشته‌اند.

شرکت مد،استایل و زیبایی mbestly با همکاری متخصصان داخل و خارج از کشور، این امکان را برای همه فراهم کرده است تا در هر موقعیت اجتماعی و رفاهی که هستند بتوانند مشاور تخصصی و رایگان استایل و زیبایی خود را داشته باشند و در صورت تمایل با مراجعه حضوری به مرکز ام بستلی و یا ارتباط مجازی، دیگر دغدغه سبک منحصر به فرد خود را نداشته باشند. این شرکت مد، زیبایی و استایل یعنی ام بستلی (MBESTLY) در سال 1397 در شهر تهران و برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد.

این مرکز با همکاری چند متخصص داخلی و خارجی در حوزه‌های مد و پوشاک، زیبایی و چهره، طراحی و تولید لباس، زیورآلات و مواردی از این دست و برای رفع نیاز جامعه به وجود این حوزه، تشکیل شده است. و تاکنون فعالیت خارج از کشور این شرکت در کشورهای ترکیه و آلمان با استقبال متقاضیان همراه بوده است.

اهداف برند ام بستلی موارد زیر است:

 • – ارائه خدمات و محصولات با کیفیت مطابق با استاندارهای روز دنیا به متقاضیان
 • – رعایت اصول مشتری‌مداری و کسب رضایت مشتری
 • – کارآفرینی برای افراد دارای مهارت و رشد آنها
 • – ارائه جدیدترین سبک‌های روز دنیا به متقاضیان
 • – ایجاد فضایی برای ارائه خدمات جامع به مقاضیان و رفع دغدغه‌های آنها

مدیریت این مجموعه در خصوص فعالیت‌های این استارتاپ حوزه مد و لباس می‌گوید: امیدواریم خدمات، محصولات و مشاوره‌های ما به همه علاقه‌مندان به انتخاب بهترین ظاهر برای خود همراهی کرده و رضایت کامل آنها را جلب کند.

ام بستلی برند مد، زیبایی و استایل

شرکت ام بستلی نمایندگی رسمی توزیع و پخش محصولات سالوته در ایران است. علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این شرکت به آدرس mbestly.ir مراجعه کنند.

آمازون پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در سال 2020 شد

آمازون پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در سال 2020 شد

خرده فروش آنلاین آمازون امسال 427،300 کارمند جدید به شرکت خود اضافه کرده و تعداد کل کارمندان خود را به 1.2 میلیون نفر افزایش داده است. این اعداد حاکی از استخدام آمازون به افزایش حدود 1400 کارمند جدید در روز دارد.

این شرکت در حال حاضر به عنوان پنجمین کارفرمای بزرگ جهان شناخته شده است، این در حالی است که دو سال پیش رتبه دهم از لحاظ رتبه کارفرمایی داشت.
در سال 2020 با وجود کرونا اکثر شرکت‌ها مجبور به اخراج گسترده کارگران خود شدند اما آمازون در این سال روند استخدامی صعودی را تجربه کرد.

بر اساس گزارشی از نیویورک تایمز، تا ماه اکتبر، این شرکت 427،300 کارمند اضافه کرده و نیروی کار خود را به 1.2 میلیون نفر افزایش داده است. امسال آمازون تقریبا روزانه 1400 نفر را به مجموعه خود اضافه کرده است.

آمازون در حال حاضر به عنوان پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در Fortune ذکر شده این در حالی است که ممکن است تا انتهای سال و یا سال آتی سطح تاریخی استخدام آمازون ممکن است باعث شود این شرکت به رتبه سوم هم برسد.

والمارت، بزرگترین کارفرمای دنیاست که در حال حاضر 2.2 میلیون کارگر دارد. با سرعت فعلی استخدام آمازون، این شرکت دو سال دیگر می‌تواند عنوان رتبه اولی را به دست آورد. (البته، والمارت هم در طی همه‌گیری کرونا، نیروی کار خود را افزایش داده است.)

آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن

آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن
آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن

همه چیز در مورد زعفران:

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع زعفران، خاصیت های شگفت انگیز زعفران و در نهایت روش نگهداری زعفران آشنا کنیم.

الف) انواع زعفران:

همه ی شما موقعی که قصد خرید زعفران دارید با انواع مختلفی از زعفران مواجه می شوید اینکه کدام نوع زعفران برای شما مناسب است و یا شما کدام را چه موقعی باید بخرید مبهم و در برخی موارد شاید گیج کننده به نظر برسد. به طور کلی 4 نوع یا دسته زعفران داریم که در زیر به آنها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید اگر در بازار دسته بندی‌های متفاوتی از انواع زعفران بجز موارد پایین دیدید، بدانید که آنها شاخه‌ای از ۴ دسته بندی اصلی بالایی را تشکیل می‌دهند. در این نوشته ۴ دسته‌بندی اصلی را با تمام ویژگی‌های آن بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

شرکت‌های تولیدی، انواع زعفران را در بسته بندی‌های متفاوت برای تمایز بین آن‌ها به بازار عرضه می‌کنند، که در بین انواع زعفران‌ها ۴ دسته اصلی نگینی، دسته، پوشال و سرگل بیشتر یافت می‌شود.

انواع زعفران چیست؟ 

 • زعفران سرگل
 • زعفران نگین
 • زعفران پوشال
 • زعفران دسته یا دختر پیچ
 • خامه‌ی زعفران

قبل از شروع بهتر است بدانید که کلاله و خامه زعفران، به ترتیب بخش‌های قرمز و زرد زعفران را تشکیل می‌دهند.

زعفران سرگل رایج‌ترین نمونه زعفران است و اغلب مشتریان این نمونه از زعفران را بیشتر می‌شناسند. در این نمونه از قسمت زردی زعفران یا ریشه آن خبری نیست و  و فقط قسمت رشته بریده زعفران یا کلاله آن به صورت جدا جدا و تمیز وجود دارد.

1. زعفران سرگل

زعفران سرگل رایج‌ترین نمونه زعفران است و اغلب مشتریان این نمونه از زعفران را بیشتر می‌شناسند. در این نمونه از قسمت زردی زعفران یا ریشه آن خبری نیست و  و فقط قسمت رشته بریده زعفران یا کلاله آن به صورت جدا جدا و تمیز وجود دارد.

زعفران سرگل با نام های دیگری چون سر قلم، سر ریشه و ممتاز هم شناخته می‌شود و در خارج از کشور هم به عنوان All-Red (کاملا قرمز) شناخته می‌شود که زعفران ممتاز مقداری خامه هم به همراه دارد؛ نهایتا اینکه در بین انواع زعفران، سرگل بیشتر از بقیه مصرف دارد.

2. زعفران نگین

وقتی به میزان خامه این زعفران در مقایسه با زعفران پوشال معمولی نگاهی می‌اندازیم، می‌بینیم که شباهت‌های زیادی به آن دارد ولی از نظر ضخامت، پوشال معمولی ظریف‌تر است.

در میان انواع زعفران، این مدل هم خاصیت رنگ دهی فوق العاده بالایی دارد، هم چنین بسیار معطر است، و از نظر ظاهری، زعفران نگین بسیار حجیم و زیبا است.

3. زعفران پوشال

در مقایسه با انواع زعفران مثل سرگل این محصول مقداری زردی به همراه دارد و درصد بیشتری از این محصول را کلاله قرمز رنگی تشکیل می‌دهد و فقط درحدود ۲ الی ۳ میلی‌متر، خامه دارد. در مقایسه با انواع زعفران ها مثل دسته این محصول بخاطر وجود داشتن کلاله، رنگ دهی بالاتری هم دارد. بخاطر ترکیب مقداری از خامه با کلاله در این محصول، مشتریان هم اعتماد بیشتری هم به این محصول برای اصل بودن آن دارند.

این محصول درجات مختلفی از ۱ تا ۳ دارد.

4. زعفران دسته یا دخترپیچ

در بسته بندی این محصول از تمامی رشته زرد زعفران یا فلامیت آن استفاده می‌کنند. اگر به تصویر پایین نگاهی بیندازید، کلاله های قرمز رنگ را به همراه خامه زرد مشاهده می‌کنید. در میان انواع زعفران، از این محصول به عنوان اصلی‌ترین نوع آن یاد می‌شود چرا که تمامی یک رشته زعفران در این محصول وجود دارند و در کنار هم آن‌ها را خشک کرده‌اند.

برای مرتب سازی این ترکیب، آن‌ها را به صورت یک سویه و یا دو سویه بر روی هم قرار می‌دهند و سپس به وسیله نخ آن‌ها را دسته پیچ کرده‌اند. بخش زرد رنگ آن حدودا ۳ الی ۵ میلی‌متر یا ۲۵ تا ۳۰ درصد محصول را تشکیل می‌دهد و بخش قرمز آن می‌تواند بلندتر و یا کوتاه‌تر از خامه آن باشد و باید بین ۷۰ تا ۷۵ درصد باشد.

برای دسته بندی به صورت یک سویه باید کلاله‌ها جدا روی هم قرار بگیرند و خامه‌ها نیز جدا، و در دسته بندی دوسویه نیز کلاله‌ها در دو طرف محصول هستند و خامه‌ها را وسط آن‌ها قرار می‌دهند.

احتمالا بدانید که دسته بندی دوسویه مشتری بیشتری را هم به خود جلب می‌کند، چرا که رنگ قرمز آن عیان‌تر است. این محصول با نام‌های متفاوتی مثل زعفران دخترپیچ هم شناخته می‌شود.

این زعفران در سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان زعفران درجه ۴ شناخته می‌شود و در خارج کشور به عنوان Bunch دسته ای(Red & White) شناخته می‌شود.

نهایتا اینکه این نمونه، از رنگ دهی پایین‌تری به نسبت انواع زعفران برخوردار است و حتی برای اندازه گیری فاکتور عطر دهی آن هم به خاطر این‌که به نسبت انواع زعفران از کلاله کمتری برخوردار است، پس میزان عطردهی کمتری هم دارد.

5. زعفران خامه

بهتر است بدانید که یکی از انواع زعفران که شامل دسته بندی آن نمی‌شود، زعفران سفید یا خامه است که هیچ قسمت کلاله‌ای ندارد و به عنوان ماده کنج زعفران نام برده می‌شود.

نتیجه گیری

امروزه تولیدکنندگان زعفران، دسته بندی‌های متفاوتی را هم برای انواع زعفران در نظر گرفته‌اند، که هر کدام از نظر اینکه چه قسمتی از گل زعفران را شامل می‌شوند، در رده بندی‌های خاصی و برای کاربردهای خاصی قرار می‌گیرند.

ب) ۱۰ خاصیت زعفران چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با خواص زعفران آشنا کنیم. زعفران یک ادویه گیاهی ارزشمند است که از کلاله‌ی گل زعفران گرفته می‌شود. گل زعفران یک گیاه پیازدار چندساله با نام علمی “Crocus Sativus” است. “Crocus” در زبان یونانی به معنای نخ و رشته است که به شکل ظاهری کلاله‌های گل زعفران اشاره می‌کند. نام زعفران که در زبان انگلیسی به آن “Saffron” گفته می‌شود، از کلمه صفرا در زبان عربی به معنای زرد آمده است. حال به 10 خاصیت شگفت انگیز زعفران توجه کنید:

زعفران خواص زیادی برای پوست، مو، قاعدگی و سلامت بدن دارد و در سراسر جهان جزو گران‌ترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود. این ادویه مخصوص حدود هزار سال است که مصرف‌کنندگان بسیاری را به خود جذب کرده. زعفران گیاه بومی زمین‌های خالی و بدون درخت یونان است و قبل از آن که در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی تکثیر و پرورش داده شود، در آن منطقه رویش پیدا کرده است.

گل زعفران یک محصول کشاورزی پر زحمت است که به همین دلیل بر قیمت آن افزوده می‌شود. این گیاه یک کلاله سه‌شاخه در مرکز خود دارد که توسط دست جدا می‌شود، درون الک گذاشته می‌شود و با تیمار گرمایی، عطر و طعم آن تقویت می‌شود. این گیاه به آب و هوای گرم مقاوم است و در حال حاضر ایران بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در جهان محسوب می‌شود. بدون در نظر گرفتن اسانس طبیعی و خاص زعفران، این گیاه مزایای بسیاری برای سلامتی دارد و همین نکته نیز باعث می‌شود به عنوان ادویه گران‌قیمت شناخته شود. خواص زعفران چیست؟

1. خواص زعفران برای تقویت سلامت ذهن

تحریک ذهن و مغز یکی از تأثیرات سلامتی زعفران محسوب می‌شود. مطالعات گوناگون نشان داده‌اند که کلاله‌های گیاه که زعفران اصل محسوب می‌شود و گلبرگ‌های آن تأثیرات مشابهی روی روحیه افراد می‌گذارند و در واقع مانند داروهای ضد افسردگی عمل می‌کنند، پس خواص گلبرگ زعفران منحصر به فرد است. سافرانال و کروسین که دو ترکیب موجود در زعفران هستند، همانند دوپامین، سراتونین و نروپینرفین مغز و اعصاب را تنظیم می‌کنند و قادرند حتی بدون مصرف داروهای روان‌پزشکی معمولی علائم افسردگی خفیف تا متوسط را کاهش دهند. یک آزمایش دو ماهه روی ۴۰ فرد افسرده در ایران انجام شد.

برخی از بیماران به صورت تصادفی تعیین شدند تا ۲۰ میلی‌گرم از داروی ضد افسردگی پروزاک را به صورت روزانه مصرف کنند و ۲۰ بیمار باقی مانده، ۱۵ میلی‌گرم از گلبرگ زعفران را روزی دو بار مصرف کردند. محققان به این نتیجه رسیدند که زعفران تأثیرات مشابه با داروهای ضدافسردگی دارد. این ماده روی سیستم غدد درون‌ریز تأثیر می‌گذارد و به کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند. از زمان‌های قدیم، مردم برای آرامش ذهن و بهبود خواب آرام از زعفران به دلیل خواص آرام‌بخشی که دارد استفاده می‌کردند. همچنین زعفران قدرت یادگیری و حافظه را نیز ارتقا می‌بخشد.

در همین حال در کشور ژاپن، زعفران به صورت کپسول بسته‌بندی می‌شود و برای درمان فراموشی و پارکینسون مورد استفاده قرار می‌گیرد. کروسین از مشکلات مربوط به تنزل ذهن مانند آلزایمر که در اثر پیری اتفاق می‌افتد، جلوگیری می‌کند.

2. جلوگیری از بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا یا تباهی لکه زرد

بیماری دژنراسیون ماکولا یا همان تباهی لکه زرد، نوعی بیماری است که در شرایط پیری به دلیل پیر شدن و تباهی سلول‌های بخشی از چشم به نام ماکولا منجر به کوری می‌شود. کروسین و کروچتینگ یافت شده در زعفران موجب جلوگیری از آسیب سلول‌ها و به تأخیر انداختن تباهی سلول‌های بخش مربوطه در چشم در اثر کهولت سن می‌شود.

زعفران حاوی ویتامین ب ۱۲ است و به درمان ترک و خشکی لب کمک می‌کند.

3. خواص زعفران برای پوست

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در زعفران دارای خواص ضد پیری است. از خواص زعفران برای پوست صورت می‌توان به نرمی، انعطاف و درخشندگی اشاره کرد. کاربردهای معمولی زعفران می‌تواند باعث سفید شدن پوست، جلوگیری از جوش، از بین بردن زخم و لکه‌های تیره پوست و دیگر لکه‌های پوستی نیز بشود. زعفران حاوی ویتامین ب ۱۲ است و به درمان ترک و خشکی لب نیز کمک می‌کند.

4. خواص زعفران برای مو

زعفران با استحکام‌بخشی تارهای مو از ریشه تا نوک موجب جلوگیری از ریزش مو می‌شود. اگر زعفران را با شیر شیرین‌بیان مخلوط کنید، می‌توانید از این تونیک مو برای درمان آلوپسی یا طاسی و ریزش مو و همچنین تحریک رشد سریع‌تر مو استفاده کنید. زعفران موجب بهبود جریان خون به فولیکول‌های مو می‌شود، به دنبال جریان خون بیشتر مواد غذایی و اکسیژن نیز بیشتر در اختیار فولیکول مو قرار می‌گیرد.

5. مزایای زعفران برای سلامت دستگاه تنفس

زعفران موجب درمان سرفه و سرماخوردگی معمولی می‌شود. این ماده مانند اکسپکتورانت یا خلط آور عمل می‌کند و موجب رقیق شدن خلط درون ریه و گلو می‌گردد. زعفران قادر است مانند یک ترکیب ضد التهابی و محرک عمل کند. این مزایای گفته شده در مورد زعفران می‌تواند در برابر بیماری آسم مفید باشند. حمله‌های بیماری آسم زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه تنفس به دلیل التهاب باریک شده باشد و زعفران می‌تواند از این پیشامد جلوگیری کند.

6. کاهش و تسکین درد

تسکین درد یکی از مزیت‌های با ارزش زعفران به شمار می‌رود. ماده فرار سافرانال مانند مسکن عملی می‌کند و درد دندان را شفا می‌بخشد. زعفران دارای خواص ضد عفونی‌کنندگی و تسکین‌دهنده است به همین دلیل برای نوزادان شیرخوار و در حال دندان درآوردن مفید است و همچنین می‌تواند الگوی خواب را بهبود بخشد. زعفران در مناطقی که به صورت بومی کاشته می‌شود، توسط ساکنین به عنوان خواب‌آور طبیعی و آرامش‌بخش دستگاه عصبی استفاده می‌شود و قادر است سلول‌های عصبی برانگیخته شده را که موجب درد می‌شوند، آرام کند.

7. خواص زعفران در قاعدگی و سلامت هورمون‌ها

سندرم پیش از قاعدگی به دلیل هورمون‌های مختلفی به وجود می‌آید که هم‌زمان موجب ویرانی می‌شود. زعفران می‌تواند تا حدودی بر سیستم غدد درون‌ریز تأثیر بگذارد و باعث آزاد شدن برخی از هورمون‌ها (یا مواد شیمیایی مربوط به اعصاب) شود که برای کنترل سندرم پیش از قاعدگی مانند سراتونین مفید است. سراتونین هورمون شادی است و به کاهش شدت تغییرات خلق و خو در زنان کمک می‌کند. این ماده خوراکی همچنین برای بلوغ دیررس در دختران مفید است.

زعفران منبع غنی پتاسیم محسوب می‌شود، این ماده یک عنصر مهم در حفظ سلامت قلب است. پتاسیم باعث اتساع و بزرگ شدن رگ‌ها و عروق خونی می‌شود و به همین دلیل فشار خون را کاهش می‌دهد

8. سلامت قلب

زعفران منبع غنی پتاسیم محسوب می‌شود، این ماده یک عنصر مهم در حفظ سلامت قلب است. پتاسیم باعث اتساع و بزرگ شدن رگ‌ها و عروق خونی می‌شود و به همین دلیل فشار خون را کاهش می‌دهد. پتاسیم موجود در زعفران همچنین از تصلب شریان، سکته قلبی و سکته قلبی جلوگیری می‌کند. همان‌طور که گفته شد زعفران حاوی ماده‌ای به نام کروسین است که می‌تواند سطح کلسترول خون را تنظیم کند، به همین دلیل این ادویه برای سلامت قلب بسیار مفید است.

9. بهبود هضم و گوارش غذا

زعفران روی ناراحتی‌های معده و نفخ شکم هم تأثیرگذار است و موجب کنترل کبد و طحال بزرگ می‌شود. این ماده خوراکی ضد اسپاسم است و به درمان یبوست و نفخ به هر دلیلی کمک می‌کند.

10. تأثیر زعفران بر عملکرد بهینه سلولی

ترکیبات فرار موجود در زعفران به طور مؤثری باعث خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌شوند، رادیکال‌های آزاد باعث آسیب و تباه شدن سلول‌ها می‌شوند. زعفران حاوی حدود ۱۵۰ ماده شیمیایی بیولوژیکی شامل آنتی‌اکسیدان‌ها، کاروتنوئیدها، کروسین و سافرانال هستند که برای افزایش رشد و ترمیم سلول‌ها مفید به شمار می‌روند. همچنین زعفران حاوی میزان بالایی پتاسیم و منیزیم است که یکی از مزیت‌های سلامتی آن را تشکیل می‌دهند. این ترکیب عجیب و ارگانیک زعفران آن را به یک جلوگیری کننده قدرتمند در برابر سرطان نیز تبدیل کرده است که موجب می‌شود سنتز DNA و تکثیر سلولی به صورت بهینه حفظ شود.

ج) روش های نگهداری زعفران چیست؟

نگهداری زعفران

یکی از پر استفاده ترین ادویه برای پخت و پز رعفران می باشد که طعم لذت بخشی به غذا می دهد. زعفران را باید در جای خشک و خنک و به دور از تابش خورشید قرار داد تا عطرو میفیت و طعم خود را از دست ندهد.

روش دم کردن زعفران

دم کردن زعفران روش های مختلفی دارد. که در اینجا ما به چند مورد از آن قبل از بررسی روش نگهداری زعفران می پردازیم.

۱-مقداری آب جوش روی زعفران بریزید، و محلول را روی حرارت غیر مستقیم، مثل کتری، چای ساز و غیره قرار دهید تا کم کم دم بکشد این روش روشی  مرسوم تر می باشد .

۲-مدل دیگر دم کرد به صورت :دم کردن شیر و زعفران است که به نوشیدنی شیر زعفران مشهور است.

۳-دو قطعه یخ کوچک در زعفران بیندازید و آن را روی شعله و حرارت غیر مستقیم قرار دهید می‌توانید نهایت خوشرنگی آن را بدست آورید. گفته شده حتی این روش بهتر از حالت دم کردن با آب جوش جواب می دهد.

نگهداری زعفران خشک نشده:

برای نگهداری زعفرانی که تازه است بهتر است ابتدا آن را خشک کنید و بعد آن را ساییده و دم کرده و بعد فریز کنید. اشتباه ترین کار این است که آن را بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید.

نکته های کلیدی برای نگهداری زعفران و همچنین باید ها و نبایدهای نگهداری زعفران

برای اینکه زعفران هنگام نگهداری رنگ خود را از دست ندهد، بهتر است آن را بکوبید و آن را الک کنید و بعد به دم کردن آن بپردازید. همچنین برای اینکه زعفران در حین نگهداری خاصیتش را از دست ندهد بهتر است:

۱-آن را در ظروف فلزی و بعد در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

۲-از ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران استفاده نکنید. زیرا این قبیل جنس ها موجب می شوند که زعفران خاصیت خود را از دست بدهد.

۳-اگر از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید ،نباید این نوع ظروف در زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، زیرا باعث می شود زعفران تغییر رنگ و افت چشمگیر داشته باشد. زعفران را باید در محیط خشک و خنک نگهداری کرد و در آن را بست تا رطوبت اضافی به آن وارد نشود.

نگهداری زعفران در یخچال

برای نگهداری زعفران در یخچال:

تنها ۲ هفته آن را نگهداری کنید و باید زعفران را در بسته‌ی شیشه‌ای قرار داده و درب آن را محکم ببندید .

1- بیش از ۲ هفته زعفران، رنگ خود را در یخچال از دست می دهد.

۲- برای نگهداری زعفران در یخچال، باید ابتدا زعفران را دم کرد و آن را به صورت دم کرده فریز کرد.

3- برای فریزر کردن زعفران بهتر است که آن را در بسته های کوچک یخی این کار را انجام دهید و هر بار که نیاز دارید، کمی از آن را بیرون بیاورید و از آن استفاده کنید.

نگهداری زعفران به صورت های مختلفی انجام ی شود، اما بهتر است ابتدا زعفران را خشک کرد و سپس آن را سایید و در نهایت آن را دم کرد.

از یخچال، فریزر و حتی محیط خشک و خنک نیز میتوان برای نگهداری زعفران استفاده کرد.

علاقه مندان جهت خرید عمده زعفران فله و بسته بندی شده با برند کالیز می توانند به سایت کالیز یا فروشگاه اینترنتی کالیز در پلتفرم عمده فروشی ایکسب مراجعه کنند.

منبع: مجله کالیز

توافق ال‌جی و برند لوکس ایتالیایی MOLTENI&C S.P.A برای توسعه پروژه‌های مشترک آینده

توافق ال جی الکترونیکس و برند لوکس ایتالیایی MOLTENI&C S.P.A

به گزارش ایکسب، ال جی الکترونیکس و برند ایتالیایی اعلای مبلمان و سبک‌زندگی Molteni&C S.P.A توافق کردند با استفاده از برند LG SIGNATURE اجرای پروژه‌های همکاری مشترک، از جمله برگزاری نمایشگاه‌ها و رویداد‌ها را دنبال کنند. این همکاری، مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از طریق نمایش صنعتگری Molteni&C و پیشتازی فناورانه و طراحی LG SIGNATURE، سادگی و آسایش زندگی لوکس را تجربه کنند.

استفاده از تلویزیون‌ پیشگام LG SIGNATURE OLED 8K در موزه Molteni واقع در شهر جیوسانو خارج از میلان ایتالیا اولین همکاری مشترک و بیانگر فلسفه و دیدگاه مشترک دو شرکت است. دومین تلویزیون LG SIGNATURE OLED 8K هم طی سال جاری میلادی در فروشگاه و نمایشگاه اصلی Molteni&C واقع در پاریس نصب خواهد شد. همچنین محصولات دیگری از برند LG SIGNATURE در فروشگاه‌های اروپا و آمریکای شمالی Molteni&C نصب می‌شوند.

Molteni Group در سال ۱۹۳۴ توسط  Angelo Molteni پایه‌گذاری شد و با مبلمان‌ دست‌ساز نفیس و کیفیت عالی به سرعت مشهور شد و این شهرت طی سالها فراگیر گردید. امروزه این برند متمایز مخاطبان تازه‌ای پیدا کرده که به دنبال جذابیت و ظرافت ساده‌انگارانه و بی‌زمانی هستند که با طراحی معطوف به نسل هزاره، در مجموعه‌های مجلل این برند تجلی یافته است. فلسفه The Art of Living برند Molteni&C قرابت فراوانی با عقیده The Art of Essence برند LG SIGNATURE داشته و هر دو به دنبال تحقق سبک طراحی شیک و کاربردی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و تکنیک‌ها هستند که باعث نزدیکی هرچه بیشتر این برندهای اعلا شده است.

Kim Jin-hong رئیس مرکز بازاریابی بین‌المللی ال جی الکترونیکس می‌گوید: «همکاری با Molteni&C به عنوان شرکتی با دیدگاه‌های مشترک و مطابق با ارزش‌های بنیادین ما، یک معادله دوسر برد برای همه و به ویژه مصرف‌کنندگانی است که به دنبال جنبه‌های ظریف و عالی زندگی هستند. با این همکاری و تلاش مشترک، امیدواریم چگونگی اتحاد فناوری‌های پیشرفته با مد مدرن و زیبا و قدرت آنها در خلق فضای زندگی لوکس و ساده‌انگارانه را به تصویر بکشیم.»

Giulia Molteni مدیر بازاریابی و ارتباطات Molteni Group می‌گوید: «همکاری با LG SIGNATURE مایه مباهات است و ما به دنبال آن هستیم تا تجربه‌ای را برای مصرف‌کنندگان خلق کنیم که ارزش غیر‌قابل سنجش طراحی خوب را نمایان می‌سازد. با استفاده از مبلمان ما و محصولات LG SIGNATURE دسترسی به یک محیط زندگی امکان پذیر خواهد بود که زیبایی و کاربردپذیری را در نهایت هماهنگی با یکدیگر می‌آمیزد.»

خرید و فروش مواد شیمیایی در بازار ایران

خرید و فروش مواد شیمیایی در بازار ایران

از جمله فعال‌ترین حوزه‌های اقتصادی در جهان، حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی است. صنعت مواد شیمیایی تامین‌کننده مواد اولیه انواع صنایع مختلف است و نقش کلیدی در فعالیت و پیشبرد صنعت یک کشور دارد. به همین دلیل هر گونه تغییر و تحول در آن، می تواند تاثیر بسزایی در بازار جهانی داشته باشد و در نتیجه می توان گفت بخش عمده ای از درآمد و اقتصاد یک کشور به آن وابسته خواهد بود. در کنار صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی، کارخانه های تولیدی و… بسیاری از شرکت ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی نیاز به خرید جزئی مواد شیمیایی دارند. از طرفی تامین مواد اولیه با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب چالشی است که بسیاری از شرکت ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. شرکت فروش مواد شیمیایی شیمی استورپیشرو در زمینه تامین و تولید انواع مواد شیمیایی در کشور است که اقدام به فروش جزئی مواد شیمیایی با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت کرده است.

بازار خرید و فروش مواد شیمیایی

انتظار می رود بازار جهانی مواد شیمیایی از 4241.18 میلیارد دلار در سال 2021 به 4620.17 میلیارد دلار در سال 2022 با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 8.9 درصد افزایش یابد، همچنین انتظار می رود که بازار در سال 2026 با CAGR 8.4 درصد به 6371.09 میلیارد دلار افزایش یابد. بخش بزرگی از این بازار مربوط به صنایع داروسازی است و در بخش بعدی شامل صنایع کشاورزی و زیستی است.

آسیا-اقیانوسیه بزرگترین منطقه در بازار مواد شیمیایی در سال 2021 و آمریکای شمالی دومین منطقه بزرگ در بازار مواد شیمیایی بوده است.

رشد بازار جهانی خرید و فروش مواد شیمیایی

خرید آنلاین مواد شیمیایی

از گذشته تا به امروز از روش های سنتی یعنی خرید حضوری برای خرید مواد شیمیایی انجام می شد. به عنوان مثال مهم ترین بازارهای تامین کننده مواد شیمیایی در تهران بازار کیمیا و بازار ناصر خسرو است که بسیاری از افراد به آن ها مراجعه می کردند. اما امروزه با توجه به افزایش مشغله و شلوغی بسیار، همچنین وقت گیر بودن خرید حضوری، بسیاری از افراد خرید آنلاین مواد شیمیایی را ترجیح می دهند. خرید آنلاین مواد شیمیایی می تواند علاوه بر خریدی آسان و بدون دغدغه، محیطی را فراهم کند که در آن می توان براحتی همه ویژگی های یک یا چند ماده را به طور همزمان بررسی کرد و بدون عجله و با آرامش کامل به خرید محصول یا محصولات مورد نظر پرداخت.

آنلاین مواد شیمیایی از کجا بخریم؟

در این راستا شرکت های بسیاری اقدام به فروش آنلاین مواد شیمیایی کرده اند، اما باید توجه داشت انتخاب شرکت فروشنده بسیار اهمیت دارد. بهتر است خرید  آنلاین خود را از شرکتی انجام دهید که قابل اعتماد باشد، مواد شیمیایی با کیفیتی بالا و مطابق با برگه آنالیز محصول ارائه کند و در کنار آن پشتیبانی بعد از انجام خرید را نیز ارائه دهد.

فروشگاه اینترنتی شیمی استور با ارائه انواع محصولات شیمیایی با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت، امکان خریدی مطمئن و آسان را در سراسر ایران را فراهم کرده است. از جمله مزایای خرید آنلاین مواد شیمیایی از شیمی استور،‌ خرید محصول با کیفیت و مطابق با برگه آنالیز، ارسال سریع محصول، امکان عودت محصول در صورت عدم تطابق محصول با برگه آنالیز و پشتیبانی خرید می باشد.

خرید آنلاین مواد شیمیایی از شیمی استور

فروش جزئی مواد شیمیایی

بسیاری از شرکت های فروش مواد شیمیایی، مواد شیمیایی را به صورت عمده به فروش می رسانند در حالیکه خرید عمده با توجه به نیاز مشتری و هزینه ای که دارد ممکن است برای همه افراد امکان پذیر نباشد. بنابراین نیاز به یک فروشگاه قابل اعتماد فروش جزئی مواد شیمیایی بسیار زیاد است. بسیاری از آزمایشگاه های تحقیقاتی به منظور انجام فعالیت های خود نیاز به این محصولات با مقدار کم دارند. در این راستا برخی شرکت ها اقدام به فروش خرده مواد شیمیایی کرده اند. آنچه که در این زمینه بسیار اهمیت دارد ارائه مواد با کیفیت بالا و قیمت مناسب است. چرا که گاها برخی شرکت ها محصولاتی را ارائه می دهند که یا کیفیت مناسبی ندارد و یا قیمت بسیار زیادی در مقایسه با کیفیت آن دارد.

فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی شیمی استور اقدام به فروش انواع محصولات شیمیایی با کیفیت بالا و نازل ترین قیمت در بازار کرده است. شما می توانید با مراجعه به وبسایت این فروشگاه طیف وسیعی از انواع محصولات شیمیایی را در گریدهای مختلف مشاهده کرده و در صورت نیاز اقدام به خرید آن ها نمایید.

آینده بازار خرید و فروش مواد شیمیایی در ایران

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، تاثیر مواد شیمیایی در زندگی امروزی ما غیر قابل انکار است و این محصولات تمام زوایای زندگی ما را درگیر خود کرده اند. شما می توانید با یک نگاه ساده به اطراف خود به اهمیت این محصولات پی ببرید. محصولات شیمیایی در دسته بندی های مختلفی مانند حلال ها، مواد صنعتی، کشاورزی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، آبکاری و… قرار دارند. مهم ترین تولید کنندگان مواد شیمیایی کشور پتروشیمی ها و پالایشگاه ها هستند که با افزایش نیاز کشور به آن ها، در حال گسترش هستند. کشور ایران به دلیل داشتن ظرفیت و پتانسیل بالا در تامین منابع و مواد اولیه، پتانسیل بالقوه ای برای پیشرفت و تبدیل شدن به یکی از تولید کنندگان اصلی منطقه را دارد.

در سال های اخیر کشورهای آسیایی مانند هند و ترکیه سرمایه گذاری بسیاری را جهت ورود به بازار اوراسیا کرده اند. هر دو این کشورها جزو قدرت های نوظهور اقتصادی و سیاسی جهان هستند و به عنوان رقبای بسیار سرسخت برای ایران به شمار می آیند. در این راستا، کشور ایران نیز همکاری تجاری را به منظور ورود به بازار سرمایه کشورهای همسایه در اولویت خود قرار داده است.

ایران از نظر برخورداری از ذخایر عظیم نفت و گاز یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. ایران هر تن نفت خام را حدود 500 دلار معامله می کند. اگر نفت خام به محصولات دیگر، به ویژه پتروشیمی ها تبدیل شود، ارزش آن 16 برابر می شود. در سال ۲۰۱۶ مقدار تولید مواد اولیه در پتروشیمی به ۵۹.۱ میلیون تن رسید و پیش بینی می شود این مقدار با اجرای بیش از ۵۵ طرح مصوب به ۱۰۵ میلیون تن برسد.

پروژه های پتروشیمی ایران

لیست پرکاربردترین مواد شیمیایی در ایران و جهان

در ادامه لیستی از مهم ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در ایران و بسیاری از کشورهای جهان را ارائه خواهیم داد:

 • اسید سولفوریک
 • کلر
 • اتیلن
 • اسید فسفریک
 • آمونیاک
 • نیتروژن
 • اکسیژن
 • متانول
 • آسپارتام
 • آسه سولفام
 • سوکرالوز
 • کربن اکتیو
 • سود پرک
 • سود مایع
 • پلی الکترولیت
 • فلوکولانت

جمع بندی

خرید و فروش مواد شیمیایی از مهم ترین حوزه های فعال و موثردر اقتصاد یک کشور است. در گذشته خرید و فروش فقط به صورت حضوری صورت می گرفت اما امروزه خرید و فروش آنلاین مواد شیمیایی بسیار رونق پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفته است. شما می توانید برای خرید انواع محصولات شیمیایی اقدام به خرید آنلاین نمایید. فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی شیمی استور اقدام به فروش جزئی مواد شیمیایی با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت کرده است. با خرید از شیمی استور، خریدی با کیفیت و آسان را تجریه کنید.

بهترین اسپرسو ساز های دلونگی

اسپرسوساز

قهوه یکی از نوشیدنی‌های بسیار محبوب در دنیا است و اسپرسو ساز دستگاهی است که برای حاضر کردن سریع آن بسیار به کار می‌رود. به همین واسطه خرید اسپرسو ساز خانگی در دستور کار اکثر قهوه‌دوستان قرار دارد.

اصلی‌ترین مزیت استفاده از اسپرسو ساز خانگی این است که در هر زمان که تمایل به خوردن قهوه داشته باشید می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن آن را حاضر و آماده نوشیدن کنید.

اما بهترین مارک اسپرسو ساز خانگی کدام است؟ و یک اسپرسو ساز خانگی باید دارای چه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی باشد؟ جواب این سوالات را در این مطلب خواهید یافت.

دلونگی یکی از نام‌آشنا‌ترین برندهای این حوزه است و بهترین دستگاه‌های اسپرسو ساز را تولید می‌کند. در این مطلب بهترین اسپرسو ساز های خانگی دلونگی را معرفی و هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۴ مدل از بهترین اسپرسو ساز های دلونگی

دلونگی (Delonghi) با ساخت اسپرسو ساز های با کیفیت و درجه یک تبدیل به یک برند جهانی شد؛ به‌گونه‌ایی که در سال‌های اخیر در اکثر کشورهای دنیا نمایندگی آن دایر و محصولاتش به فروش می‌رسد.

این برند ایتالیایی با ۱۲۰ سال قدمت تجربه زیادی در زمینه تولید محصولات مختلف دارد و شهرت اصلی آن به واسطه ساخت بهترین اسپرسو ساز های خانگی است. دلونگی به عنوان بهترین مارک اسپرسو ساز خانگی شناخته می‌شود.

دلیل اصلی پیشرفت دلونگی تولید اسپرسو ساز های متنوع در بازه‌های قیمتی مختلف و مجهز کردن آنها به قابلیت‌هایی است که بسیار کاربردی و مفید هستند و مراحل حاضر کردن قهوه را سریع و آسان می‌کنند.

همان‌طور که اشاره شد اسپرسو ساز های دلونگی از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و بازه‌های قیمتی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهند. در ادامه مطلب ۴ اسپرسو ساز با کیفیت و پرفروش برند دلونگی را معرفی و بررسی خواهیم کرد.

این مطلب به‌عنوان یک راهنمای خرید اسپرسو ساز دلونگی شما را برای رسیدن به انتخاب بهترین اسپرسو ساز دلونگی راهنمایی خواهد کرد تا یک خرید به‌صرفه را تجربه کنید.

اسپرسو ساز دلونگی مدل EC685

اسپرسو ساز دلونگی مدل EC685

طراحی کلاسیک اسپرسو ساز EC685 جلوه بسیار زیبایی را منتقل می‌کند. این اسپرسو ساز با کیفیت و قدرتمند مجهز به یک موتور ۱۳۵۰ واتی است و عملکرد بی‌نظیری را ارائه خواهد داد.

اسپرسو ساز EC685 یکی از بهترین اسپرسو ساز های خانگی برند دلونگی است. این دستگاه علاوه‌بر استفاده در منزل برای مصارف تجاری (به‌ویژه در سوپر مارکت و کافه‌های کوچک) بسیار مناسب است.

دلونگی این اسپرسو ساز را در سه رنگ استیل – قرمز – مشکی عرضه می‌کند که هر کدام از آنها زیبایی منحصربه‌فرد و جذابی دارند و متناسب با سلیقه خود می‌توانید یکی از این سه رنگ را انتخاب کنید.

رنگ استیل آن جلوه بسیار زیبایی را انتقال می‌دهد و در مکان‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. این اسپرسو ساز وزن بسیار مناسبی دارد و جابجا کردن آن خیلی راحت است.

بدنه دستگاه از جنس استیل است و دوام و استحکام مناسبی دارد. علاوه‌بر اسپرسو نوشیدنی‌های مختلفی از جمله کاپوچینو – لاته – ماکیاتو – هات چاکلت – آمریکانو را نیز می‌توان به کمک این دستگاه آماده کرد.

مخزن این اسپرسو ساز نیز ۱.۲ لیتر گنجایش دارد و برای مصارف خانگی بسیار مناسب است. ابعاد جمع‌و‌جور کوچک آن امکان قرارگیری آن در مکان‌های مختلف از جمله بر روی کابینت و حتی میز کار را می‌دهد.

به‌طور کلی اسپرسو ساز EC685 با توجه به قیمت و عملکردی که دارد یکی از بهترین اسپرسو ساز های دلونگی و انتخاب و خرید آن به‌صرفه و هوشمندانه است. در ادامه معرفی بهترین اسپرسو ساز های دلونگی دستگاه BCO320 را معرفی خواهیم کرد.

دلونگی دستگاه BCO320

اسپرسو ساز دلونگی مدل BCO320

دستگاه BCO320 یکی دیگر از بهترین اسپرسو ساز های خانگی دلونگی است که ویژگی‌های کاربردی زیادی دارد و طراحی و رنگ‌بندی بدنه آن بسیار زیبا است. دلونگی از موتور بسیار قدرتمندی در این دستگاه استفاده کرده است.

همان‌طور که اشاره شده این دستگاه موتور بسیار قدرتمندی دارد و برای استفاده در منزل، محل کار، سوپر مارکت و قهوه‌خانه‌های کوچک و متوسط بسیار مناسب است. توان مصرفی این اسپرسو ساز ۱۷۰۰ وات است.

این اسپرسو ساز چند کاره دو مخزن آب مجزا دارد: مخزن آب ۱.۲ لیتری برای تهیه اسپرسو و مخزن آب ۱.۴ لیتری برای تهیه قهوه فرانسوی. سیستم کاپوچینوساز و قابلیت تهیه کف شیر نیز دارد.

اسپرسو ساز خانگی BCO320 با توجه به ابعادی که دارد از وزن بسیار مطلوب و مناسبی برخوردار است (۴.۸ کیلوگرم) و حمل و جابجایی آن بسیار آسان است. دلونگی برای جلوگیری از لرزش دستگاه از پایه‌های ضد لرزش استفاده کرده است.

آماده کردن همزمان سه نوشیدنی اسپرسو، قهوه فرانسوی و کاپوچینو قابلیت بسیار کاربردی است که آن را برای مصارف تجاری و استفاده در سوپر مارکت و کافه‌ها نیز مهیا می‌کند.

سینه چکه‌گیر – دو عدد نازل خروجی (برای افزایش سرعت) – صفحه نمایش کاربردی – فیلتر آب دیگر امکانات و قابلیت‌های این اسپرسو ساز خانگی قدرتمند و با کیفیت هستند.

اسپرسوساز دلونگی مدل EC9

دستگاه EC9 به‌عنوان یکی از بهترین اسپرسو ساز های دلونگی شناخته می‌شود و با توجه به قیمت مناسبی که دارد یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین اسپرسو ساز های خانگی دلونگی نیز به شمار می‌آید.

این دستگاه همچنین یکی از زیباترین اسپرسو ساز های خانگی دلونگی است و از این منظر نیز نمره قابل قبولی دریافت می‌کند. بدنه پلاستیکی آن با رنگ آبی تیره و طرح شکیل و چشم‌نوازی ساخته شده است.

دیگر مزیت این دستگاه قدرتمند وزن بسیار سبک آن است (اسپرسو ساز خانگی EC9 ۲.۹ کیلوگرم وزن دارد). توان مصرفی این اسپرسو ساز ۸۰۰ وات است و سرعت عملکرد بسیار خوبی دارد.

ابعاد کلی دستگاه:

 • ارتفاع: ۲۹ سانتی‌متر
 • عمق: ۲۴ سانتی‌متر
 • پهنا: ۲۶ سانتی‌متر

مخزن شیر – دو عدد نازل خروجی – قابلیت تنظیم میزان بخار – سیستم خاموشی خودکار – سینی چکه‌گیر (برای ذخیره مایعات چکه شده و جلوگیری از کثیف شدن اطراف دستگاه) دیگر ویژگی‌ها و امکاناتی هستند که دلونگی در این اسپرسو ساز قرار داده است.

اسپرسوساز دلونگی مدل BCO264

یکی دیگر از بهترین اسپرسو ساز های دلونگی، BCO264 است که کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و قابلیت‌های کاربردی زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد. این اسپرسو ساز خانگی ۵.۱ کیلوگرم وزن دارد.

اسپرسو ساز خانگی BCO246 در دسته اسپرسو ساز های حرفه ایی دلونگی قرار می‌گیرد و بدنه آن از جنس پلاستیک است. ترکیب رنگی مشکی و نقره‌ای استفاده شده در این دستگاه جلو بسیار زیبایی به بدنه آن داده است.

در صفحه جلویی دستگاه یک پنل دیجیتال کوچک و دکمه‌های مدیریت و تنظیمات دستگاه دیده می‌شوند که علاوه‌بر افزایش زیبایی دستگاه استفاده از آن را نیز آسان می‌کنند.

مخزن‌های آب این اسپرسو ساز خانگی شامل یک مخزن برای تهیه اسپرسو و یک مخزن برای تهیه قهوه فرانسوی است. هر دو مخزن آب از جنس پلاستیک هستند و قابلیت جداسازی برای شستشو و رسوب‌زدایی را نیز دارند.

قدرت موتور این دستگاه خوش‌ساخت ۱۷۵۰ وات است و سرعت و قدرت عملکرد بسیار مطلوبی دارد. لانه – قهوه فرانسه – اسپرسو – کاپوچینو لیست نوشیدنی‌هایی است که می‌توان با کمک این اسپرسو ساز آماده کرد.

برای اطلاع از قیمت این محصولات، مشاهده مشخصات و جزئیات بیشتر و همچنین خرید هر یک از آنها وارد فروشگاه اینترنتی بوهیر قشم شوید و از قیمت‌گذاری ارزان و مناسب آن بهره ببرید.

این فروشگاه با تنوع کالایی بسیار بالا و تحت پوشش قرار دادن اسپرسو ساز های برند های مختلف از جمله دلونگی – نوا – مباشی – بوش – زیگما اسپرسو ساز های با کیفیت در بازه‌های قیمتی مختلف را در دسترس‌تان قرار می‌دهد.

علاوه‌بر اسپرسو ساز و قهوه ساز محصولات خانگی متنوعی از جمله یخچال – تلویزیون – جاروبرقی – اتو بخار و سایر لوازم خانگی در بوهیر موجود است. برای خرید از قشم و میشی وارد بوهیر شوید.

ورود استارت‌آپ‌ها به بورس

ورود استارت‌آپ‌ تپسی به بورس

 روز سه‌شنبه برای نخستین‌بار در تاریخ ایران و در سال دانش‌بنیان‌ها، شرکتی استارت‌آپی وارد بازار سرمایه شد. فرابورس ایران دیروز میزبان عرضه اولیه ۵۸میلیون و ۶۰۰هزار سهم شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس یا همان «تپسی» بود تا صنعت جدیدی به بازار مالی کشور افزوده شود. با بورسی شدن این تاکسی اینترنتی به نظر می‌رسد مسیر برای ورود سایر شرکت‌های استارت‌آپی نیز به بازار سرمایه هموار شود و از این پس دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه بتوانند در اتاق شیشه‌ای اقتصاد فعالیت کنند.

نخستین شرکت استارت‌آپی وارد فرابورس ایران شد. شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس با نماد معاملاتی «تپسی» روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه برای اولین‌بار به‌عنوان نسل جدیدی از شرکت‌های استارت‌آپی پس از ۲ سال‌فعالیت و عبور از مراحل مختلف ورود به بخش مولد اقتصاد کشور، توانست در بازار سرمایه پذیرش و عرضه اولیه شود. به‌نظر می‌رسد پس از موفقیت این شرکت در ورود به فرابورس ایران مسیر برای سایر شرکت‌های استارت‌آپی نیز هموار شده است و از این پس سایر شرکت‌های فعال در این حوزه بتوانند وارد بخش شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای اقتصاد شوند. روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ عرضه اولیه سهام تپسی در بازار دوم فرابورس ایران انجام شد و به این ترتیب، صنعت جدیدی به بازار مالی کشور افزوده شد.

در عرضه اولیه این شرکت که ویژه صندوق‌های سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری بود، ۵۸‌میلیون و ۶۰۰‌هزار سهم تپسی در کمتر از یک ساعت به فروش رفت. در کشف قیمت روز گذشته شرکت پیشگامان‌فن‌آوری و دانش آرامیس ۴۷ صندوق سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری نیز حضور داشتند. به این بهانه نشست ویژه عرضه اولیه سهام «تپسی» به‌عنوان نخستین استارت‌آپ در بازار سرمایه ظهر روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان بورس و اوراق‌بهادار، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس کمیته اقتصادی دیجیتال مجلس، مدیرعامل شرکت تپسی و جمعی از مدیران ارشد بازار سرمایه‌ برگزار شد.

تحول در زیست‌‌‌‌‌‌‌‌‌بوم سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این نشست ابراز کرد: فضای اقتصاد کشور همزمان با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار سرمایه متحول شده است. در زیست‌بوم سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کشور برای کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکارهای نوآورانه برای تولد آنها اقدامات و بسترهای مناسب فراهم شده و شرایط قابل‌دفاع است، اما برای سایر مراحل رشد با تنگناهای زیادی مواجه هستیم. به گفته وی وزارت اقتصاد باید کمک کند در دوران بلوغ این صنعت از ابزارهای تجهیز منابع به‌خصوص بازار سرمایه به‌خوبی استفاده کنیم و امروز آغاز این راه است. امیدواریم با کمک قانون جهش تولید دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان و کمک‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دیگر حاکمیت در ‌ماه‌های آینده روزهای بهتری را شاهد باشیم.  خاندوزی اظهار امیدواری کرد: با توجه به بندهایی که در جهش تولید دانش‌بنیان وجود دارد و همچنین با استفاده از ابزارهای تامین‌مالی و نیز کمک‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دیگر حاکمیت در ‌ماه‌های آینده روزهای بهتری برای این دست از کسب‌وکارها داشته باشیم.

حمایت دولت از اقتصاد دیجیتال

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این نشست خبری اظهار کرد: نگاه دولت نگاه حمایت از اقتصاد دیجیتال است و سال‌گذشته به خاطر اهمیت همین موضوع کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت تشکیل شد. فرآیند عرضه تپسی فرآیندی جدید بود و در این زمینه چالش‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی وجود داشت. به‌جز ساختار بازار سرمایه، دستگاه‌های دیگر هم نسبت به این موضوع با توجه به نبود تجربه قبلی حساسیت داشتند. همچنین ارزیابی دارایی‌ها هم مساله بوده است. وی خاطرنشان کرد: ناامید نشدن تیم تپسی راه را برای بقیه هموار کرد و امیدوارم که در ادامه شاهد حضور بقیه شرکت‌های فناورانه در این عرضه باشیم. زارع‌پور گفت: هدف، دستیابی به سهم ۱۰‌درصدی این شرکت‌ها از تولید ناخالص ملی طبق اسناد بالادستی است.

حمایت سازمان بورس از دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها

در ادامه این نشست مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق‌بهادار عنوان کرد: از ابتدای شروع فعالیت خود در سازمان بورس و اوراق‌بهادار پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفت، در این مسیر موانع و ابهاماتی وجود داشت که با تحلیل و بررسی‌های صورت‌گرفته در نهایت عرضه این شرکت را در بازار سهام با موفقیت انجام شد.  وی خاطرنشان کرد: در تامین‌مالی جمعی باید به ادبیات رایج در حوزه شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان دست پیدا کرد. پتانسیل تامین‌مالی جمعی بالاست و ظرفیت بالایی برای کار وجود دارد اما به‌طور حتم می‌تواند نقش پررنگی در شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان ایفا کند.  به گفته رئیس سازمان بورس شکل‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری و بلوغ شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان از جمله مسائل مهمی است که باید زمینه توسعه آن فراهم‌شود. اکنون ۵۰ شرکت وجود دارند که فعالیت آنها مرتبط با شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان است، درحالی‌که شرکت تپسی به‌عنوان شرکت دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان محسوب می‌شود.

وی عرضه شرکت تپسی در بازار سهام را به‌عنوان شروع راه جدید در بازار سرمایه کشور دانست و گفت: این مهم در بخش مولد نیز به‌عنوان رویدادی بسیار بزرگ در نظر گرفته می‌شود.  عشقی اظهار امیدواری کرد که با گذر زمان شاهد شکوفایی هرچه بیشتر دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باشیم زیرا این قبیل از شرکت‌ها می‌توانند زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایجاد تحول در اقتصاد کشور را فراهم کنند. در عین حال اینکه شرکت‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان بتوانند نقش موثر‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری را در بازار سرمایه ایفا کنند یقینا در دستور کار سازمان قرار دارد، در واقع این نهاد در تلاش بوده تا در افزایش تامین‌مالی این شرکت‌ها نقش بیشتری را بر عهده داشته باشد. این مقام مسوول تصریح کرد: در سازمان بورس تمهیدات مناسبی در راستای انتشار اوراق بدهی و پذیرش دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در بازار سهام نیز اتخاذ شده است.

بررسی و پذیرش سایر استارت‌آپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها

میثم فدایی مدیرعامل فرابورس ایران نیز با اشاره به اینکه بعد از دو سال‌تلاش میزبان اولین استارت‌آپ در بازار سرمایه هستیم، گفت: طولانی‌شدن این فرآیند به دلیل اولین بودن و تدوین قوانین و تسهیل شرایط آن بود. وی افزود: تقاضاهای خوبی از استارت‌آپ‌ها وجود دارد که طی ‌ماه‌های آینده در هیات پذیرش بررسی و پذیرش خواهند شد.

تغییر نگرش و تغییر فرهنگ در اقتصاد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این نشست‌خبری اظهار کرد: ایده‌ها، تفکرات، خلاقیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و نوآوری قابل قیمت‌گذاری نیستند. در سال‌های گذشته یک مسیر بزرگی برای ورود نخبگان و فعالان بخش‌خصوصی در حوزه‌های مختلف از جمله فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، نانو، سلول‌های بنیادی در جهت بروز خلاقیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باز شد.  وی با اشاره به ابلاغ قانون جهش تولید دانش‌بنیان در اردیبهشت‌ماه از سوی رئیس‌جمهور نیز تصریح کرد: از این قانون به‌عنوان یک تغییر نگرش و تغییر فرهنگ در اقتصاد کشور یاد می‌شود.  به باور ستاری مسوولان و فعالان اقتصادی باید قانون جهش تولید دانش‌بنیان را مطالعه کنند. این قانون علاوه‌بر اینکه بسیاری از قوانین پایه‌ای کشور را تغییر می‌دهد، به‌عنوان یک مرجع جهت‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری برای سال‌آینده کشور نیز محسوب می‌شود.  معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: ورود شرکت تپسی یک تغییر دیدگاه در اقتصاد ایران است، بنابراین شرکت‌هایی بدون دارایی فیزیکی قیمت‌گذاری می‌توانند بدین ترتیب وارد بازار سرمایه شوند. وی افزود: تغییر فرهنگ، روش و نگرش به سادگی رخ نمی‌دهد. سازمان بورس و فرابورس ایران با ورود شرکت تپسی اکنون توانستند رویداد بزرگی را در بازار سرمایه رقم بزنند.

جایگاه استارت‌آپ‌ها در دنیا

میلاد منشی‌‌‌‌‌‌‌‌‌پور مدیرعامل تپسی عنوان کرد: یک‌سوم اقتصاد توسعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌یافته در دنیا متعلق به استارت‌آپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها است. وی تصریح کرد: شرکت برای ورود به بازار سرمایه دو سال‌سخت را پشت‌سر گذاشت تا استانداردها و ضوابط شکل بگیرد. اکنون آغاز راه است و تپسی به‌عنوان نماینده این صنعت در بازار سرمایه شفاف‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین اطلاعات را ارائه خواهد کرد.

ویژگی و امکانات و قابلیت های تلویزیون سامسونگ 2022

ویژگی و امکانات و قابلیت های تلویزیون سامسونگ 2022

نقد و بررسی تلویزیون سامسونگ ؛امکانات و قابلیت های تلویزیون سامسونگ  

سامسونگ یک برند کره ای است که از یک شرکت کوچک تلویزیون سامسونگ بزرگ ترین برندها در تمام جهان تبدیل شده است. کمپانی سامسونگ در سال 1970 اولین تلویزیون خود را وارد بازار کرد ، و از سال 2006 به پرفروش ترین تولید کنندگان تلویزیون در دنیا تبدیل شد. سامسونگ هر روز بیشتر از قبل خود را در دل مردم جای داده است. و هر سال تلویزیون های خود را با جدیدترین و پیشرفته ترین امکانات مجهز کرده است. سامسونگ جزو اولین کمپانی هایی است که توانست تلویزیون های اسمارت را تولید کند. تلویزیون اسمارت سامسونگ تقریبا در اندازه های بین 32 تا 98 اینچ و جود دارند. و در دو نوع تخت و منحنی تولید شده اند. هر چه اندازه تلویزیون بزرگ تر باشد قیمت آن قاعدتا بالاتر است. و هر چه تلویزیون کوچکتر باشد ارزانترین تلویزیون سامسونگ را می توان خرید. ولی با توجه به محیط مورد نظر باید تلویزیون مناسب را انتخاب کنید. تلویزیون های سامسونگ در سری های مختلف تولید شده اند و باتوجه به حرف اخر مدل نامبر آن می توان فهید ساخت چه سالی است. مثلا حرف A مربوط به تلویزیون های سال 2021، حرفT سال 2020، حرفR مربوط به سال 2019، حرفN سال 2018 و در نهایت تلویزیون های 2022 دارای حرف B می باشد. تلویزیون های سامسونگ هر سال امکاناتی که دارند را در تلویزیون های جدید بیشتر تقویت کرده و یا امکانات جدیدی به آن ها می افزایند. در ادامه با همراه باشید تا بیشتر در مورد قابلیت های مشخصات تلویزیون سامسونگ توضیح خواهیم داد.

طراحی تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون سامسونک از طراحی یکپارچه و شکیلی برخوردار است و با طراحی بی نهایت باریکی که در صفحه نمایش آن استفاده شده است ، بیشتر تمرکز کاربر را بر روی صفحه نمایش متمرکز می کند. در مدل های جدید این قاب به حدی نازک است که تقریبا حالتی نامرئی دارد. و هیچ برآمدگی اضافه ای در پشت آن وجود ندارد ، این مسئله موجب می شود که تلویزیون کاملا به دیوار بچسبد طراحی پایه های تلویزیون های سامسونگ دو شاخه ای،‌ مربع تو خالی، مثلی شکل Y، پایه وسط شکل T، پایه وسط مستطیل و… می باشد. که همه این مدل پایه ها طراحی زیبایی دارند. سامسونگ در سال 2018 به بعد قابلیت جدید Ambient Mode را در بعضی مدل تلویزیون های خود گنجانده است که این امکان را فراهم می کند تا وقتی که تلویزیون خاموش است با رنگ دیوار ست شود و انگار تلویزیونی بر روی دیوار وجود ندارد، یا تصویری دلخواه را می توانید روی آن قرار دهید و همانند قاپ عکسی بر روی دیوار نمایان می شود. همچنین می توانید وضعیت آب و هوا را بر روی آن نیز تنظیم کنید . در کل می توان گفت که کمپانی سامسونگ بیشترین تلاش و سلیقه ی خود را در طراحی تلویزیون سامسونگ خرج کرده است. تلویزیون های سامسونگ با هر دکوارسیون و محیطی سازگار می شوند. و فضای منزل را مدرن و زیبا جلوه می دهند. اگر دوست دارید همه تلویزیون های سامسونگ 2022 را یکجا مشاهده کنید baneeh.com را ببینید.

کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ اسمارت تی وی

کیفیت تصویر از اولویت های مهم برای خرید تلویزیون هوشمند سامسونگ می باشد. با توجه به نوآورهای برجسته که در امکانات تصویر تلویزیون سامسونگ قرار داده شده است . شاهد تصاویری با کیفیت بالا خواهید بود . کیفیت تصویر  FULL HDبا توجه به وجود پیکسل های بالا و میزان رزولوشن 1080×1920 پیکسل کوچکترین جزئیات باکیفیت بالا را نمایش می دهد. پیکسل های موجود در کیفیت تصویر UHD 4K چهار برابر صفحه نمایش FULL HD است. با مجهز بودن به ۸ میلیون پیکسل می توانید قادر به دیدن تصاویری با کیفیت 4K شوید. QLED یکی دیگر از تکنولوژی های که کمپانی سامسونگ از آن رونمایی کرده است. QLED برابر است با Quantom dot + LED در واقع کوانتوم دات نمایشگر LED رنگ ها را بهتر در تصویر نمایش می دهد و روشنایی زیادی به تصویر می بخشد و رنگ ها را با عمق بیشتری نمایش می دهد. صفحه نمایش کریستال در برخی مدل تلویزیون سامسونگ رنگ های شفافی را ارائه می دهد و تصویر واضح و طبیعی را به نمایش می گذارد. ال ای دی هوشمند سامسونگ با پشتیبانی از فرمت HDR10+ تصاویری با عمق و کنتراست بالا را ارائه می دهد و محتوای تصویر HDR را بهبود می بخشد در نتیجه محتوایی با روشنایی بالا را نمایش می دهد. فرمت HLG تصویری روشن و شفاف را ایجاد خواهد کرد . تلویزیون نئوکیولد سامسونگ به ریموت کنترل هوشمند نیز مجهز شده است. سامسونگ در تلویزیون های جدید خود از فناوری NEO QLED استفاده کرده است. این تکنولوژی در واقع QLED تکامل یافته است که از پنل VA پشتیبانی می کند و قادر است رنگ ها را با عمق و شادابی بیشتر نمایش دهد . کیفیت تلویزیون سامسونگ 8k چهار برابر تلویزیون 4k است و نقش موثری در ارتقای تصویر 4k را دارند. همچنین عملکرد خوبی در نمایش رنگ های مشکی با عمق واقعی دارند.

کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ اسمارت تی وی

 

پردازنده تصویر تلویزیون های سامسونگ

پردازنده در تلویزیون نقش مهمی را در ارائه تصویری باکیفیت ارائه می دهد . وظیفه پردازنده در تلویزیون افزایش کیفیت تصویر و هماهنگی بین همه ی قابلیت های تلویزیون است . شرکت سامسونگ از پردازنده های مختلفی در انواع مدل تلویزیون های خود استفاده کرده است . پردازنده چهار هسته ای «Quantum 4K Lite » در تلویزیون کیولد سامسونگ رنگ هایی دقیق با روشنایی بالا را ارائه می دهد . همچنین نقش موثری در کاهش نویز و تاری تصویر دارد . و تصاویر را با عمق بالا و ریزترین جزئیات به نمایش می گذارد  . تلویزیون های 8k سامسونگ به پردازنده «Quantum 8K Lite» مجهز شده اند ، که با بهره برداری از هوش مصنوعی قابلیت بهبود کیفیت تصویر و صدا را دارد . پردازنده « Crystal 4K » یکی دیگر از پردازشگرهای تلویزیون اسمارت سامسونگ است . سامسونگ سال 2020 از این پردازنده قدرتمند در تلویزیون های خود استفاده کرده است . این پردازنده تصاویر را با عمق رنگ بیشتری نمایش می دهد و رنگ ها را بصورت مجزا از یکدیگر جدا می کند و شما را از دیدن محتوایی با وضوح بالا و طبیعی با حالتی زنده شگفت زده خواهد کرد . از قابلیت های دیگر این پردازنده این است که سرعت بالایی در پردازش صدا و تصویر بدون کمترین تاخیری دارد .  همچنین تصاویر Crystal را به راحتی پردازش می کند و آن را با کیفیت 4k نمایش می دهد . تلویزیون ال ای دی سامسونگ با کمک پردازنده « UHD Enigne » قادر به نمایش کوچک ترین جزئیات تصویر است و نویزهای اضافی را از محتوا حذف می کند در نتیجه تصاویری با کیفیت 4k را نمایش می دهد .

 • اگر تمایل دارید لیست قیمت تلویزیون های سامسونگ را مشاهده کنید جمله روبرو را در گوگل جستجو کنید و وارد اولین سایت شوید :   قیمت تلویزیون سامسونگ بانه دات کام 

کیفیت صدای تلویزیون هوشمند سامسونگ

تصویر یکی از معیار های مهم در هنگام خرید تلویزیون هوشمند سامسونگ می باشد . ولی چناچه تلویزیون به بهترین امکانات جهت ارائه تصویر باکیفیت مجهز شده باشد . ولی از کیفیت صدای ضعیفی برخوردار باشد . تصویر باکیفیت آن هم معنی نخواهد نداشت . به زبان ساده تر می توان گفت که صوت و تصویر در تلویزیون تکمیل کننده ی یکدیگر هستند . تصویری شفاف در کنار صدایی واضح و باکیفیت می تواند دیدن هر برنامه ای را برایتان لذت بخش کند . در تلویزیون های سامسونگ اکثرا از سیستم صوتی دو کاناله استفاده شده است ، و صدا از دو اسپیکر خارج می شود . خروجی صدای تلویزیون سامسونگ در بعضی مدل ها ۲۰ وات می باشد . در بعضی مدل های دیگر تلویزیون سامسونگ از دو کانال صوتی 60 وات بهره برده است . جهت بهبود هر چه بیشتر صدا اکثر تلویزیون های هوشمند سامسونگ به دالبی دیجیتال پلاس Dolby Digita Plus مجهز شده اند ،‌ که قابلیت انتقال و ذخیره ی صدای دیجیتالی با کیفیت بالا با حالتی رسا و واضح را دارد . برخی از انواع مدل های تلویزیون سامسونگ به قابلیت «  Q-Symphony » مجهز شده اند . فناوری کیوسمفونی ویژگی جدیدی است که در هنگام اتصال ساندبار به تلویزیون صدای همزمان و هماهنگی را از بلندگوهای تلویزیون پخش می کند . بعضی مدل های تلویزیون سامسونگ به ویژگی های صوتی دیگری هم مجهز شده اند که در ایجاد صدایی باکیفیت تر نقش موثری دارند .

کوچکترین و بزرگترین تلویزیون سامسونگ

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ

در اکثر تلویزیون های اسمارت از یک سیستم عامل استفاده شده است ، که امکان دسترسی به سرویس های آنلاین و برنامه ها را می دهد . تلویزیون اسمارت سامسونگ به سیستم عامل تایزن مجهز شده است . اکثر تلویزیون های سامسونگ به این سیستم عامل مجهز شده اند. تایزن یک سیستم عامل متن باز بر پایه ی لینوکس می باشد . سیستم عامل تایزن سامسونگ قابلیت همگام سازی بلوتوث و WiFi Direct را فراهم می کند . و اکثر آن ها به Smart Thing مجهز شده اند ، این قابلیت می تواند وسایل هوشمند خانه را از طریق این اپلیکیشن مدیریت کند و یا با نصب این برنامه بر روی گوشی همراه خود می توانید تلویزیون را از راه دور مدیریت و کنترل کنید . سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ امکان دسترسی به اینترنت ، برنامه های هوشمند و دستیار های صوتی «  Google Assistant _ Bixy _ Alexa» را می دهد . که هر کدام امکان جستجو ، مدیریت و کنترل تلویزیون را فراهم می کند .  در تلویزیون های سامسونگ که از سیستم عامل تایزن پشتیبانی می کنند با کمک فناوری PurColor طیف وسیعی از رنگ های طبیعی را بر روی نمایشگر ارائه می دهد .

امکانات هوشمند و قابلیت های تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند سامسونگ هر سال تلاش می کند تلویزیون های خود را به امکانات بیشتری مجهز کند . و با در اختیار قرار دادن این قابلیت ها این امکان را فراهم می کند تا برنامه هایی که از طریق گوشی یا کامپیوتر انجام می دهید را در تلویزیون نیز انجام دهید . کاربران می توانند این کارها را در صفحه نمایشی بزرگتر انجام دهند . و دسترسی به اینترنت را نیز فراهم می کند . تلویزیون های هوشمند سامسونگ می توانند به راحتی در صفحات وب جستجو کنند . تلویزیون وای فای و اینترنت دار سامسونگ قابلیت اتصال به موبایل از طریق Mobile to TV Mirroring WiFi Direct را می دهد و با پشتیبانی از قابلیت DLNA نیز این امکان را می دهد که گوشی یا لپ تاپ خود را به آن متصل کنید و ویدیو یا برنامه های که می خواهید را پخش کنید. اتصال از راه دور به رایانه PC TO TV از دیگر مشخصات تلویزیون سامسونگ است که از طریق اتصال کابل HDMI به پورت HDMI تلویزیون محتوای داخل لپ تاپ را در صفحه نمایش بزرگ تلویزیون می توانید مشاهده کنید . تلویزیون های ساخت مصر سامسونگ اکثرا از زبان فارسی پشتیبانی می کنند . تلویزیون های سامسونگ که دارای سیستم عامل تایزن می باشند دارای 4 تا 8 گیگ حافظه ی داخلی جهت نصب و دانلود می باشد. سامسونگ تلویزیون دارای ریموت کنترل هوشمند می باشند که کار با تلویزیون را راحت تر کرده است. منو هوشمند Smart HUB این امکان را فراهم میکند تا به جستجو کلیپ و فیلم های مورد علاقه بپردازید و یا برنامه های سامسونگ را جستجو کنید و از سایر خدمات دیگر بهره مند شوید. بلوتوث، قابلیت اشتراک گذاری AirPlay 2، پورت های HDMI و USB از دیگ امکانات تلویزیون سامسونگ است.

 • در صورتی که دوست دارید تلویزیون هوشمند خریداری کنید جمله روبرو را در گوگل جستجو کنید و وارد اولین سایت شوید : خرید تلویزیون اسمارت از بانه دات کام
تلویزیون سامسونگ

جمع بندی امکانات تلویزیون سامسونگ

در پایان نقد و بررسی تلویزیون سامسونگ و امکاناتی که ذکر شد می توان گفت که هر چه ابعاد تلویزیون سامسونگ بزرگ تر باشد از مزایا و قابلیت های بیشتری برخوردار است و طبیعتا قیمت آن هم بالاتر از مدل های دیگر است . از ویژگی های قدرتمندی که تلویزیون های سامسونگ از آن بهره برده اند ، پردازنده ی چهار هسته ای می باشد که عملکرد خوب و باکیفیتی از تصویر ، صدا و برنامه های تلویزیون را اجرا می کند . سیستم عامل تایزن هم امکان دسترسی به بسیاری از برنامه کاربردی را در اختیار کاربران قرار می دهد .برای خرید تلویزیون هوشمند ساموسنگ به بانه baneeh.com مراجعه کنید .  قیمت تلویزیون سامسونگ هوشمند بسته به انواع مدل های تلویزیون سامسونگ متفاوت است . ولی در کل می توان گفت که از نظر قیمت در رده مناسبی قرار دارند   .

با اسنپ روم در تهران بهترین اقامتگاه های مبله را رزرو کنید

اسنپ روم

انتخاب یک اقامتگاه مناسب به سلیقه و اولویت های مسافران بستگی دارد. چند سالی است که اجاره سوییت و اجاره خانه و آپارتمان مبله در تهران، بین مسافران طرفداران بیشتری پیدا کرده است. ارتقای کیفیت خدمات و پایین بودن هزینه‌ی اجاره سوییت در تهران، از مهمترین دلایلی هستند که سلیقه‌ی مردم را در این زمینه تغییر داده اند. به علاوه، نگاه مردم نسبت به مزایای اقامت در آپارتمان های مبله و سوییت ها دچار تحول شده است. در ادامه به بررسی چرایی این ادعا می پردازیم.

اجاره سوئیت در تهران
اجاره سوییت

ترجیح اکثر مسافران به اجاره سوییت ارزان قیمت

بسیاری از مردم، در تلاش اند تا سفری اقتصادی داشته باشند (کاری، تفریحی و …). هر عاملی که موجب کاهش هزینه سفر شود به مذاق مسافران خوش خواهد آمد. یکی از اصلی ترین مسببان ایجاد هزینه در سفر، مبلغی است که مجبورید برای مدت اقامت تان در یک سوییت، هتل یا هتل آپارتمان بپردازید. اکثر مسافران ترجیح می دهند تا هزینه اجاره سوییت را بپردازند. مزایایی که سوییت نسبت به سایر اقامتگاه ها دارد قابل چشم پوشی نیست. این مزایا در ادامه آورده شده اند:

بسیاری از سوییت ها در مرکز شهر یا در محله ها یا خیابان های پر رفت و آمد تهران واقع شده اند. به همین دلیل شما به عنوان مسافر مجبور نخواهید شد که هزینه‌ی گزافی بابت رفت و آمد با تاکسی، پرداخت هزینه برای بنزین اتومبیل شخصی خود و … بپردازید.‌ همین موضوع باعث می شود تا بخشی از هزینه های شما در سفر کاهش پیدا کند.

بسیاری از امکانات و آپشن های سوییت ها مانند هتل ها است. مثلا شما می توانید از خدمات نظافت، وای  فای، و پارکینگ بهره مند شوید. سوئیت ها برعکس هتل ها، حکم یک خانه‌ی جمع و جور را دارند. همچنین بسیاری از آنها دارای یک الی دو اتاق هستند. به همین خاطر شما می توانید برای سفر های کاری یا سفر های خانوادگی یا دوستانه خود از آنها استفاده کنید.

اگر کامنت ها و نظرات بسیاری از کسانی که اقدام به اجاره سوئیت ارزان در تهران میکنند را خوانده باشید متوجه می شوید که تعدادی از آنها به خاطر سفری یک روزه یا فوری به تهران مراجعه می کنند. هیچ اقامتگاهی مناسب این افراد نیست به جز سوییت ها. البته در نظر گرفتن این نکته بسیار حائز اهمیت است که از طریق چه سایت یا اپ معتبری جهت رزرو و اجاره سوییت در تهران اقدام کنید.

سوئیت تهران
خانه و آپارتمان

فراوانی سوییت ها نسبت به هتل ها در تهران

در شهر بزرگی مانند تهران، تعداد سوییت ها بیشتر از هتل ها است. به همین خاطر اجاره سوییت نسبت به رزرو هتل و اقامت در آن آسان تر است. دلیل آن هم کاملا مشخص است. همانطور که اشاره شد، سوییت ها مانند یک خانه عادی هستند. به این معنا که نه تنها ظاهر آنها شبیه یک خانه‌ است، بلکه دارای امکاناتی هستند که شما در هتل ها به آنها دسترسی ندارید. مثلا تجهیزات لازم برای آشپزی کردن،  سیستم صوتی، امکان آوردن مهمان به صورت طولانی مدت و غیره. اما در سوییت ها کلیه امکانات در اختیار شما خواهد بود.

فضای هتل ها و روال انجام امور در آنها بیشتر فُرم و ساختار رسمی دارد. اما در سوییت ها شما می توانید به اندازه‌ی خانه‌ی خودتان احساس راحتی و آسایش داشته باشید. به همین خاطر به کسانی که از اقامت در یک اقامتگاه رسمی استقبال نمی کنند، توصیه می شود در سوییت ها یا هتل آپارتمان های مبله اقامت داشته باشند.

یک حقیقت انکار نشدنی و جالب که در این رابطه وجود دارد این است که در صورتی که در برخی از ایام خاص سال (مانند عید) که اتاق هتل ها یا رزرو شده یا حاوی مسافر است، تعداد زیادی سوییت در تهران وجود دارد که شما می توانید آنها را برای مدت مشخصی اجاره کنید. این موضوع به خاطر تعدد و فراوانی سوییت ها است.

بنابراین در صورتی که قصد سفر به تهران را دارید، پیشنهاد می شود تا برای اجاره سوئیت ارزان در تهران یا اجاره خانه و آپارتمان مبله در تهران اقدام نمایید تا مشکلی از نظر اقامت در این شهر برای شما به وجود نیاید.

سوئیت در تهران
اجاره سوئیت ارزان

از چه طریقی برای اجاره سوئیت ارزان در تهران اقدام کنم؟

انتخاب یک سامانه معتبر و هوشمند به شما کمک می کند تا در اجاره سوییت یا آپارتمان مورد نظر خود موفق عمل کنید. متاسفانه اخیرا سامانه ها و سایت های مختلفی به وجود آمده اند که تنها موجب سرگردانی مسافران شده اند. به عنوان مثال، بسیاری از آنها در عین معتبر بودن، خدمات و پشتیبانی کامل به مسافران ارائه نمی کنند. برخی دیگر از آنها نیز کاربر پسند نبوده و فقط مسافران را سردرگم می کنند. اما در اینجا قصد داریم یک سامانه معتبر و محبوب اکثریت مسافران را به شما معرفی کنیم.

اجاره سوئیت ارزان در تهران با اسنپ روم

شما می توانید در سایت و یا اپ اسنپ روم اقدام به اجاره سوییت، خانه و آپارتمان مبله در تهران نمایید آن هم با بهترین قیمت ها و شرایط.

شما می توانید برای اجاره سوییت در شهر تهران به واسطه اسنپ روم از تخفیف ویژه ( به واسطه کد تخفیف اسنپ)، پشتیبانی 24 ساعته، دسترسی خوب و مناسب سوییت ها به مرکز شهر تهران، و از همه مهم تر نظافت کامل و ضد عفونی شدن سوییت ها و آپارتمان ها قبل از تحویل به مسافران و سایر مزایا بهره مند شوید. شما می توانید همین حالا به سایت اسنپ روم مراجعه نمایید یا اپ اسنپ روم را روی موبایل خود نصب کنید. رزرو آنی و لحظه ای سوییت ارزان در تهران (و سایر اقامتگاه ها) به کمک تیم اسنپ روم، به آسانی آب خوردن انجام می شود. 

استارت آپ چیست؟ معرفی استارت آپ نوپا در حوزه عمده فروشی

استارت آپ چیست؟ معرفی استارت آپ نوپا در حوزه عمده فروشی

اگر نگاهی به چرخه کسب و کارها در سال های گذشته بیندازید، تغییرات زیادی را مشاهده خواهید کرد؛ یکی از این تغییرات، شروع فعالیت استارتاپ ها است. استارت آپ یک موضوع قدیمی و کهنه نیست و از تولد آنها چند سال بیشتر در کشورمان نمی گذرد، اما به دلیل جذابیت هایی که در این حوزه به چشم می خورد، وضعیت استارت آپ ها در حال بهتر شدن است. اگر به دنبال کسب ثروت هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا چند ایده استارت آپی جدید به شما معرفی کنیم.

تعریف ساده مفهوم استارت آپ چیست؟

تعاریف زیادی در حوزه مفهوم استارت آپ وجود دارد، اما یکی از ساده ترین و واضح ترین پاسخ هایی که می توان در چیستی و چرایی این مفهوم ارائه کرد، این است که استارت آپ به پژوه هایی می گویند که در آن یک ایده، یک محصول و یا یک خدمت، به دست یک گروه، تولید و یا ارائه می گردد. موفقیت در تولید محصول و ارائه آن، هدف نهایی در ایجاد و تشکیل یک استارت آپ است.

کسانی که می خواهند در این حوزه ورود پیدا کنند، صفر تا صد یک ایده را در ذهن حلاجی و بررسی کرده و سپس سعی می کنند به صورت کاملا واقع بینانه در مسیر حرکت کنند. شروع کار استارت آپ ها سخت و پیچیده است و به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد.

چرا یک استارتاپ راه بیندازیم؟

اگر یکی از دلایل زیر را دارید، حتما برای شروع یک استارپ آپ اقدام کنید و اجازه ندهید ایده هایی که دارید در پستوی ذهنتان خاک بخورد و از بین برود:

 • اگر خلاق هستید و ایده های زیادی برای شروع یک کار در ذهن خود دارید.
 • اگر می خواهید روی کسب و کار و تجارت خودتان کار کنید.
 • اگر به دنبال به دست آوردن پول و ثروتمند شدن هستید.
 • اگر می خواهید کارآفرینی کنید و چند نفر دیگر را از بیکاری نجات دهید.
 • اگر همیشه آرزوی شروع یک کسب و کار جدید را در سر می پرواندید.
 • اگر دوست دارید منحصر به فرد عمل کنید.
 • اگر دوست از صفر تا صد یک کار را خودتان انجام دهید.

اگر تمامی مواردی که در فوق اشاره کردیم در شما وجود دارد، وقت را تلف نکرده و ایده هایی را انتخاب کنید که فکر می کنید به تولید منتهی می شوند. تشکیل یک تیم منسجم و با انگیزه، کار بعدی است که برای شروع کار نیاز دارید.

ایده های جدید برای شروع یک استارتاپ

تمام صفات و ویژگی هایی را که در فوق اشاره کردیم، در خود دارید اما ایده ای برای انجام پیدا نمی کنید؟ هیچ ایرادی ندارد؛ ما چند ایده جذاب و پولساز استارتاپی را در ادامه معرفی خواهیم کرد. این استارت آپ ها به این شرح هستند:

ایده های جدید برای شروع یک استارتاپ

فروش دارو به صورت آنلاین

یکی از استارت آپ هایی که جای خالی آن در کشورمان ایران حس می شود، داروخانه های آنلاین هستند. از آنجایی که امروزه در کشورمان، نسخه نویسی به صورت الکترونیک درآمده است، ایجاد چنین استارت آپی و رساندن داروها به دست بیماران در کوتاه ترین زمان می تواند ایده خوبی برای کسب درآمد باشد. این استارپ آپ، هم در نوع خود جدید است و هم کمک خوبی به بیماران می باشد.

عمده فروشی به صورت آنلاین

از دیگر استارت آپ هایی که می توان روی آینده درخشان آن حساب ویژه ای باز کرد، استارت آپ هایی هستند که به صورت آنلاین، عمده فروشی می کنند. اگر این ایده به نظرتان خوب است، توصیه می کنیم به مسیر طی شده توسط استارت آپ هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، توجه کرده و از تجربیات آنها بهره ببرید. نام یکی از مجموعه های موفق در این حوزه  استارتاپ باباعمده است؛ این استارتاپ، یک مثال موفق از استارت آپ هایی است که هدفشان فروش عمده محصولات است.

استارت آپ اجاره لباس

از دیگر ایده هایی که آن نیز می تواند در نوع خود جالب، جذاب و نو باشد، استارت هایی هستند که در حوزه اجاره لباس فعالیت می کنند. با توجه به اینکه لباس های مجلسی قیمت بالایی دارند، راه اندازی استارت آپ هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه خواهند شد.

منافع کسب و کارهای کوچک از هوش مصنوعی و بلاک‌چین

منافع کسب و کارهای کوچک از هوش مصنوعی و بلاک‌چین

توانایی استفاده موثر از فناوری هوش مصنوعی تاکنون در اختیار شرکت‌‌‌های بزرگ و اغلب بین‌‌‌المللی قرار داشته است؛ چرا که آنها دسترسی به حجم انبوهی از داده‌‌‌ها دارند. اما راهی برای نفع بردن کسب‌‌‌وکارهای کوچک و متوسط از پتانسیل‌‌‌های هوش مصنوعی وجود ندارد؟ یان‌پنگ، استاد تحلیل و عملیات در دانشگاه ملی سنگاپور اعتقاد دارد که این امکان برای آنها هم فراهم است. در این مقاله، شیوه استفاده از این پتانسیل را برای کسب‌‌‌وکارهای کوچک و متوسط توضیح می‌‌‌دهد.

چارچوب تعاملی برای ایجاد هم افزایی هوش مصنوعی و بلاکچین

 در دهه گذشته، شاهد رشد چشمگیر هوش مصنوعی در جنبه‌‌‌های مختلف زندگی بشر بوده‌‌‌ایم. پیشنهاد محصولات مناسب برای هر مشتری در بسترهای فروش اینترنتی، کشف کلاهبرداری و ریسک در تراکنش‌‌‌های کارت‌‌‌های اعتباری، بهینه‌‌‌سازی جریان ترافیک در سیستم‌‌‌های حمل‌‌‌ونقل و ارائه پیشنهادهای  تصمیم‌‌‌گیری به پزشکان در بیمارستان‌‌‌ها از کاربردهای مختلف این فناوری بوده است. هوش مصنوعی هم‌‌‌اکنون تبدیل به یکی از اولویت‌‌‌های اصلی شرکت‌‌‌های بزرگ و بین‌‌‌المللی به عنوان تسریع‌‌‌کننده تحول دیجیتال آنها درآمده است. این فناوری همچنین به ایجاد ارزش‌‌‌افزوده در صنایع مختلف کمک می‌‌‌کند.  به ادعای شرکت چینی علی‌‌‌بابا، روبات چت آنها می‌‌‌تواند بیش از 90 درصد از پرسش‌‌‌های مشتریان را درک کند و روزانه به بیش از5/ 3 میلیون کاربر خدمت‌‌‌رسانی کند. گوگل نیز گزارش داده است که پیشنهادهای هوش مصنوعی به کاربران باعث بهینه‌‌‌سازی حجم داده‌‌‌ها و سرورها شده و 30درصد صرفه‌‌‌جویی انرژی برای آنها داشته است. برای نهادینه کردن هوش مصنوعی در فعالیت‌‌‌های شرکت‌‌‌ها و ایجاد یک تأثیر واقعی، نیازمند توجه به دو مولفه اساسی هستیم: مدل و داده. تکنیک‌‌‌های مدل‌‌‌سازی برای تغییر نیازمندی‌‌‌های جهان واقعی کسب‌‌‌وکارها به مدل‌‌‌های ریاضی مناسب است تا به این صورت هوش مصنوعی بتواند به تحلیل علمی بپردازد. داده‌‌‌ها برای آموزش این مدل‌‌‌های هوش مصنوعی استفاده می‌‌‌شوند تا امکان پیش‌‌‌بینی‌‌‌های دقیق‌‌‌تر بر مبنای داده‌‌‌های جدید را فراهم آورند. در حالی که تکنیک‌‌‌های مدل‌‌‌سازی همچنان اهمیتی حیاتی در ایجاد راهکارهای هوش مصنوعی دارند، اهمیت داده‌‌‌ها روز به روز بیشتر می‌‌‌شود. پژوهش‌‌‌ها نشان داده‌‌‌اند که با افزایش داده‌‌‌های در اختیار هوش مصنوعی، توانایی و کارآیی آنها به شدت افزایش می‌‌‌یابد. همچنین با آنکه در مراحل ابتدایی طراحی چنین سیستمی، مدل‌‌‌های مورد استفاده اهمیت زیادی دارند، با افزایش داده‌‌‌های در اختیار، توانایی و کارآیی همه مدل‌‌‌ها به سرعت افزایش می‌‌‌یابد. در این صورت، هر روز خطای کمتری در هوش مصنوعی مشاهده خواهد شد.

با این حال، ارزشمندترین داده‌‌‌ها در کنترل شرکت‌‌‌های بزرگ جهانی مانند گوگل، فیس‌بوک، علی‌‌‌بابا، تنسنت و … قرار دارد. به همین دلیل است که اکثر داستان‌‌‌های موفقیت هوش مصنوعی در دهه اخیر، مربوط به کاربردهای آن در همین شرکت‌‌‌ها است. اما به دلیل اهمیت و نقش شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط در اقتصاد (آنها 90 درصد فعالیت‌‌‌های اقتصادی و 50 درصد اشتغال‌‌‌زایی در جهان را بر دوش می‌‌‌کشند)، این سوال مهم مطرح می‌‌‌شود: آیا بالاخره امکان استفاده از هوش مصنوعی برای آنها هم فراهم می‌‌‌شود؟ آنچه شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط را از دستیابی به مزایای هوش مصنوعی بازداشته است، دسترسی پایین آنها به داده‌‌‌ها است. از طرفی به دلیل رقابت شدید، جذب متخصصان هوش مصنوعی نیز برای آنها دشوار است. با تمام این موارد، آیا مانند عصر اینترنت، آنها هم بالاخره موفق به استفاده فراگیر از هوش مصنوعی خواهند شد؟ 20 سال قبل، علی‌‌‌بابا، گوگل و فیس‌بوک، خودشان شرکت‌‌‌هایی کوچک و متوسط اما نوآور بودند که توانستند با شرکت‌‌‌های بزرگ به رقابت پرداخته و در بین غول‌‌‌های عصر اینترنت خود را متمایز سازند. آیا شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط امروزی نیز می‌‌‌توانند از این داستان‌‌‌های موفقیت در عصر هوش مصنوعی تقلید کنند؟ سوال مهمی است. آنها باید بتوانند بر چالش‌‌‌های دسترسی به داده‌‌‌های انبوه و جذب متخصصان این حوزه غلبه کنند. با این حال، رواج بلاک‌چین‌‌و فناوری شبکه‌‌‌های نامتمرکز و بی‌‌‌واسطه امید زیادی برای عبور از این چالش‌‌‌ها ایجاد کرده است.

 بلاک‌چین، توانمندساز کسب‌‌‌وکارها

فناوری بلاک‌چین‌‌به طور بالقوه امکان استفاده برای ایجاد یک بازار تعاملی و آزاد هوش مصنوعی برای شرکت کوچک و متوسط را دارد. این سخن به معنای آن است که شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط می‌‌‌توانند به صورت موثری به همکاری با یکدیگر اقدام کنند تا بتوانند با غلبه بر چالش‌‌‌های دسترسی به داده و استعدادهای متخصص، راهکارهای هوش مصنوعی موفقی را توسعه دهند. مولفه‌‌‌های مهم یک بلاک‌چین‌‌شامل یک شبکه غیرمتمرکز، یک الگوریتم اجماع، رمزنگاری و قراردادهای هوشمند می‌‌‌شود. تمام این موارد، نقشی کلیدی در ایجاد یک بازار آزاد هوش مصنوعی برای شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط ایفا می‌‌‌کنند.

   شبکه غیرمتمرکز: بلاک‌چین، یک مجموعه آزاد از اطلاعات جمع‌‌‌آوری شده از طریق شبکه غیرمتمرکز و بی‌‌‌واسطه‌‌‌ای است که روی اینترنت قرار می‌‌‌گیرد. شبکه‌‌‌های بی‌‌‌واسطه، سیستم‌‌‌های مشارکتی خاصی هستند که در مقابل کنترل توسط یک ابرقدرت واحد و متمرکز مقاومت می‌‌‌کنند. مشارکت‌‌‌کنندگان هنگام تغییر نیازها یا بروز پیچیدگی‌‌‌ها بر قوانین جدیدی توافق می‌‌‌کنند. با توزیع قدرت و ارزش در سطح یک شبکه غیرمتمرکز جهانی، تبادل اطلاعات و ارزش می‌‌‌تواند کارآ، منصفانه و آزاد شود. بلاک‌چین‌‌‌ها تحت کنترل قدرت‌‌‌های مرکزی نیستند و تمام شبکه مشارکت‌‌‌کنندگان در آن سهیم هستند؛ کسانی که قوانین مشارکت را تعیین کرده و شیوه تغییر و تحول سیستم را براساس نظرسنجی و توافق جمعی انتخاب می‌‌‌کنند. این موضوع آنها را نسبت به سانسور مقاوم کرده و پویایی و انعطاف بیشتری نسبت به بیشتر مکانیزم‌‌‌های تصمیم‌‌‌گیری برای گروه‌‌‌های بزرگ مشارکت‌‌‌کنندگان فراهم می‌‌‌آورد. شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط می‌‌‌توانند از طریق فناوری بلاک‌چین‌‌با یکدیگر همکاری کرده و یک شبکه تعاملی برای مشارکت‌‌‌کنندگان مختلف بسازند و به این صورت از اطلاعات، داده‌‌‌ها و مدل‌‌‌های هوش مصنوعی یکدیگر استفاده کنند. این شبکه تعاملی تحت کنترل هیچ سازمان متمرکز و مرکزی نخواهد بود و به همه اکوسیستم شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط حاضر در آن نفع می‌‌‌رساند.

  الگوریتم  اجماع: پروتکل اجماعی یک آیین‌‌‌نامه است که از طریق آن تمام شرکت‌‌‌کنندگان در شبکه غیرمتمرکز بلاک‌چین‌‌به توافق درباره وضعیت کنونی این شبکه آزاد دست می‌‌‌یابند. از طریق این پروتکل‌‌‌ها است که شبکه اعتبار می‌‌‌یابد و شرکت‌‌‌ها می‌‌‌توانند به سایر شرکت‌‌‌کنندگان ناشناخته در شبکه و محیط محاسباتی آن اعتماد کنند. پروتکل اجتماع همچنین اطمینان می‌‌‌یابد که اضافه شدن هر بلاک جدید به شبکه براساس اعتماد و توافق تمام گره‌‌‌های فعال شبکه باشد. از نظر داده‌‌‌ای، پروتکل‌‌‌های اجماع تصمیم می‌‌‌گیرند: 1) چه کسی اختیار اضافه کردن یک بلاک جدید داده به بلاک‌چین‌‌را دارد و 2) چه داده‌‌‌هایی در بلاک جدید باشد. پروتکل اجماع اطمینان حاصل می‌‌‌کند که داده‌‌‌ها در گره‌‌‌های مختلف با یکدیگر سازگار بوده و ریسک تبادلات جعلی داده کاهش یابد. این موضوع کیفیت داده‌‌‌ها را به شدت افزایش می‌‌‌دهد که موضوع مهمی در ایجاد راهکارهای هوش مصنوعی موفق است.

   رمزنگاری: الگوریتم‌‌‌های رمزنگاری به دو شیوه الگوریتم‌‌‌های کلید نامتقارن و عملکردهای هش(hash) وجود دارند. به طور کلی وظیفه آنها، تأمین امنیت، اعتبار و صحت تعاملات و تراکنش‌‌‌ها و همچنین ردگیری کوچک‌‌‌ترین تغییرات در بلاک‌‌‌ها است. فناوری‌‌‌های رمزنگاری محور بلاک‌چین‌‌هستند و داده‌‌‌ها را تغییرناپذیر و قابل اتکا می‌‌‌کنند. همچنین حفاظت و محرمانه بودن داده‌‌‌ها حفظ می‌‌‌شود. تمام این ویژگی‌‌‌ها برای ایجاد یک بستر تعاملی و آزاد هوش مصنوعی برای شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط حیاتی هستند.

  قراردادهای هوشمند:  قراردادهای هوشمند، خطوطی از کدهای کامپیوتری هستند که در بلاک‌چین‌‌ذخیره شده و پس از برآورده شدن شرایط پیش‌‌‌تعریف شده، به طور خودکار اجرا می‌‌‌شوند. مزیت‌‌‌های قراردادهای هوشمند به ویژه در تعاملات کسب‌‌‌وکارها مشاهده می‌‌‌شود و می‌‌‌توان با استفاده از آنها برخی توافق‌‌‌ها را اجرایی کرد. بنابراین تمام مشارکت‌‌‌کنندگان می‌‌‌توانند بدون نیاز به مداخله یک میانجی از نتایج مطمئن باشند. فناوری‌‌‌های بلاک‌چین‌‌از طریق قراردادهای هوشمند می‌‌‌توانند هماهنگی و همراستایی مشوق‌‌‌ها را در مقیاسی تجربه کنند که پیش از این فقط از عهده ساختارهای متمرکز و بالا به پایین برمی‌‌‌آمد. هماهنگی گروه‌‌‌هایی از مشارکت‌‌‌کنندگان بی‌‌‌اعتماد در شبکه‌‌‌های بلاک‌چین‌‌متمرکز و واداشتن آنها به رفتارهای بهره‌‌‌ور و صلح‌‌‌آمیز می‌‌‌تواند از طریق قراردادهای هوشمند امکان‌‌‌پذیر شود. همچنین اطمینان حاصل می‌‌‌کند که نقش‌‌‌آفرینان مختلف در صورتی که ارزش‌‌‌آفرینی خاصی در جهان واقعی داشته باشند، متناسب با آن پاداش بگیرند.

 اخلاقیات داده در بازارهای آزاد هوش مصنوعی

هرچند شرکت‌‌‌های بزرگ و بین‌‌‌المللی بیشتر داده‌‌‌های جهان را کنترل می‌‌‌کنند، شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط به همراه مصرف‌‌‌کنندگان سازندگان آن داده‌‌‌ها هستند. در یک بازار آزاد هوش مصنوعی، اخلاقیات داده بسیار حیاتی هستند. این اخلاقیات و اصول تعیین می‌‌‌کنند که داده‌‌‌ها چگونه جمع‌‌‌آوری و استفاده شوند. ایجاد یک بازار آزاد و موفق هوش مصنوعی نیازمند استانداردهای اخلاقی بالاتری است که سازنده ارزش‌‌‌های کسب‌‌‌وکار به همراه انطباق با الزامات قانونی باشد. از این رو، اخلاقیات داده مانند پلی بین شکاف الزامات قانون و ارزش‌‌‌آفرینی کسب‌‌‌وکار خواهد بود. استفاده احترام‌‌‌آمیز و منصفانه از داده‌‌‌ها باعث افزایش اعتبار و وجهه اجتماعی کسب‌‌‌وکارها خواهد شد و بازار اعتماد بیشتری به آنها خواهد کرد. همچنین زمانی که بازار آزاد هوش مصنوعی این اطمینان را به ذی‌نفعان خود بدهد که داده‌‌‌های شخصی به صورت اخلاقی از طریق فناوری‌‌‌های بلاک‌چین‌‌استفاده خواهند شد، افراد اعتماد بیشتری به دست آورده و اطمینان می‌‌‌یابند که داده‌‌‌ها و اطلاعات آنها محافظت می‌‌‌شود. در عوض، اعتماد مشتریان افزایش یافته و خود تبدیل به یک اهرم رقابتی برای بازار آزاد هوش مصنوعی خواهد شد. فناوری بلاک‌چین‌‌به طور ذاتی یک راهکار قابل اعتماد برای جمع‌‌‌آوری، مبادله و تحلیل داده‌‌‌ها ارائه می‌‌‌دهد. تمام موارد ذکر شده از قبیل، شبکه غیرمتمرکز، الگوریتم‌‌‌های اجماع، رمزنگاری و اخلاقیات داده باعث می‌‌‌شوند که داده‌‌‌ها و اطلاعات مورد نیاز برای فعالیت بهینه هوش مصنوعی در شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط فراهم شده، قابلیت اتکا و محرمانه بودن آنها نیز تأمین شود. قراردادهای هوشمند نیز به افزایش بهره‌‌‌وری و کارآیی این فعالیت‌‌‌ها می‌‌‌انجامد.

 چارچوبی پیشنهادی برای یک بازار آزاد هوش مصنوعی

در بخش پیش توضیح دادیم که فناوری بلاک‌چین‌‌ چگونه می‌‌‌تواند در ساخت یک بازار آزاد هوش مصنوعی به کمک شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط بیاید. در این بخش، یک چارچوب پیشنهادی از طریق ایجاد هم‌‌‌افزایی بین فناوری‌‌‌های بلاک‌چین‌‌ و هوش مصنوعی ارائه می‌‌‌شود. در چارچوب کنونی اینترنت، با آنکه مصرف‌‌‌کنندگان و شرکت‌‌‌های کوچک تا متوسط اکثر داده‌‌‌های ارزشمند اینترنت را می‌‌‌سازند، بیشتر منافع آن را شرکت‌‌‌های بزرگ و بین‌‌‌المللی می‌‌‌برند. هیچ مکانیزم موثری برای بازگرداندن ارزش کسب‌‌‌وکار به سازندگان واقعی داده وجود ندارد. اما با فناوری‌‌‌های بلاک‌چین، شرکت‌‌‌های کوچک/ متوسط و مصرف‌‌‌کنندگان این فرصت را دارند تا مالکان واقعی داده‌‌‌های خود شوند و از ارزش حاصل از آن نفع ببرند. از طریق قراردادهای هوشمند می‌‌‌توان مدل‌‌‌های مشوق مناسبی طراحی کرد تا مالکان داده را به اشتراک‌‌‌گذاری آنها در این چارچوب تشویق کند. به این صورت، قدرت هوش مصنوعی دیگر تحت کنترل انحصاری شرکت‌‌‌های بزرگ نخواهد بود و شرکت‌‌‌های کوچک تا متوسط نیز از آنها بهره‌‌‌مند خواهند شد. در چارچوب تعاملی و آزاد هوش مصنوعی پیشنهاد شده، 5 نوع مختلف از مشارکت‌‌‌کنندگان حضور دارند: پیشگامان وظیفه هوش مصنوعی، مترجمان مدل، توزیع‌‌‌کنندگان داده، توزیع‌‌‌کنندگان مدل و تاییدکنندگان مدل. هرکدام از مشارکت‌‌‌کنندگان کاملا خودمختار بوده و مسوول رفتار فردی خود هستند. پیشگامان و مبتکران وظیفه هوش‌مصنوعی به طور معمول شرکت‌‌‌های کوچک و متوسط هستند. هرچند این دسته از شرکت‌‌‌ها تخصص و داده‌‌‌های کافی برای ایجاد و آموزش مدل‌‌‌های هوش مصنوعی ندارند، اغلب درک عمیقی از کسب‌‌‌وکار را دارا هستند. آنها می‌‌‌توانند آن دسته از شیوه‌‌‌های ارزشمند استفاده از هوش مصنوعی را که احتمالا به بیشترین ارزش‌‌‌آفرینی برای کسب‌‌‌وکارها می‌‌‌انجامد، شناسایی کنند. پیشگامان وظیفه هوش مصنوعی با استفاده از زبان کسب‌‌‌وکار (مانند زمینه کسب‌‌‌وکار، اهداف و شیوه جبران مالی) به تعریف وظایف هوش مصنوعی می‌‌‌پردازند. این دستورالعمل مدیریتی، سپس کدنویسی شده و در قالب قراردادهای هوشمند در شبکه بلاک‌چین‌‌غیرمتمرکز منتشر می‌‌‌شوند. با انتشار وظایف هوش مصنوعی، مترجمان مدل (که گره‌‌‌هایی در بلاک‌چین‌‌هستند)، الزامات کسب‌‌‌وکار را دریافت می‌‌‌کنند. آنها در قالب قراردادهای هوشمند، نیازمندی‌‌‌های فنی مدل را تعریف می‌‌‌کنند (مانند ورود داده‌‌‌ها، معیارهای ارزیابی مدل، خروجی داده‌‌‌ها و …). پس از تعریف نیازمندی‌‌‌های فنی مدل، گره‌‌‌های غیرمتمرکز (که اغلب مشتریان و مصرف‌‌‌کنندگان هستند) متوجه می‌‌‌شوند که نیاز به چه داده‌‌‌هایی برای آموزش هوش مصنوعی وجود دارد. قراردادهای هوشمند نیز به آنها می‌‌‌گوید که در ازای داده‌‌‌هایشان چه میزان پاداش مالی دریافت خواهند کرد. با این اطلاعات تصمیم به اشتراک‌‌‌گذاری یا حفظ آنها می‌‌‌کنند. داده‌‌‌های اشتراکی با رمزنگاری به خوبی محافظت شده تا اعتماد مشتریان را جلب کنند.  زمانی که دقت و صحت عملکرد هوش مصنوعی به بالای 90 درصد برسد، اتمام آموزش اعلام شده و در بلاک‌چین‌‌به اشتراک گذاشته می‌‌‌شود. از آن زمان، یادگیری هوشمند و انسجام داده‌‌‌ها برای بهبود مستمر استفاده خواهد شد. تاییدکنندگان مدل، عملکرد را با اهداف ابتدایی مقایسه می‌‌‌کنند و در صورت نیاز به تغییر، همواره امکان آن از طریق الگوریتم‌‌‌های رأی‌‌‌گیری و اجماع وجود خواهد داشت.

رکورد سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت و معدن

رکورد سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت و معدن

جذب پول خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت رکورد ۱۱ساله را زد. کارنامه سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در سال۱۴۰۰ حکایت از آن دارد که ارزش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت به ۳میلیارد و ۷۵۸میلیون دلار رسیده که بالاترین رقم از ابتدای دهه ۹۰ است. داده‌های آماری نشان می‌دهد بیش از ۹۲درصد سرمایه‌گذاری‌های مصوب به بخش صنعت اختصاص داشته است.

سرمایه گذاری خارجی در ایران

کارنامه جذب پول خارجی در کشور در سال 1400 منتشر شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت در سندی از جزئیات جذب سرمایه خارجی در ایران پرده برداشت و اعلام کرد در مجموع 12ماه 1400، کشور توانسته است 7میلیارد دلار پول از سرمایه‌گذاران خارجی جذب کند. بخش صنعت، معدن و تجارت نیز با سهم 53درصدی از این میزان، توانست بیش از 3 میلیارد و 758میلیون دلار پول خارجی جذب کند. شواهد موجود حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت طی 12ماه سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد کاهش منفی 5/ 2درصدی را تجربه کرده و کل تعداد طرح‌‌‌های سرمایه‌گذاری به 159 مورد تنزل پیدا کرده، اما از نظر ارزش رشد کشور چشمگیر بوده است.

سال 1399 کل سرمایه خارجی مصوب‌شده در کشور طبق اعلام وزارت صمت، حدود 2میلیارد و 469میلیون دلار بود. در 1400 کشور به لطف جهش حدود 3/ 1میلیارد دلاری توانست در قله دهه بایستد. گفته شده است این رشد به مدد طرح بزرگی است که طرف‌‌‌های غنایی در بخشی از استان سیستان‌وبلوچستان و منطقه چابهار، کلید زده که حجم کل طرح حدود 6/ 1میلیارد دلار است. در سال 1400 در حالی حجم جذب سرمایه از خارج در بخش صنعت، معدن و تجارت از میانگین کل دهه سبقت گرفته و به اوج رسیده است که پیش از این نیز در سال 1398 کل میزان سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت 854میلیون دلار بود. رشد سرمایه‌گذاری مصوب خارجی طی سه‌سال اخیر در حالی صعودی بوده که در بخش صنعت در فاصله سال 1398 تا 1400، حجم سرمایه‌گذاری مصوب خارجی چهاربرابر شده است. در خود سال 1400 عمده جهش تاریخی جذب پول خارجی به تزریق منابع مالی به بخش ساخت مواد و محصولات شیمیایی مربوط است که با رقم 2میلیارد و 212میلیون دلار، 60درصد از کل سرمایه‌‌‌های جذب سال را به خود اختصاص داده است.

سطح سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت در حالی در آخرین سال دهه به بالاترین سطح خود طی 11سال اخیر رسیده است که به جز‌غنا، به‌عنوان نخستین کشور سرمایه‌گذار در بخش صنعت کشور، امارات متحده عربی، انگلستان، آفریقای‌جنوبی و افغاستان دیگر کشورهایی هستند که بیشترین تمایل را به تزریق پول به بخش‌‌‌های صنعت، معدن و تجارت در برنامه دارند. این کشورها 90درصد منابعی را که سال 1400 در حوزه تولید و تجارت مصوب شده است، به خود اختصاص داده‌‌‌اند. این کشورها تا پایان بهمن‌‌‌ماه مجموعا طرح‌‌‌هایی را به تصویب رسانده‌‌‌اند که در نتیجه آنها حدود 4/ 3میلیارد دلار پول به کشور تزریق می‌شود. در اسفندماه نیز با توجه به اینکه تنها حدود 93میلیون دلار به کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت افزوده شده، نباید انتظار داشت تغییر خاصی در ترکیب بازیگران اصلی سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد شود. 

بررسی بیشتر گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، در شرایطی که در سال گذشته استان‌‌‌های صنعتی کشور صدرنشین جذب سرمایه خارجی بودند، امسال این مقام به استان محروم سیستان‌وبلوچستان رسیده است. سیستان‌وبلوچستان برمبنای اعلام وزارت صمت، امسال 64درصد کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کشور را به سمت خود جذب کرده است. پس از این استان، البرز، بوشهر، کرمان و تهران هستند که به‌ترتیب رتبه‌‌‌های اول تا پنجم را از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کسب کرده‌‌‌اند. استان البرز با سهم 13درصدی معادل حدود 500میلیون دلار در رده دوم استان‌‌‌های جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی قرار دارد. پس از البرز نیز استان بوشهر با حدود 450میلیون دلار، 11درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را به خود جذب کرده است. کرمان با 7درصد استان دیگری است که در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی توانسته است در سال 1400 عملکرد نسبتا مناسبی از خود به جا بگذارد. تهران نیز به‌عنوان پنجمین استان در این بخش، توانسته است 5درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را در سال 1400 به میزان حدود 187میلیون دلار به سمت خود جذب کند. سرجمع عملکرد این پنج‌استان نیز نشان می‌دهد باقی مناطق کشور هیچ سهمی در جذب پول خارجی در سال 1400 نداشته‌اند و 100درصد منابع مالی خارجی‌‌‌ها به سمت این پنج‌استان منحرف شده است.

در بین رشته‌‌‌فعالیت‌‌‌های اصلی محبوب برای سرمایه‌گذاران خارجی، حوزه‌‌‌های تولید مشخصی برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب‌‌‌تر بوده است. برای نمونه تمایل چندانی در بین سرمایه‌گذاران خارجی در بخش خودرو وجود ندارد. از آن سو، بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت سایر محصولات کانی غیر‌فلزی، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت فلزات اساسی بوده است. شواهد موجود نشان می‌دهد، در بخش ساخت مواد و محصولات شیمیایی 25طرح سرمایه‌گذاری به تصویب رسیده است. در بخش ساخت سایر محصولات کانی غیرفلزی نیز در سال 1400، 20طرح مختلف به تصویب رسیده است. ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک هم با 19طرح مختلف در سال 1400 کار خود را به پایان رسانده است.

در چهارمین رده نیز بخش ساخت فلزات اساسی با 15طرح مصوب است که مورد توجه سرمایه‌گذاران خارجی بوده است.  ‌‌‌از منظر حجم منابع مالی خارجی مصوب هم پس از صنایع شیمیایی؛ ساخت کک، فرآورده‌‌‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌‌‌های هسته‌‌‌ای بوده که بیش از 690میلیون دلار در کل سال 1400 بوده است. ساخت رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی نیز بخش دیگری است که طبق اعلام صمت در سال گذشته بیش از 240میلیون دلار منابع مالی خارجی برای آن مصوب شده است. در بخش ساخت فلزات اساسی هم رقم ناشی از طرح‌‌‌های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی معادل 228میلیون و 300هزار دلار بوده است.

مرور بیشتر و دقیق‌‌‌تر گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، در دوره مورد بررسی از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب، سهم بخش صنعت 2/ 92درصد، سهم معدن 2/ 5‌درصد و تجارت 6/ 2‌درصد بوده است؛ این یعنی بی‌‌‌هیچ اغراقی بخش صنعت بوده که برای سرمایه‌گذاران خارجی جاذبه بالاتری داشته و عمده طرح‌‌‌های مصوب نیز مربوط به همین بخش بوده است.

 جزئیات آمارهای فصلی جذب  سرمایه خارجی

در بررسی «دنیای‌اقتصاد» از روند فراز و فرود جذب سرمایه خارجی در کشور در فصول چهارگانه سال 1400، می‌‌‌توان بیشترین سهم را متعلق به فصل تابستان دانست. شواهد موجود نشان می‌دهد در بهار 1400 کل حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در کشور معادل 469میلیون دلار بوده که نه‌تنها کمتر از ارقام گزارش‌شده در بهار 1399 است، بلکه نسبت به سایر فصول سال نیز حجم کمتری دارد. در تابستان اما این روند نه‌چندان مناسب تغییر جهت داده و به لطف یک حجم یک‌میلیارد و 758میلیون دلاری، حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب به 2میلیارد و 227میلیون دلار افزایش یافته است. در فصل پاییز دوباره میزان سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کاهش یافته و به 575میلیون دلار تنزل پیدا کرده است. کنار هم قرار دادن این اعداد از رسیدن به سطح 8/ 2میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی مصوب تا انتهای پاییز 1400 حکایت دارد. در فصل زمستان نیز با توجه به افزایش 954میلیون دلاری سرمایه‌گذاری مصوب خارجی، حجم این متغیر برای کل سال 1400 به ورای 3میلیارد و 750میلیون دلار رسیده است.

نگاه پایانی

کشور در حالی سال 1400 را به پایان رسانده که برطبق شواهد اعلام‌شده از سوی دولت، بخش صنعت جذابی برای سرمایه‌گذاران خارجی دارد. از آن سو به نظر تمایل کمی به توسعه سرمایه‌گذاری در بین کشورهای خارجی به‌منظور فعالیت در بخش معدن یا بخش‌‌‌های بازرگانی و تجارت ایران وجود دارد. در دوره‌‌‌های پیشین و سال‌های قبل عمدتا ترکیه، چین، عراق، هندوستان، آلمان و حتی ایتالیا در زمره کشورهایی بودند که بالاترین میزان تمایل به تصویب طرح‌‌‌های سرمایه‌گذاری خارجی و واردکردن تکنولوژی و منابع مالی به کشور را در قالب طرح‌‌‌های صنعتی داشتند. اما در سال‌جاری مسیر تغییر کرد و چین احتمالا به دلیل اتفاقاتی که در حورزه سیاست خارجی ایران و مساله برجام رخ داده، چندان تمایلی به حضور مستقیم و در سطح بالا در بخش صنعت ایران ندارد. طرف‌‌‌های اروپایی که به صورت سنتی همکار اقتصاد ایران بودند نیز علاقه و تمایل بالای گذشته به حضور در ایران را از دست داده‌‌‌اند. در عوض کشورهای جدیدی نظیر غنا، کانادا و انگلستان یا همسایگانی نظیر افغانستان به فهرست شرکای اقتصادی جدید ایران اضافه شده‌‌‌اند.

اوج‌‌‌گیری سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در سال 1400 در حالی در بخش صنعت رکوردشکن بوده که با توجه به وضعیتی که بر بازار فلزات اساسی و کامودیتی‌‌‌ها در جهان حاکم است، شرایط برای جذب سرمایه در بخش معدن مهیاست. با این‌حال به نظر می‌رسد بنا به دلایل مختلفی سطح  سرمایه‌گذاری در این بخش فعلا بالا نیست و نیروهای خارجی حضور اندکی در این حوزه داشته‌‌‌اند. از آنجا که بحث تکنولوژی و ماشین‌‌‌آلات معدنی یکی از شکاف‌‌‌های بزرگ صنایع معدنی و بخش معدن کشور است، طرح‌‌‌ریزی برنامه‌‌‌های جذب سرمایه‌گذاران خارجی در این حوزه احتمالا بتواند به رفع برخی مشکلات کشور منجر شود.

ترموستات فن کویل

ترموستات

فن کویل چیست، چه کاری انجام می‎دهد و چگونه کار می‎کند؟ این سوالاتی است که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد. در پاسخ باید گفت که در حقیقت ترموستات فن کویل قطعه نسبتاً کوچکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که از یک فن، یک کویل و سایر اجزا تشکیل شده است که برای خنک کردن یا گرم کردن هوا استفاده می‎شود. گردش هوا در داخل اتاق هوای تازه را به فضای داخلی اضافه می‎کند. این واحدها بسیار رایج هستند و در اکثر کاربردهای تجاری یا مسکونی یافت می‎شوند. به منظور آشنایی بیشتر با آن‎ها لازم است با ما همراه باشید.

ترموستات فن کویل

ترموستات

نکات قابل توجه در بررسی عملکرد ترموستات فن کویل

به طور معمول، برای کار در حالت گرمایشی یا سرمایشی، یک ترموستات دیواری یا کانالی، دمای فضا را زیر نقطه تنظیم شده و یک شیر تعدیل کننده عمل روشن یا خاموش را کنترل می‌کند. فن هوا را در سراسر کویل گرمایشی یا سرمایشی که از سیستم مرکزی ساختمان تغذیه می شود می‎دمد. در ادامه هوای مطبوع گرم یا سرد شده به اتاق باز می‎گردد و فضا را گرم یا سرد می‎کند. کویل گرمایشی و سرمایشی نیز می‎توانند از نوع برقی باشند. در حقیقت ترموستات فن کویل کاملاً همه کاره و ارزان هستند و دارای گزینه‌هایی برای نصب به صورت مخفی در سقف، زیر زمین، یا نصب عمودی روی دیوار می‎باشند.

یک ترموستات آنالوگ هانیول را می‎توان یک ترمینال در نظر گرفت: در حقیقت تعریف کوتاه ترمینال به این صورت است:

 قطعه‎ای از تجهیزات تهویه مطبوع یا دستگاهی است که در یک سیستم برای مدیریت و تنظیم هوا قبل از تامین یک فضای مطبوع نصب شده است.  یک فن کویل به طور کلی از اجزای زیر تشکیل می‎شود:

عملکرد ترموستات فن کویل

عملکرد ترموستات فن کویل

در واقع ترموستات به دو صورت دیجیتالی و آنالوگ در بازار موجود است که در بررسی تهویه هوای مطبوع استفاده می‎گردد. این تهویه مطبوع توسط عاملی به نام ترموستات آنالوگ هانیول که از فن کویل سقفی، زمینی، داکت اسپیلت و… تشکیل شده است موردپشتیبانی قرار می‎گیرد. در واقع کویل عملکرد خود را بسته به فن کویل خود یعنی سیستم گرمایشی یا سرمایشی دریافت می‎کند. با تغییر دمای محیط، فن کویل عمل روشن یا خاموش شدن دستگاه را ارائه می‎دهد.

مزایا و معایب سیستم فن کویل

در زیر برخی از مزایا و معایب استفاده از سیستم فن کویل را توضیح می‎دهیم. از مهم‎ترین مزایای آن می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه هستند.
 • دارای نصب آسان می‎باشند.
 • منعطف هستند.
 • دارای نگهداری آسان می‎باشند.

معایب آن:

 • تعمیر و نگهداری آن‎ها می‎تواند پر هزینه باشد.
 • دسترسی مداوم به آن‌ها

سوالی که بسیاری از کاربران و مشتریان در حین خرید فن کویل دارند این است که فن کویل هوای تازه را تامین می‎کند یا خیر؟ که باید گفت این امر بستگی به طراحی این سیستم‎ها و عملکردشان دارد که بسیار متفاوت است لذا در این‌باره لازم است با کارشناسان و متخصصین صحبت کنید.

 • هوای تازه را می‎توان به دو روش تامین کرد:

به طور مستقیم 100٪ هوای تازه کامل

بطور غیرمستقیم از مخلوط شدن هوای تازه با هوای در حال چرخش

مزایا و معایب سیستم فن کویل

مزایا و معایب سیستم فن کویل

آشنایی با ترموستات آنالوگ هانیول و ترموستات هانیول tf428

 در بحث آشنایی با ترموستات آنالوگ هانیول و ترموستات هانیول tf428، باید گفت که این سیستم‎ها دیجیتالی هستند و برند هانیول هم جزء برندهای شناخته شده‌ای است که اکثر افراد آشنایی کاملی نسبت به آن دارند. اما قبل از معرفی آن بیایید با عملکرد ترموستات آشنا شویم:

ترموستات سیستمی است که به بررسی دمای محیط و کنترل آن می‎پردازد. اما وظیفه ترموستات در آنالوگ هانیول چیست؟ این سیستم برای مواردی همچون، سیستم‎های گرمایشی کف، پکیج و… کاربرد  دارند. جزء پرفروش‎ترین نمونه‎های ترموستات در کشور می‎باشند که دیجیتالی بوده و در تجهیزاتی از قبیل، داکت اسپیلت  و فن کویل استفاده می‎شود.

مهم‎ترین ویژگی‎های ترموستات آنالوگ هانیول به شرح زیر است:

 • تنطیم دما در حدود 10 الی 32 درجه سانتی گراد
 • برخورداری از قفل ترموستات
 • دارای نشانگر محیط می‎باشند.
 • از صفحه نمایش بزرگ تشکیل شده اند.
 • دارای سرعت فن دستی و اتومات می‎باشند.
آشنایی با ترموستات آنالوگ هانیول

آشنایی با ترموستات آنالوگ هانیول

ترموستات هانیول tf428

این نوع ترموستات یعنی ترموستات هانیول tf428 به تازگی وارد عرضه فروش شده است. از لحاظ شکل و ظاهر کیفیت بالاتری را به خود اختصاص داده است، لذا در 12 رنگ مختلف طراحی و توزیع شده است. در بازار فروش تنها سه نوع رنگ از این ترموستات موجود است که شامل، مشکی-برنزی و رزگلد است. از ویژگی‎های اصلی این فن کویل می‎توان به موارد زیر پی برد:

 • قابلیت تنظیم دما در محدوده 10 تا 32 درجه سانتی گراد
 • برخورداری از سنسور ریموت
 • برای هر دو سیستم گرمایشی و سرمایشی بسیار مناسب است.
 • در فن کویل‎های دو لوله و چهار لوله ای بسیار کاربرد دارد.
 • دارای صفحه نمایشگر دما به منظور مشخص بودن دما می‎باشد.

نتیجه‌گیری

در مجموع به منظور خرید ترموستات فن کویل در ابتدا باید به بررسی مشخصات و عملکرد هر یک بپردازید و بسته به فعالیت و حوزه کاری خود، نمونه مدنظر خود را خریداری کنید. می‎توانید از تکنسین‎های مجرب در ترموستات کاران سوال کنید و با راهنمایی و مشورت با این افراد خبره که دانش علمی بالایی در این حوزه دارند اقدام به خرید نمایید. سیستم‎های گرمایشی و سرمایشی امروزه به یک عامل بسیار مهم در زندگی روزمره تبدیل شده‌اند و به کارگیری آن‎ها امری بسیار ضروری تلقی می‎شود، لذا شناخت انواع مختلف ترموستات و عملکرد هر یک برای کسانی که خواستار استفاده از این محصولات هستند، بسیار مهم می‎باشد.

در کنار بررسی این موارد، آشنایی با نمونه‎های ترموستات مکانیکی و الکتریکی هم بسیار مهم است. در نوع اول تهویه مطبوع سیستم‎ها به شکل مکانیکی صورت می‎گیرد، در صورتی که در نمونه بعدی تهویه مطبوع سیستم‎ها به صورت الکتریکی یا برق صورت می‎گیرد. اما مهم‎ترین نکته در همه این موارد و سیستم‎ها بررسی آن‎ها از لحاظ محل نصب و قرارگیری آنان، بررسی سنسور، استفاده از آن در فصل‎های مختلف و … است که شناسایی این عوامل تنها با کسب آگاهی در این حوزه امکان پذیر است.

با ربات معامله گر آسوده خاطر معامله کنید

با ربات معامله گر آسوده خاطر معامله کنید

اگر تا به حال در بازار فارکس یا بازار ارزهای دیجیتال معامله کرده باشید، احتمالا نام ربات‌های معاملاتی بارها به گوشتان خورده است، با این حال ممکن است بسیاری از شما آشنایی چندانی با کارکرد این ربات‌ها نداشته باشید. در حال حاضر تعداد زیادی ربات معامله‌گر وجود دارد که هر کدام دارای کارکرد خاصی است. شناخت ماهیت ربات‌های معامله‌گر می‌تواند در انجام معاملات بهتر کارساز باشد. از این رو اگر جز معامله‌گران فارکس هستید و چیز زیادی از ربات‌ها نمی‌دانید با این نوشته همراه شوید تا با ماهیت و کارکرد ربات‌های معامله‌گر آشنا شوید.

ربات چیست؟

قبل از آنکه به سراغ تعریف ربات معامله‌گر برویم بد نیست بدانید که ربات به طور کلی چیست. ربات‌های اینترنتی در واقع یک نوع برنامه یا نرم افزارهای کاربردی هستند که با دریافت برخی از اطلاعات، وظایف تعریف شده‌ای را به طور خودکار انجام می‌دهند. بنابراین برخلاف تصوری که ما از ربات‌ها یا آدم‌اهنی‌ها داریم، ربات‌های اینترنتی یا نرم افزاری، ربات‌های فیزیکی نیستند، بلکه برنامه‌های کامپیوتری بسیار تخصصی هستند که برای انجام بسیاری از عملکردهای تجاری مختلف ایجاد شده‌اند. به عنوان نمونه ربات تلگرامی OCR یک ربات نرم افزاری است که تصاویر را به متن نوشته تبدیل می‌کند و به طور اختصاصی برای تلگرام تعریف شده است.

ربات معامله‌گر چیست؟

حالا که کمی با تعریف کلی ربات آشنا شدید، احتمالا می‌توانید حدس بزنید که ربات معامله‌گر چیست. ربات معامله‌گرا را می‌توان یک مشاور متخصص یا یک یک نرم افزار معاملاتی دانست که به طور خودکار برای شما معامله می‌کند.

به طور کلی استراتژی معاملاتی فارکس مجموعه قوانینی است که یک معامله‌گر برای خرید و فروش جفت ارز استفاده می‌کند. یعنی شما معمولاً یک استراتژی معاملاتی ایجاد می‌کنید و آن را به صورت دستی دنبال می‌کنید، اما وقتی از ربات معامله‌گر استفاده می‌کنید، در واقع از یک برنامه‌های رایانه‌ای برای اجرای یک استراتژی معاملاتی خودکار استفاده می‌کنید.

دامنه فعالیت‌های ربات‌ها بسیار گسترده و البته متفاوت است. اما به طور کلی کارکرد اکثر آنها شامل اطلاع دادن به معامله‌گران جهت اطلاع از زمان انجام معامله (معروف به سیگنال) تا قرار دادن و مدیریت معاملات به صورت خودکار است.

روش استفاده از ربات‌ها اصلا سخت نیست. با فشار دادن یک دکمه، ربات فارکس به طور مداوم اجرا می‌شود و معاملات را با الگوریتم‌های اعمال شده با توجه به تاریخچه قیمت‌های گذشته سیگنال می‌دهد. برخی از پیچیده‌ترین ربات‌های فارکس موجود در حال حاضر کنترل کامل کل فرآیند معاملات را در اختیار دارند، درست از تحلیل بازار گرفته تا خروج از یک موقعیت و تضمین می‌کند که در صورت رعایت توصیه‌ها، بتوانید سود خوبی از معاملات خود دریافت کنید.

با ربات معامله گر آسوده خاطر معامله کنید

استفاده از ربات چه مزایایی دارد؟

ربات می‌تواند بازار را تجزیه و تحلیل کند، نوسانات قیمت را پیش‌بینی کند و تصمیمی به ظاهر سودآور بگیرد تا مانع از متضرر شدن کاربر شود.

از دیگر مزایای ربات‌های می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

قابل استفاده برای هر معامله‌گری اعم از مبتدی و با تجربه است

آنها داده‌های دریافتی را به سرعت و با دقت تجزیه و تحلیل می‌کنند

به صورت تکانشی یا احساسی عمل نمی‌کنند

جفت ارزهای قابل معامله را جستجو می‌کنند و آنها را به معامله گران عرضه می‌کنند

 آنها تجارت 24/7 را ارائه می‌دهند

 می‌توانند استراتژی‌های معاملاتی مختلف را پیاده سازی کند

می‌توان آن را با VPS فارکس ترکیب کرد تا عملکرد را به حداکثر برساند

مواردی که در استفاده از ربات باید رعایت شود

 خرید یک سیستم معاملاتی خودکار تجاری بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از ایجاد یک سیستم تجاری است، و اگر تجربه محدودی در تجارت فارکس دارید، بهتر است یکی از آنها را بخرید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که  در حال حاضر تعدادی زیادی ربات فارکس در بازار وجود دارد. برخی از آنها دارای سیستم‌های بسیار معتبری هستند، اما برخی دیگر ممکن است پایین‌تر از استانداردهای لازم باشد و یا حتی ماهیت کلاهبرداری داشته باشند. بنابراین مهم است که قبل از خرید تحقیق کنید و مطمئن شوید که از یک منبع معتبر خرید می‌کنید.  همچنین باید مطمئن شوید که درک کاملی از رباتی که انتخاب می‌کنید دارید و اینکه ربات انتخابی، به گونه‌ای عمل می‌کند که با اهداف تجاری شما همسو است. مواردی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 تست ربات

 ربات باید در شرایط مختلف بازار و بر روی طیف وسیعی از جفت ارزها مورد آزمایش قرار گیرد.برای این کار می‌توانید از سایت‌های نظرسنجی نیز استفاده کنید.

مراقب بررسی‌ها از منابع غیر معتبر باشید

 توسعه دهندگان ربات فارکس فقط می‌خواهند محصولات خود را بفروشند. از این رو، آنها فقط از شما می‌خواهند که نظرات مثبت را در مورد ربات‌های آنها بخوانید. به علاوه، افرادی که در هنگام استفاده از یک ربات خاص فارکس پول خود را به دلیل اشتباهات خود از دست داده‌اند، معمولا نظرات منفی به آن می دهند. از این موارد آگاه باشید و به دنبال بررسی از منابع قابل اعتماد، مانند معامله‌گران متخصص یا بازبینان حرفه‌ای باشید.

در نظر بگیرید که ربات چقدر ایمن است

 بدون شک، هنگام انتخاب یک ربات معاملاتی فارکس، قرار است پولی را که به سختی به دست آورده‌اید سرمایه گذاری کنید، پس در اینجا ایمنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مطمئن شوید که وب سایت ربات را بررسی کنید، ببینید آیا آنها سوابق عملکردی ارائه می‌دهند یا خیر، و به دنبال اثبات اجتماعی اعتبار آنها باشید.

سخن نهایی

شما هر چقدر هم که در بازارهای معاملاتی باتجربه و ماهر باشید، باز ممکن است نتوانید تمام اطلاعات لازم را به دست آورید و یا روند بازار را به درستی پیش‌بینی کنید. از این رو سعی کنید با شناخت درست ربات‌ها، یکی از بهترین‌های آن را داشته باشید. در ایران نیز ربات‌های معاملاتی زیادی برای بورس وجود دارد که برخی از آنها رایگان هستند و برخی دیگر باید خریداری شوند. اگر به نظرتان رباتی ارزش خرید داشته، در این کار استخاره نکنید و حتما یکی از آنها را بخرید با پرداخت هزینه آن از طریق پرداخت‌یار، خرید آسان، سریع و مطمئن داشته باشید.  

جدیدترین مطالب

خرید و فروش مواد شیمیایی در بازار ایران

0
از جمله فعال‌ترین حوزه‌های اقتصادی در جهان، حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی است. صنعت مواد شیمیایی تامین‌کننده مواد اولیه انواع صنایع مختلف است...