خانه بلاگ

مدیرعامل شتاب دهنده فناوری فن کام به عضویت شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد

دکتر حمیدرضا قجر
دکتر حمیدرضا قجر

طی حکمی از طرف معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آقای دکتر حمیدرضا قجر به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری این دانشگاه منصوب شد.

آقای دکتر حمیدرضا قجر به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری این دانشگاه منصوب شد.

پیرو حکم رسمی که در هفته آخر اسفند اعلام شد آقای دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات ‌و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های آقای دکتر قجر در عرصه پژوهش و فناوری، حکم انتصاب ایشان را به مدت دو سال به عضویت شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابلاغ کردند تا از تخصص، تجربه و کمک های علمی و ارزنده آقای دکتر قجر در شورای فناوری دانشگاه در راستای دستیابی به اهداف فناوری دانشگاه بیشتر بهره مند شوند.
شایان ذکر است آقای دکتر حمیدرضا قجر قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی آریان کیمیا تک و با حفظ سمت مدیرعامل شتاب دهنده دانش بنیان توسعه فناوری های نوین کیان الماس مهر(فن کام)، رئیس هییت مدیره شرکت دنیای نور و آوای کیان و همچنین هم بنیانگذار پلتفرم VOD «فیلمنت» نیز هستند و در کارنامه خود مدیریت و عضویت در هییت مدیره چندین شرکت بزرگ و موفق را نیز دارند.

آقای دکتر قجر ضمن قدردانی از انتصاب خود به عنوان عضو شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اعلام کردند که تمام تلاش خود را برای کمک به رشد و دستیابی به اهداف شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام خواهند داد و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهند کرد.

معاملات تجارت الکترونیک ۲۱۷ درصد رشد کرد

رشد معاملات تجارت الکترونیک

طی نیمه نخست امسال، ارزش حقیقی معاملات تجارت الکترونیکی ۱۱۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، ۲۱۷ درصد رشد داشته است.

سالانه به منظور اندازه ‏گیری وضعیت تجارت الکترونیک در کشور و تهیه اطلاعات با کیفیت برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی، گزارش تجارت الکترونیکی تهیه می‌شود، امسال به دلیل شرایط خاص کرونا، گزارش شش ماهه هم به خاطر کرونا منتشر شده است که حکایت از ۳/۸ برابر شدن ارزش معاملات تجارت الکترونیک و ۳ برابر شدن تعداد نمادهای اعتماد الکترونیکی صادره نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ دارد.

این گزارش، به پایش ‌شاخص‌های تجارت الکترونیک در سه دسته «زیرساخت تجارت الکترونیک»، «عملکرد تجارت الکترونیک» و «روش شناسی و جمعیت ‏شناسی تجارت الکترونیک» می‌پردازد. از مهمترین اهداف تهیه این گزارش می‌توان به رصد و پایش وضعیت تجارت الکترونیکی کشور، ارائه گزارش‌هایی از وضعیت تجارت الکترونیک کشور، فراهم شدن امکان مقایسه وضعیت تجارت الکترونیک در کشور با سایر کشورها، فراهم شدن امکان هدف گذاری‏‌های مبتنی بر داده در حوزه تجارت الکترونیکی و همچنین انتشار داده‌‌ها و اطلاعات به روز از وضعیت تجارت الکترونیکی در کشور اشاره داشت.

داده‌ های مورد نیاز برای اندازه‏ گیری شاخص ‌های زیرساخت و عملکرد، از منابعی مانند گزارش ‌های بانک جهانی، مرکز آمار ایران، بانک مرکزی ج. ا.ا. و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و داده ‌های روش شناسی و جمعیت‏ شناسی اعم از فعالان و مشتریان، با نمونه‏ گیری از واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد الکترونیکی و تکمیل پرسشنامه گردآوری شده و اهم نتایج به شرح زیر است:

زیرساخت تجارت الکترونیک

در این بخش، ضریب نفوذ اینترنت به ۱۰۲ درصد رسیده که نسبت به سال قبل، ۹ درصد رشد داشته است. همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه هوشمند به ۶۵ درصد رسیده که نسبت به سال قبل، ۲۰ درصد رشد داشته و حدود ۱۸۵ هزار گواهی امضا الکترونیکی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲۳ درصد رشد داشته است.

عملکرد تجارت الکترونیک

در این بخش، ارزش اسمی معاملات تجارت الکترونیکی ۶۳۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۸۴ درصد رشد داشته است. ارزش حقیقی معاملات تجارت الکترونیکی ۱,۱۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، ۲۱۷ درصد رشد داشته و مبلغ هر خرید الکترونیکی به طور میانگین ۴۱۷ هزار تومان برآورد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۵۳ درصد رشد داشته است. همچنین تعداد کل معاملات تجارت الکترونیکی حدود یک و نیم میلیارد فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۲ درصد رشد داشته و تعداد معاملات الکترونیکی دولتی حدود ۱۵۱ هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۴ درصد رشد داشته است.

روش شناسی و جمعیت ‌شناسی تجارت الکترونیک

در این بخش، تعداد اینمادهای اعطا شده در نیمه اول سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل با رسیدن به ۱۶ هزار اینماد، ۱۹۶ درصد رشد داشته است. حدود ۷۶ هزار واحد تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد هستند که ۲۳ درصد از تعداد کل واحدهای تجارت الکترونیک را شامل می‌شود و ۸۱ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، علاوه بر وب سایت از شبکه‌های اجتماعی استفاده می کنند. حدود ۸۶ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی، از سرمایه‌گذار شخصی به منظور توسعه خود استفاده می کنند و حدود ۴۳ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی از پست جمهوری اسلامی ایران به منظور ارسال و تحویل کالا استفاده می‌ کنند.

۴۶ درصد از صاحبان واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن دارند و ۷۵ درصد از اینمادهای اعطا شده در نیمه نخست سال ۹۹، مربوط به واحدهای تجارت الکترونیکی با ماهیت حقیقی بوده است.

به طور کلی، با در نظر گرفتن آمار ارائه شده در گزارش در حوزه زیرساخت تجارت الکترونیکی، از جمله رشد ۷ درصدی در حوزه ضریب نفوذ تلفن همراه نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، با رسیدن به عدد ۱۴۹ درصد و همچنین رشد ۱۷ درصدی در ضریب نفوذ اینترنت پهن باند با رسیدن به عدد ۱۰۲ درصد که بالاتر از میانگین جهانی و منطقه است؛ می‌ توان گفت زیرساخت ارتباطی قابل قبولی برای رشد تجارت الکترونیکی در کشور وجود دارد.

از سوی دیگر، آمار شاخص‌ های عملکرد تجارت الکترونیکی نشان از رشد مبلغی و تعدادی در تراکنش‏ ‌های تجارت الکترونیکی دارد. ارزش اسمی معاملات تجارت الکترونیکی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ با رشد ۲۸۴ درصدی همراه بوده است. بعلاوه تعداد کل معاملات تجارت الکترونیکی با رشد ۵۲ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ مواجه بوده است که نشان از استقبال بیشتر خریداران از خرید اینترنتی بوده است.

همچنین، بررسی آمار جمعیت ‏شناسی نشان‏ دهنده تعداد رو به رشد واحدهای تجارت الکترونیکی است. با اینحال در نیمه نخست سال ۹۹ نیز سهم زنان از مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی همچنان ثابت (۱۳ درصد) بوده و بسیار کمتر از مردان است. علاوه بر این، بیش از ۸۶ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی از سرمایه شخصی خود جهت راه‏اندازی و توسعه استفاده می‌کنند.

نهایتا اینکه، با در نظر گرفتن آمار ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت که هر چند تجارت الکترونیک در ایران به طور کلی در مسیر رشد قرار دارد اما همچنان با موانعی از قبیل شرایط اقتصادی پرنوسان، ایجاد محدودیت‌ های متعدد، سیاستگذاری‌های نادرست و عدم آموزش و اطلاع رسانی کافی به عموم در خصوص تجارت الکترونیکی روبروست که باید جهت رفع آنها، به بهبود عملکرد در حوزه سیاستگذاری، فرهنگ‏ سازی و آموزش پرداخته شود.

خرید محصولات و برندهای اورجینال بدون واسطه در ایکسب

خرید محصولات اورجینال
خرید محصولات اورجینال

ایران 2 پلاس: برترین توزیع کننده برندهای اورجینال پوشاک

 شرکت ایران 2 پلاس (Iran2Plus) یکی از شرکت های فعال در زمینه واردات و توزیع عمده و خرده کالاهای اورجینال در کشور است که به صورت عمده و خرده محصولات وارداتی خود را به دست مخاطبین خود می رساند.

محصولات و برندهایی که شرکت ایران 2 پلاس ارائه می دهد اصل بوده و این شرکت اصل بودن آنها را تضمین می کند همچنین برچسب ها و کدهایی که نشان دهنده اصل بودن کالاهای این شرکت است بر روی محصولات این شرکت وجود دارد تا مخاطبین نسبت به کالاهایی که خریداری می کنند کاملا اطمینان حاصل نمایند.

سابقه شرکت ایران 2 پلاس

شرکت ایران 2 پلاس بیش از یک دهه است که در زمینه مد، پوشاک و دیگر محصولات لایف استایل در بازار فعالیت می کند و از سه سال پیش با گسترش اینترنت و تغییر رفتار مصرف کنندگان فروش آنلاین خود را در اینستاگرام و مارکت پلیس های برتر کشور مثل دیجکالا و ایکسب استارت زده است و با موفقیت های بزرگی دست یافته است. این شرکت در حضور کوتاه مدت آنلاین خود در دیجیکالا توانسه تمام رکوردهای فروش آنلاین خود را بشکند.

آقای نوری مدیر مجموعه ایران 2 پلاس در ارتباط با این رکورد فروش اعلام کردند «که به نظر میرسد در رابطه با خرید و فروش های آنلاین دوران پسا کرونا، دوران جدیدی خواهد بود و با موج جدیدی از تقاضا برای خریدهای آنلاین روبرو خواهیم شد که در آن شرکت های که ردپاهای خوبی در گوگل از خود به جا گذشته اند آینده و فروش  بهتری خواهند داشت همچنین به رکوردهای قابل توجه تری نیز دست خواهند یافت.»

با توجه به اینکه این شرکت در واردات و توزیع اجناس برند اصل کار می کنند و با سابقه خوبی که از خود به جا گذاشته است در بازار شناخته شده و توانسته از خودش برند خوشنامی در ذهن مخاطبین خود ایجاد کرده و مشتریان وفاداری در بحث خریدهای عمده داشته باشد.

مدیر این مجموعه امیدوار است برند خود را در آینده نزدیک به یک برند آنلاین کشوری تبدیل کند تا مخاطبین بتوانند از همه جای ایران به برندهای اصل و اورجینال دسترسی داشته باشند و به صورت آنلاین با اطمینان کامل خرید کنند برای همین منظور سایت فروشگاه اینترنتی این مجموعه در آینده نزدیک به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

برترین برندهای پوشاک و استایل در ایران 2 پلاس

از برندهایی که شرکت ایران 2 پلاس کار می کنند می توان به برترین برندهای حوزه پوشاک و استایل مثل مانگو، و یا برندهای ورزشی و کوهنودری مثل سالیوا و برند های مثل کلمبیا، آندر آرمور ، نورث فیس ،دیوتر و دیگر برندهای برتر دنیا اشاره کرد که برخی از محصولات این شرکت در فروشگاه اینترنتی ایکسب جهت خرید عمده و تکی وجود دارد.

به طور کلی برترین برندهای اورجینال و اصلی که شرکت ایران 2 پلاس به صورت منظم کار می کند شامل آندرآرمور، نورث فیس، کلمبیا، کفش های تری بورد، سالیوا، سالامون و غیره است.

مخاطبین شرکت ایران 2 پلاس

مخاطبین شرکت و محصولات برندهای ایران 2 پلاس افراد خوش سلیقه ای هستند که به استایل و تیپ خودشان توجه می کنند و به خودشان احترام ویژه ای قائل اند و همچنین افرادی که دوست دارند برند اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کند. پس ایران 2 پلاس یکی از بهترین گزینه برای افرادی که دنبال محصولات اورجینال هستند می باشد.

ارسال رایگان کالاهای برند و اورجینال ایران 2 پلاس در کل کشور

شرکت ایران 2 پلاس در راستای جلب نظر مخاطبین و اطمینان دادن به آنها هزینه ارسال همه کالاهای خریداری خود در کل کشور را رایگان گذاشته تا مخاطبین در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند و تنها با پرداخت قیمت محصول مورد نظر خود، کالای خریداری شده را در سریعترین زمان در درب منزل خود تحویل گیرند.

نحوه خرید محصولات شرکت ایران 2 پلاس

علاقه مندان جهت بررسی، مقایسه و خرید محصولات اورجینال این شرکت می توانند به صفحه این مجموعه در مارکت پلیس ایکسب مراجعه نموده و محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنند.

همچنین علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر محصولات این شرکت می توانند به پیج اینستاگرام این شرکت با آیدی Iran2Plus مراجعه نمایند.

سالکو، برند برتر ارائه دهنده پنجره دوجداره و اجرای نمای ساختمان

سالکو تولیدکننده انواع در و پنجره UPVC

نمای ساختمان و زیبایی آن بخشی از زیبایی شهر ماست، بنابراین در انتخاب بهترین نمای ساختمانی باید به انتخاب پنجره آن دقت کافی کرد. شرکت پنجره دو جداره سمیر با برند تجاری سالکو یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید و ارائه انواع پنجره دوجداره است که توانسته با در نظر گرفتن روزافزون تقاضا برای پنجره دوجداره در میان پیمانکاران ساختمانی محبوبیت خوبی کسب کند.

این روزها شهر پر است از ساختمان‌های بلند زیبایی که نماهای جذاب شیشه‌ای خاص دارند. اما با وجود تنوعی که در ساخت ساختمان‌ها و نمای آنها وجود دارد، نماهای شیشه ای مدرن و بخصوص پنجره های دوجداره جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند.

اما مسئله این است که با وجود تنوع گسترده‌ای که در بازار پنجره‌ و شیشه وجود دارد، انتخاب پنجره‌های مناسب برای یک پروژه ساختمانی تقریبا دشوار و حتی گیج‌کننده است.

سالکو، تولیدکننده درب و پنجره با کیفیت در ایران، یکی از شرکت‌های فعال این حوزه است که علاوه بر ارائه انواع درب و پنجره های دو جداره UPVC، خدماتی از جمله نصب و اجرای نمای ساختمان را هم به بازار ارائه می‌دهد.

این شرکت به خریداران علاوه بر تامین پنجره دوجداره مورد نیازشان، مشاوره، نصب و اجرای نمای ساختمان را هم ارائه می‌دهد و کمک می‌کند پیمانکاران و صاحبان ساختمان‌ها بتوانند بدون سردرگمی بهترین گزینه را برای نمای ساختمانشان انتخاب کنند.

شرکت پنجره دو جداره سمیر با برند تجاری سالکو از سال 1389 فعالیت خود را در شهر تهران و در زمینه تولید و اجرای نماهای مدرن ساختمانی از جمله کرتین وال، فریم لس، اسکای لایت، سایبان و غیره آغاز کرده است. این شرکت در حال حاضر توانسته با ارائه و تولید بهترین پنجره های دوجداره که به صورت کاملا اتوماتیک تولید می‌شود شهرت خوبی در میان پیمانکاران ساختمانی کسب کند.

سالکو در حاضر برای بیش از 100 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است. از جمله افتخارات این مجموعه می‌توان به کسب عنوان برند برتر در سال 95 و 96 و کسب استانداردهای ISO10004 و ISO9001 و کسب گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات و مسکن در سال 96 اشاره کرد.

پروژه های سالکو

آشنایی با محصولات و خدمات سالکو

–          انواع پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره یکی از محبوب‌ترین پیشنهادهای این شرکت است که بسیار مقاوم هستند و عایق بندی خوبی دارند و حتی قیمتشان نسبت به باقی محصولات مشابه در بازار بسیار مناسب است.

نکته مهمی که باعث شده پنجره های دوجداره سالکو یکی از بهترین پنجره‌ها باشد این است که پنجره‌های این برند در انواع مختلفی از پروفیل با کیفیت بالا از جمله پروفیل آلومینیومی، UPVC و Alu-Wood به بازار ارائه می‌شود.

از دیگر نکات جالب این است که پنجره‌های ارائه شده سالکو متناسب با هر خانه و هر ساختمان و در هر شرایط آب و هوایی ساخته می‌شود و در نهایت در هر پروژه با کمک مهندسان و کارمندان خبره این مجموعه نصب و ارائه می‌شود.

–          سایبان، سقف شیشه‌ای و جان پناه

از دیگر محصولات و خدماتی که این برند ارائه می‌دهد می‌توان به جان پناه‌ها (هند ریل‌ها)، انواع سایبان (لوور و شاتر)، سقف‌های شیشه‌ای اشاره کرد.

–          اجرای نماهای شیشه ای مدرن

مجموعه سالکو همچنین اجرای نماهای شیشه‌ای و نماهای مدرنی را تاکنون در پرونده کاری خود داشته است که به زیبایی و دوام شهرت دارند. انواع نمای شیشه ای ساختمان که این مجموعه توانایی اجرا و پیاده‌سازی آن را دارد شامل نمای شیشه ای فریم لس، نمای شیشه ای اسپایدر، نمای دو پوسته، نمای شیشه ای کرتین وال است.

به گفته مدیرعامل برند سالکو این شرکت برای پیشگام بودن و خاص بودن همواره تلاش کرده است و در این راستا هم خدمات مهندسی و تخصصی خود را با بهترین نرم افزارهای مهندسی در زمینه تخصصی نما و پنجره دوجداره از جمله نرم افزارهای آلمانی Logical OrgaData، Athena و SJ mepla  و تهیه نقشه‌های شاپ و دیتیل‌های اجرایی و ارائه راه‌حل‌های اجرایی نماهای خاص و پیچیده انجام داده است.

سالکو

پروژه‌های شرکت سالکو

سالکو تاکنون بیش از 20 پروژه بزرگ را انجام داده است که از میان آنها می‌توان به پروژه اداری ساختمان کارگزاری بانک سپه در تهران، پروژه تجاری منیریه تهران، پروژه مروارید غرب، پروژه مرکز خرید 160 هزار متری آفتاب مشهد، پروژه برج‌های 25 طبقه شهید خرازی تهران، پروژه مجتمع تجاری سلام قم، پروژه مجموعه ورزشی استخر انقلاب، مجتمع تجاری اقامتی امام رضا در مشهد، پروژه دهکده گلف سرزمین ایرانیان و بسیاری پروژه دیگر اشاره کرد.

این برند تاکنون اجرای چندین پروژه در کشورهای همسایه از جمله عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس و صادرات پنجره به کشورهای مختلف از جمله به آمریکا را در پرونده موفق کاری خود داشته است.

سالکو و همکاری با شرکت‌های بزرگ دنیا

برند سالکو همچنین با برند اروپایی KLEIDCO همکاری رسمی دارد و نمایندگی انحصاری پروفیل SALAMANDDER در ایران را دارد.

نماینده سالکو باشید

این شرکت در حال حاضر آمادگی جذب نمایندگی فعال در سراسر ایران است. بنابراین کلیه افرادی که در زمینه فروش انواع درب و پنجره کار می‌کنند و یا پیمانکار پروژه‌های ساختمانی هستند می‌توانند نماینده این شرکت در محل کار خود در هر شهر ایران باشند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات سالکو و یا تهیه فهرستی از پنجره‌ها و پروژه‌های سالکو و یا کسب اطلاعات در خصوص نمایندگی سالکو می‌توانید به سایت این مجموعه به آدرس salcowin.com/landing مراجعه کنید و یا با شماره‌ 40880760 -021 تماس حاصل کنید.

نکات کلیدی در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد
خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

با شیوع ویروس کرونا، تهیه و خرید عمده ماسک سه لایه به یکی از محصولات و کالاهای ضروری هر خانواده ای تبدیل شده است. اکنون خرید ماسک سه لایه یکی از مهمترین خریدهایی است که باید به دقت انجام شود چون به صورت مستقیم با سلامتی آدم ها ارتباط دارد. 

حال سوال این است که چه نوعی ماسکی را باید بخریم تا از ایمنی و بهداشتی بودن آن خیالمان راحت باشد؟

قطعا همه ماسک های که در بازار هستند به یک میزان در برابر نفوذ ویروس کرونا مقاوم نیستند و از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند و ممکن است اگر خرید عمده ماسک سه لایه به درستی انجام نشود سلامتی مان به خطر بیافتد. 

بنابراین ما باید در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به یک سری نکات توجه کنیم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

توجه به کیفیت در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

ماسک ها معمولا در انواع مختلفی مثل ماسک سه لایه اسپان باند، ماسک سه لایه SMS، ماسک سه لایه اسپان باند با یک لایه ملت بلون، ماسک جراحی، ماسک N95 و غیره تولید و ارائه می شود. 

بیشترین ماسکی که در بازار مورد توجه است و برای استفاده نیز بهینه میباشد ماسک های سه لایه اسپان باند، ملت بلون و SMS است. که از استاندارد مورد تایید جهانی برخوردار هستند. و شما با توجه به شرایطی که در طول روز در آن احتمالا قرار دارید می توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید. برای مثال اگر شما در طول بیرون بودنتون در فضای باز باشید ماسک سه لایه اسپان باند برای این محیط مناسب است و شاید نیازی به سخت گیری بیشتری نباشد. 

ولی اگر شما در محیط بسته و پرخطر قرار دارید حتما باید از ماسک های با جنس SMS و ملت بلون در حداقل ترین حالت استفاده کنید. 

برای نحوه تشخیص استاندارد بودن ماسک سه لایه و آشنایی بیشتر با این سه نوع  به مقاله «در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به چه مواردی باید دقت کنیم؟» مراجعه نمایید. 

توجه به کد بهداشت و استاندارد بودن آن در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد

یکی از مواردی که در تشخیص کیفیت و استاندارد بودن ماسک علاوه بر موارد بالا می تواند به شما کمک کند توجه به علامت استاندارد بر روی جعبه و همچنین داشتن کد بهداشت است. حتما در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد به این موارد دقت کنید چون احتمال دارد ماسکی که تهیه می کنید در واحدهای غیر بهداشتی تولید شده باشند یا تقلبی و با کیفیت پایین باشند یا ماسک هایی باشند که از کانال های قاچاق وارد شده و هیچ نظارتی بر کیفیت و ایمن بودن آنها انجام نشده است.

توجه به قیمت محصول در خرید عمده ماسک سه لایه

قیمت یکی دیگر از مهمترین عواملی است که در خرید و فروش همه ی کالاها موثر است ماسک نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا قیمت ماسک ها با توجه به کیفیت آنها متغیر است. اگر شما دنبال ماسک ارزان قیمت هستید ماسک های سه لایه اسپان باند ارزان ترین آنها هستند و به ترتیب معمولا بعد از آن SMS و در نهایت ملت بلون قرار دارد. البته شایان ذکر است که اختلاف این مدل ها خیلی قابل توجه نیست و شما برای حفظ سلامتی تان می توانید بهترین مدل آن یعنی ماسک های دارای لایه ملت بلون را خریداری و استفاده کنید تا از سلامتی خود مطمئن شوید.

بنابراین قیمت را در خرید عمده ماسک سه لایه خیلی حساسیت نشان ندهید و سعی کنید در وهله اول کیفیت ماسک را بررسی کنید.

استفاده راحت و در دسترس بودن ماسک سه لایه

نکته ی دیگری که در خرید عمده ماسک سه لایه استاندارد باید به آن توجه داشته باشید اینست که همیشه سعی کنید یک تامین کننده یا تولید کننده مناسب را انتخاب کنید و همیشه از آن خریداری کنید تا از کیفیت ماسک خیالتان راحت باشد.
پس توجه داشته باشید آن شرکت حتما کانال فروش آنلاین داشته باشد تا شما در صورت نیاز بتوانید در سریعترین زمان ماسک مورد نظر خود را خریداری کنید.

مورد بعدی استفاده راحت آن است و ماسکی که خریداری می کنید باید از اندازه استانداردی برخوردار باشد تا مورد آزار و اذیت شما نباشد و همچنین قابلیت اتصال قلاب از پشت سر نیز داشته باشد.

نکاتی که بعد از استفاده از ماسک سه لایه استاندارد باید رعایت شود

 همانطور که می‌دانید با شیوع ویروس کرونا، بازار خرید و استفاده از ماسک سه لایه استاندارد، دستکش یکبار مصرف و دیگر اقلام پیشگیری از این بیماری داغ شده است اما متاسفانه یکی از راه‌های انتقال این بیماری می تواند همین ماسک‌ها و دستکش های رها شده در خیابان ها باشد که بدون توجه و رعایت موارد بهداشتی در کیسه زباله‌ های در باز یا خیابان‌ها رها می‌شود که این بی‌توجهی می‌تواند دامنه شیوع این ویروس را گسترده کند. بنابراین ضروری است بعد استفاده از این اقلام، آنها را به صورت بهداشتی در کیسه‌های زباله‌ قرار داده و درب آن را بسته و سپس برای جمع‌آوری توسط مامورین شهرداری، داخل سطل‌های زباله کنار خیابان قرار گیرد.

خرید عمده ماسک سه لایه اسپان باند با یک لایه ملت بلون و اس ام اس

شرکت بهبود بهداشت پارسیان یکی از شرکت‌های برتر در تولید ماسک سه لایه است که موفق به تولید ماسک‌های سه لایه با استاندارد بالا و با رعایت ویژگی‌هایی که در بالا ارائه شد شده است.

ماسک‌های تولید شده این شرکت در دو رنگ سفید و آبی و سه مدل اسپان باند با سه لایه اسپان باند ۲۵ گرمی و یک مدل دیگر با دو لایه اس ام اس ۱۷ گرمی و یک لایه وسطی اس ام اس ۳۰ گرمی و مدل سوم ماسک‌های این شرکت با تکنولوژی پیشرفته و پیشرو شامل دو لایه اسپان باند ۲۵ گرمی و یک لایه وسطی ملت بلون ۱۷ و ۲۴ گرمی است.

این شرکت آماده عقد قرارداد جهت تامین ماسک‌های مورد نیاز شرکت‌ها، سازمان‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، عمده فروشی‌ها، خرده فروشی‌ها و جذب نمایندگی در شهرستان‌ها است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید عمده ماسک سه لایه می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۴۶۱۹۳۶ و  ۲۶۳۰۲۴۱۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

بهترین مدل های کرکره برقی و جک درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

بهترین مدل های کرکره برقی و جک درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

یکی از وقتگیرترین امورات روزانه که هر روز همه با آن روبرو می‌شوند، باز و بسته کردن درب پارکینگ منزل و کرکره مغازه است که در هر دو صورت ورود و یا خروج از پارکینگ ، علاوه بر زحمت و سنگینی کار و اینکه برای خانم ها امری است بعضاً طاغت فرسا، باید بیرون از پارکینگ جهت بستن یا باز کردن درب پارکینگ خودرو را رها کرده و این خود از نظر ایمنی بسیار خطرناک است. یکی از راه های مناسب برای رهایی از این مشکل اتوماتیک کردن درب ها با نصب جک پارکینگی و یا تعمیر جک پارکینگی است.

کرکره برقی، درب اتوماتیک ، جک پارکینگی برقی ، دوربین مداربسته و دزدگیر بخشی از خدماتی هستند که باید در هر ساختمان و اماکنی این روزها نصب شود تا کارهای روزمره به سرعت انجام گیرد.

کرکره برقی

یکی از محصولات اتوماتیک پر کاربرد کرکره برقی است که جهت ایجاد امنیت و راحتی بیشتر در محیط های کاری ( کرکره سازی برقی برای مغازه و کرکره برقی برای فروشگاه) و حتی نصب کرکره برقی منازل مسکونی از جمله کرکره برقی برای پنجره، کرکره برقی درب آپارتمان و کرکره درب برقی پارکینگ لازم است.

از کرکره برقی برای مغازه و یا پارکینگ استفاده می شود مخصوصا پارکینگ هایی که می خواهند از فضای پشت درب هم برای پارک کردن خودرو استفاده کنند.اولین راهنمایی و نکته ای که در خرید کرکره  اتوماتیک باید به ان توجه کرد مرغوب بودن تیغه ها می باشد که باید دقت شود تا از تیغه هایی که از ضایعات الومینیوم ساخته شده اند استفاده نشود زیرا باعث پارگی تیغه ها در مفصل و سروصدای زیاد هنگام عملکرد می شود.پس اگر کسی پیشنهاد قیمت کرکره برقی پایین تری به شما داد بدانید که ممکن است تیغه ها مرغوب نبوده ویا سبک باشند که سبک بودن هم باعث فرورفتگی در اثر ضربه می شود.مهمترین مزیت کرکره اتوماتیک فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت بیشتر با استفاده از  نیروی کمتر است. شما می توانید باز یا بسته شدن کرکره برقی را دقیقا همانطور که می خواهید انجام دهید. فقط با فشردن یک دکمه، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید.

انوع کرکره برقی

همانگونه که از اسم کرکره برقی پیداست این نوع حفاظ با برق کار می کند. در واقع با توجه به وجود موتور الکتریکی که در آن تعبیه شده است به آسانی و با فشردن کلید ریموت کنترل می توانیم آنرا حرکت دهیم و برخلاف سایر حفاظ های متحرک که نیاز است با نیروی دست آنها را حرکت دهیم این محصول کاملاً User Friendly است و حتی یک فرد مسن و یا کودک کم سن سال به آسانی می تواند از آن استفاده کند.

کرکره اتوماتیک برقی ( درب ریموت دار ) مناسب ، باید از مواد اولیه خالص و آلومینیوم تهیه شود. این نوع از تیغه کرکره برقی اتوماتیک یا درب ریموت دار که ریخته گری تولید شده ، نسبت به تیغه کرکره برقی یا تیغه کرکره ریموتی اکسترود استحکام کمتری دارد. مراحل ساخت تیغه کرکره اتومات یا تیغه کرکره ریموتی اکسترود بدین صورت می باشد : فشاری که پرس اکستروژن به مواد مذاب آلومینیوم وارد می کند تا آلومینیوم به شکل تیغه کرکره از قالب خارج شود ، باعث افزایش استحکام تیغه های کرکره برقی اتومات یا تیغه کرکره ریموتی می شود و همچنین در مراحل بعدی ، سختی کاری روی تیغه استاندارد کرکره برقی اجرا می شود که ممکن است در تیغه های ارزان قیمت کرکره برقی چنین فرایندی صورت نپذیرد.

تنوع در طرح و رنگ کرکره برقی به چه صورت است ؟

امروزه تنوع در طرح و رنگ کرکره برقی بسیار زیاد است و در انواع آلومینیومی تک و دو جداره ، مشبک و پانچ شده ، شفاف طرح شیشه ای و… تولید می شوند. همچنین تیغه های کرکره در رنگ های گوناگون الکترواستاتیک کوره ای ، طرح های چوب دکوراتیو ، آبکاری شده و غیره تولید می شوند و می توان جهت هماهنگی با نمای ساختمان نوع و طرحی را انتخاب نمود تا در هنگامی که کرکره برقی پایین است بیشترین هماهنگی با سایر اجزای ساختمان داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی اتومات

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی اتومات

بعضی از این قطعات اجزای و اصلی کرکره برقی هستند و برخی دیگر تجهیزات جانبی است و وجود آن ها اختیاری است.

تیغه کرکره

تیغه کرکره برقی را می­ توان در رنگ و جنس دلخواه انتخاب کرد. تیغه در واقع بدنه اصلی کرکره است که ظاهر آن را می­ سازد.

موتور کرکره

موتور کرکره برقی وظیفه بالا و پایین بردن کرکره را برعهده دارد موتور در واقع ماشینی الکترونیکی است که به وسیله نیروی برق کار می­کند موتورهای کرکره برقی در دو نوع ساید و توبلار موجود هستند.

ریل کرکره برقی اتوماتیک

ریل­های کرکره برقی پروفیلی هستند که معمولا از جنس آلومینیوم یا آهن ساخته شده اند. شکل آن شبیه U بوده و محل قرارگیری آن در دو طرف دهنه است. تیغه­های رولی در داخل این ریل­ها بالا و پایین می ­روند.

قوطی

برای اینکه بتوان ریل­ها را نصب کرد دو طرف آن از قوطی­ هایی با اندازه مشخص استفاده می­ شود.

صفحه پلیت

صفحه پلیت برای نگهداری و نصب موتور و کرکره برقی استفاده می­شود. و به صورت دو صفحه فلزی است که روی قوطی چهارچوب نصب شده است که شفت را از اطراف نگه می­ دارد.

شفت

لوله­ ای است که در سایز­های مختلف وجود دارد و رول تیغه کرکره روی آن نصب می­ شود. یک سمت شفت موتورو در سمت دیگر آن اندکپ وصل شده است.  موتور شفت را به چرخش در میاورد و رول کرکره حرکت می­ کند.

جا قفلی

جا قفلی قطعه­ ای است که در بخش انتهایی تیغه کرکره متصل شده و برای امنیت بیشتر کرکره برقی استفاده می ­شود.

کاور موتور کرکره برقی

کاور موتور عموما برای موتورهای ساید استفاده می­شود چرا که این موتورها بیرون از شفت نصب می­شوند. کاور، موتور را در برابر بارش برف و باران مصون کرده و همچنین صدای آن را کمتر کرده و زیبایی موتور را افزایش می­ دهد.

کرکره های مجهز به یو پی اس (UPS)

UPS دستگاهی است که مجهز به دو باطری است و برق را در این باطری­ها ذخیره می کند. کرکره در زمان قطعی برق از انرژی باطری برای باز و بسته شدن استفاده می­کنند. البته نصب این دستگاه اختیاری است چرا که تمامی کرکره­های برقی ابزاری برای باز و بسته شدن در زمان قطع برق دارند.

جک درب پارکینگی

جک های ریلی و بازویی درب های اتوماتیک که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند و به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ریموت دستی و یا استفاده از حسگر چشمی. درب های جک دار (هیدرولیکی، پنوماتیک و گیربکسی) که در دسته درب اتوماتیک قرار دارد. با بهره گیری از سیستم هیدرولیکی و الکترومکانیکی خود، از یک ریموت دستی استفاده می کنند. در مواقع لازم به باز و بسته شدن در کمک می کند. مورد استفاده اصلی این درب ها، بیشتر برای تردد آسان و ایجاد امنیت بالا در پارکینگ می باشد. نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب های کشویی شیشه ای هستند که از حسگری استفاده می کنند که با تشخیص حرکت در مقابل درب، به طور اتوماتیک باز می شوند، این درب ها در مکان هایی مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، بانک ها و… کاربرد دارند. از دیگر گام هایی که شرکت جک های پارکینگی برای آسانی در تردد به محصولات خود اضافه کرده اند، کنترل جک پارکینگی به وسیله نمایشگر درون منزلی است تا در صورت عدم دسترسی به ریموت به بازگشایی درب پارکینگ خود بپردازید.

جک پارکینگی

جک پارکینگی در واقع وسیله‌ای است که با استفاده از تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی کار می‌کند. عملکرد جک پارکینگ به این صورت است که نیروی برق به نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی در بازوهای جک منتقل می‌شود و درب باز یا بسته می‌شود. جک درب پارکینگ شامل قطعاتی مانند مرکز کنترل، جک بازویی، حسگر چشمی، ریموت و فلاشر است.

نصب جک پارکینگ زمان زیادی نیاز دارد بنابراین منطقی نیست هزینه نصب رایگان باشد،زیرا مانند تلوزیون نیست که فقط سیم آن را داخل پریز بزنید. اگر فروشنده به شما گفت هزینه نصب رایگان است بدانید که هزینه نصب را بر روی جک کشیده است. اگرتعداد ریموتهای مورد نیاز شما زیاد است بجای ریموت اصلی از ریموت های چینی ویا ایرانی استفاده کنید زیرا ریموتهای اصلی قیمت بالایی دارند. اما با نصب یک رسیور رله به مدار فرمان جک در میتوانید به تعداد دلخواه ریموت ارزان قیمت کد دهی کنید. برای مناطقی که قطع برق زیاد است از جکهای پارکینگ ۲۴ ولت که قابلیت نصب باتری بکاپ دارند استفاده کنید که شامل دو عدد باتری ۱۲ ولت میباشند که بهتر است هر کدام ۷ امپر باشد. نصب قفل برقی روی درب باعث امنیت بیشتری می‌شود تا در صوردت فشار درب از جهت بیرون لای دربها باز نشود. مخصوصا برای دربهای تک لنگه که طول درب زیاد است حتما باید از قفل برقی استفاده شود.

دزدگیر اماکن و منزل

دزدگیر اماکن و منزل

دزدگیر ها کارکرد بسیار ساده و در عین حال مهمی دارند. استفاده بجا و مناسب از دزدگیر منزل می تواند تاثیر مهمی در امنیت منزل و محل کار شما داشته باشد. دزدگیر درب ورودی آپارتمان و کارخانه و دزدگیر مغازه از سنسور های خاص خود بهره می برند. به این شکل که سنسور ها با تشخیص شرایط خطر، آژیر را به صدا در می آورند. اصلی ترین این سنسور ها سنسور تشخیص حرکت است. تشخیص دادن حرکت توسط این سنسور ها با استفاده از حسگر مادون قرمز انجام می گیرد.

بهترین راه حفاظت از حریم شخصی و محل آرامش شما استفاده از دزدگیر منزل است. بهترین دزدگیر منزل با هدف حفاظت از محیط داخلی و بیرونی منزل , خانه یا آپارتمان در برابر ورود افراد غیر مجاز نصب می شود و به خوبی هرگونه تحرکی را در محیط دریافت کرده و اعلام می کند. قطعا دزدگیر منزل بهترین و موثر ترین راه برای پیشگیری از سرقت و اطلاع رسانی بعد از ورود سارق به محل است . در اکثر مواقع دزدان با فهمیدن اینکه منزلی دارای دزدگیر است از سرقت آن صرف نظر می کنند و در مواردی هم که از وجود سیستم دزدگیر و اعلام سرقت اطلاعی ندارند پس از ورود با شنیدن صدای آژیر پای به فرار می گذارند . دزدگیر منزل را می توان طوری برنامه ریزی کرد که پس از تشخیص ورود غیر مجاز علاوه بر اعلام سرقت توسط آژیر به پلیس و دیگر همسایگان نیز تماس بگید و پیغام اخطار سرقت و  آدرس را جهت مراجعه آنها اعلام کند.

گروه امنیت ساختمان و اماکن ایمن صنعت با شماره تماس 09126788378 بزرگترین فروشگاه محصولات جک درب اتوماتیک پارکینگ، درب شیشه ای اتوماتیک، اپراتورهای درب شیشه ای ، راهبند پارکینگ ، کرکره برقی ، دوربین مداربسته و شیشه سکوریت می باشد که در طی یک دهه تلاش و انجام بیش از صدها پروژه با تکیه بر نیروهای متخصص و مجرب خود به ارائه خدمات به مشتریان می پردازد . نصب انواع کرکره برقی و جک پارکینگ درب شیشه ای راهبند و قفل برقی ریموت دار از فعالیت های اصلی فروشگاه ایمن صنعت است.

شیوه تشخیص زعفران اصل در خرید عمده زعفران فله

روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی
روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی

روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی

زعفران چیست؟

زعفران، نام کلاله‌های گلی با نام علمی .Crocus sativus L است. کلاله در واقع قسمتی از مادگی است که در قسمت میانی گل وجود دارد. زعفران یا همان طلای سرخ یک ماده خوراکی گران‌قیمت است و پرورش آن در بخش کشاورزی، تجارتی با ارزش محسوب می‌شود. یکی از مشکلات در مورد تجارت و خرید و فروش زعفران، تشخیص اصل بودن آن است. مسلماً با فروش زعفران تقلبی پول زیادی به دست افراد متقلب می‌آید. شاید برای بسیاری از خریداران دشوار باشد که بتوانند زعفران اصلی را از زعفران تقلبی تشخیص دهند. هیچ‌کس دوست ندارد بعد از پرداخت هزینه زیاد بابت خرید زعفران، متوجه شود که سرش کلاه رفته است و آنچه که خریده، زعفران تقلبی بوده است. با شناخت روش‌های تشخیص زعفران اصل از تقلبی می‌توانید جلوی سودجویی فروشندگان متقلب را بگیرید.

چرا زعفران اصل مهم است؟

استفاده از زعفران برای تهیه غذا، به دلیل رنگ، عطر و طعم خوبی است که باعث خوش‌طعم شدن و نتیجه بهتر در پخت ماده غذایی مورد نظر است. شاید با استفاده از زعفران تقلبی بتوان رنگ را تا حدی به غذا استفاده کرد، ولی فارغ از نمودهای بیرونی استفاده از زعفران مانند عطر، طعم و رنگ نمی‌توان انتظار تأثیرات مثبت خوردن زعفران را از نوع تقلبی آن داشت. زعفران شادی‌آور است و می‌تواند در روحیه بهتر فرد تأثیر داشته باشد، پس برای تشخیص زعفران اصل پیش‌قدم بمانید.

مطالب مرتبط: نکاتی که در خرید عمده زعفران اصل برای رستوران ها باید بدانید

 • از دوران قدیم کشورهای ایران، اسپانیا، هند و یونان در کشت زعفران پیش‌قدم بوده‌اند و تا به امروز نیز توانسته‌اند تجارت جهانی این ماده خوراکی ارزشمند را حفظ کنند. میزان رنگ دهی، درصد ماده کروتین که باعث تلخی طعم آن می‌شود و خلوص کامل زعفران در آزمایشگاه اندازه‌گیری می‌شود ولی با اطلاع از برخی روش‌ها می‌تواند زعفران اصل را از نوع تقلبی آن شناسایی کرد. ابتدا باید زعفران را از نظر ظاهری بشناسید. سرشاخه کلاله‌های زعفران در قسمت بالا به شکل شیپور است و در پایین باریک‌تر می‌شود. رنگ زعفران قرمز تند است.

روش های تشخیص زعفران اصل از تقلبی در خرید عمده زعفران فله

یکی از روش‌های تشخیص زعفران اصلی، استفاده مناسب از کلمه شیرین است. زعفران خوب همیشه عطر شیرین دارد و نه طعم شیرین. یکی از رشته‌های زعفران را روی زبان خود قرار دادید. اگر طعم شیرینی درون دهان خود احساس کردید، این زعفران تقلبی است. گاهی افراد سودجو برای افزایش وزن زعفران، آن را به عسل یا شکر آغشته می‌کنند. زعفران اصل کمی به تلخی می‌زند یا گاهی هم هیچ طعم خاصی نمی‌دهد.

یکی دیگر از روش‌های قطعی برای تشخیص زعفران اصل، عطر آن است. برای این راهکار باید عطر زعفران اصل را به خوبی بشناسید. عطر زعفران اصل بسیار جذاب و هیجان‌آور است، اگر بدانید رایحه واقعی عسل و یونجه چگونه است، به احتمال زیاد می‌توانید عطر زعفران اصل را هم تشخیص دهید. این عطر ترکیبی از عسل و یونجه است. هر چه زعفران تازه‌تر باشد، بوی آن تندتر است.

کمی از زعفران را درون آب سرد بریزید، متوجه می‌شوید کمی که زمان بگذرد، رنگ آب تغییر می‌کند. ولی نکته اصلی اینجاست که چگونه می‌توان زعفران تقلبی را تشخیص داد. زمانی که کلاله‌های زعفران اصل را از آب بیرون بیاورید، رنگ اصلی خود کلاله‌ها  چندان تغییری نکرده است. ولی در زعفران تقلبی بعد از درآوردن آنها از آب، مشاهده می‌کنید که رنگ اضافه شده به کلاله‌های زعفران کاملاً از بین رفته، ظاهری مثل قبل ندارد و به رنگ سفید در آمده است. به علاوه زعفران اصلی سرعت رنگ دهی کندتری دارد، پس اگر زعفران به سرعت رنگ پس داد، شکی در استفاده از رنگ‌های شیمیایی درون آن نیست. رنگ زعفران اصل در آب به رنگ زرد مایل به نارنجی و قرمز و البته شفاف در می‌آید. رنگ قرمز تند در آب نشان خوبی نیست، مواد شیمیایی استفاده شده برای رنگ دهی بیشتر زعفران ممکن است برای سلامتی شما مضر باشند.

کلاله‌های زعفران اصل براق نیستند. گاهی اوقات در تهیه زعفران تقلبی کلاله گیاهان دیگر از جمله ذرت را رنگ می‌کنند و به جای نوع اصل آن می‌فروشند. کلاله ‌این دو گیاه شباهت زیادی به هم دارد و تفاوت آنها در این است که کلاله‌های زعفران حالت منحنی دارند که می‌تواند در تشخیص نوع اصل به شما کمک کند. گل‌رنگ هم از نظر ظاهری به طور طبیعی شباهت زیادی به زعفران اصل دارد، پس گول ظاهر آن را نخورید و به رنگ و بوی آن بیشتر توجه کنید.

مطالب مرتبط: راهنمای خرید عمده زعفران فله یا بسته بندی شده

کمی از زعفران را روی کاغذ بریزید و یا بین انگشتان خود فشار دهید. اگر لکه‌های چربی روی کاغذ باقی ماند، نشان می‌دهد متأسفانه زعفرانی که خریدید، تقلبی است و شاید برای افزایش وزن، به آن چربی اضافه کرده باشند. زعفران اصل در صورت له شدن بین کاغذ، به پودر تبدیل می‌شود.

یکی از روش‌های جالب برای تشخیص زعفران اصل این است که کمی جوش شیرین به آب اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید. سپس کمی زعفران به محلول اضافه کنید. درصورتی که زعفران اصل باشد، ترکیب آب و جوش شیرین به رنگ زرد در می‌آید، ولی اگر زعفران تقلبی باشد محلول به رنگ قرمز کمرنگ تغییر می‌کند.

کمی زعفران را روی اجاق گاز و روی شعله گاز شهری متان بگیرید. اگر رنگ آن به بنفش یا نارنجی تغییر کرد، خوشحال باشید که زعفران اصل در دست دارید. زعفران تقلبی به رنگ زرد تبدیل می‌شود. همچنین زعفران اصل در بنزین حل نمی‌شود و اگر کمی از آن را درون بنزین بریزید، نباید باعث تغییر رنگ آن شود.

شیوه‌های فروش زعفران تقلبی

متأسفانه برخی از سودجویان برای اینکه محصولات خود را به عنوان محصول بهینه به دست مشتری برسانند، اقدام به انجام روش‌های ناشایست می‌کنند تا به نوعی بتوانند سود ببرند. برخی با استفاده کردن از زعفران اصل، مقداری مواد دیگر مانند نمک، شکر یا حتی گل‌رنگ را با آن ترکیب می‌کنند تا وزنش بالا برود و بتوانند سود بیشتری به چنگ آورند. گاهی کلاله‌ها به عسل یا شیره آغشته می‌شوند تا وزن بیشتری داشته باشند.

برخی افراد دیگر نیز از رنگ مصنوعی استفاده می‌کنند تا قدرت رنگ دهی زعفران بالا رود. توصیه می‌شود برای خرید زعفران تنها از کلاله‌های سالم و پودر نشده استفاده کنید تا احتمال تقلب در تهیه آنها کمتر باشد. اسپری زعفران هم تضمینی برای اصل بودن آنها نیست. اگر قیمت زعفرانی که در حال خریدش هستید، از انواع دیگر مدل‌ها به طرز شگفت‌انگیزی ارزان‌تر بود، در خرید آن شک کنید.

مطالب مرتبط: داستان برند کالیز: ارائه دهنده محصولات ارگانیک

در مورد نگهداری از زعفران هم باید نکاتی را در نظر بگیرید. آن را به دور از نور، گرما و رطوبت قرار دهید و خصوصاً اگر زعفران را به صورت پودر شده نگهداری می‌کنید، آن را در ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی در بسته بریزید تا هوا وارد آن نشود. در صورتی که شرایط نگهداری زعفران مناسب نباشد، اسانس زعفران تبخیر می‌شود، ترکیب کروس را برای مدت کمتری نگه می‌دارد و ممکن است اثرات دارویی خود را نیز تا حدی از دست بدهد.

علاقه‌مندان برای خرید عمده زعفران فله و دیگر محصولات این مجموعه می‌توانند به سایت ایکسب مراجعه و یا با شماره تماس ۰۹۱۲۶۴۶۱۹۳۶ -۰۲۱۲۶۳۰۲۴۱۰ تماس بگیرید.

منبع: کالیز

شرکت ام بستلی (mbestly) را بشناسید

ام بستلی (mbestly) نمایندگی رسمی برند سالوته در ایران
ام بستلی (mbestly) نمایندگی رسمی برند سالوته در ایران
ام بستلی (mbestly) یکی از نمایندگان رسمی برند سالوته (برند لوازم آرایشی و بهداشتی) در ایران است.

استارتاپ ام بستلی (mbestly) با یک ایده خلاقانه و ارزش افرین در سال 97 راه اندازی شده است که در حوزه خدمات مشاوره ای آنلاین و آفلاین در حوزه مد، استایل و زیبایی فعالیت می کند. این شرکت در چند سال فعالیت خود توانسته به موفقیت های زیادی دست یابد، همچنین این شرکت (mbestly) یکی از نمایندگان رسمی برند سالوته (برند لوازم آرایشی و بهداشتی) در ایران نیز است. در زیر داستان ام بستلی را باهم مرور می کنیم.

قطعا همه خانم‌ها تجربه‌هایی مشابه موارد زیر را داشته‌اند که:

یک کمد لباس که شاید بیش از نیمی آن را نمی‌پسندند و از خرید آن پشیمان هستند. چرا که در خرید تناسب خود با لباس را در نظر نگرفته بوده‌اند؛ تغییر وزن داده‌اند و یا در خرید عجله کرده‌اند و باز هم برای ست روزانه و یا مناسبتی خاص جمله معروف «چی بپوشم» را از خود پرسیده‌اند.

همچنین پیش آمده که برای مناسبتی خاص هزینه بالایی برای طراحی میکاپ و موی خود پرداخته‌اند و در نهایت بهترین خود نبوده‌اند و رضایت کافی نداشته‌اند.

شرکت مد،استایل و زیبایی mbestly با همکاری متخصصان داخل و خارج از کشور، این امکان را برای همه فراهم کرده است تا در هر موقعیت اجتماعی و رفاهی که هستند بتوانند مشاور تخصصی و رایگان استایل و زیبایی خود را داشته باشند و در صورت تمایل با مراجعه حضوری به مرکز ام بستلی و یا ارتباط مجازی، دیگر دغدغه سبک منحصر به فرد خود را نداشته باشند. این شرکت مد، زیبایی و استایل یعنی ام بستلی (MBESTLY) در سال 1397 در شهر تهران و برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد.

این مرکز با همکاری چند متخصص داخلی و خارجی در حوزه‌های مد و پوشاک، زیبایی و چهره، طراحی و تولید لباس، زیورآلات و مواردی از این دست و برای رفع نیاز جامعه به وجود این حوزه، تشکیل شده است. و تاکنون فعالیت خارج از کشور این شرکت در کشورهای ترکیه و آلمان با استقبال متقاضیان همراه بوده است.

اهداف برند ام بستلی موارد زیر است:

 • – ارائه خدمات و محصولات با کیفیت مطابق با استاندارهای روز دنیا به متقاضیان
 • – رعایت اصول مشتری‌مداری و کسب رضایت مشتری
 • – کارآفرینی برای افراد دارای مهارت و رشد آنها
 • – ارائه جدیدترین سبک‌های روز دنیا به متقاضیان
 • – ایجاد فضایی برای ارائه خدمات جامع به مقاضیان و رفع دغدغه‌های آنها

مدیریت این مجموعه در خصوص فعالیت‌های این استارتاپ حوزه مد و لباس می‌گوید: امیدواریم خدمات، محصولات و مشاوره‌های ما به همه علاقه‌مندان به انتخاب بهترین ظاهر برای خود همراهی کرده و رضایت کامل آنها را جلب کند.

ام بستلی برند مد، زیبایی و استایل

شرکت ام بستلی نمایندگی رسمی توزیع و پخش محصولات سالوته در ایران است. علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این شرکت به آدرس mbestly.ir مراجعه کنند.

آمازون پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در سال 2020 شد

آمازون پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در سال 2020 شد

خرده فروش آنلاین آمازون امسال 427،300 کارمند جدید به شرکت خود اضافه کرده و تعداد کل کارمندان خود را به 1.2 میلیون نفر افزایش داده است. این اعداد حاکی از استخدام آمازون به افزایش حدود 1400 کارمند جدید در روز دارد.

این شرکت در حال حاضر به عنوان پنجمین کارفرمای بزرگ جهان شناخته شده است، این در حالی است که دو سال پیش رتبه دهم از لحاظ رتبه کارفرمایی داشت.
در سال 2020 با وجود کرونا اکثر شرکت‌ها مجبور به اخراج گسترده کارگران خود شدند اما آمازون در این سال روند استخدامی صعودی را تجربه کرد.

بر اساس گزارشی از نیویورک تایمز، تا ماه اکتبر، این شرکت 427،300 کارمند اضافه کرده و نیروی کار خود را به 1.2 میلیون نفر افزایش داده است. امسال آمازون تقریبا روزانه 1400 نفر را به مجموعه خود اضافه کرده است.

آمازون در حال حاضر به عنوان پنجمین کارفرمای بزرگ جهان در Fortune ذکر شده این در حالی است که ممکن است تا انتهای سال و یا سال آتی سطح تاریخی استخدام آمازون ممکن است باعث شود این شرکت به رتبه سوم هم برسد.

والمارت، بزرگترین کارفرمای دنیاست که در حال حاضر 2.2 میلیون کارگر دارد. با سرعت فعلی استخدام آمازون، این شرکت دو سال دیگر می‌تواند عنوان رتبه اولی را به دست آورد. (البته، والمارت هم در طی همه‌گیری کرونا، نیروی کار خود را افزایش داده است.)

آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن

آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن
آشنایی با انواع زعفران، خاصیت و روش نگهداری آن

همه چیز در مورد زعفران:

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع زعفران، خاصیت های شگفت انگیز زعفران و در نهایت روش نگهداری زعفران آشنا کنیم.

الف) انواع زعفران:

همه ی شما موقعی که قصد خرید زعفران دارید با انواع مختلفی از زعفران مواجه می شوید اینکه کدام نوع زعفران برای شما مناسب است و یا شما کدام را چه موقعی باید بخرید مبهم و در برخی موارد شاید گیج کننده به نظر برسد. به طور کلی 4 نوع یا دسته زعفران داریم که در زیر به آنها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید اگر در بازار دسته بندی‌های متفاوتی از انواع زعفران بجز موارد پایین دیدید، بدانید که آنها شاخه‌ای از ۴ دسته بندی اصلی بالایی را تشکیل می‌دهند. در این نوشته ۴ دسته‌بندی اصلی را با تمام ویژگی‌های آن بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

شرکت‌های تولیدی، انواع زعفران را در بسته بندی‌های متفاوت برای تمایز بین آن‌ها به بازار عرضه می‌کنند، که در بین انواع زعفران‌ها ۴ دسته اصلی نگینی، دسته، پوشال و سرگل بیشتر یافت می‌شود.

انواع زعفران چیست؟ 

 • زعفران سرگل
 • زعفران نگین
 • زعفران پوشال
 • زعفران دسته یا دختر پیچ
 • خامه‌ی زعفران

قبل از شروع بهتر است بدانید که کلاله و خامه زعفران، به ترتیب بخش‌های قرمز و زرد زعفران را تشکیل می‌دهند.

زعفران سرگل رایج‌ترین نمونه زعفران است و اغلب مشتریان این نمونه از زعفران را بیشتر می‌شناسند. در این نمونه از قسمت زردی زعفران یا ریشه آن خبری نیست و  و فقط قسمت رشته بریده زعفران یا کلاله آن به صورت جدا جدا و تمیز وجود دارد.

1. زعفران سرگل

زعفران سرگل رایج‌ترین نمونه زعفران است و اغلب مشتریان این نمونه از زعفران را بیشتر می‌شناسند. در این نمونه از قسمت زردی زعفران یا ریشه آن خبری نیست و  و فقط قسمت رشته بریده زعفران یا کلاله آن به صورت جدا جدا و تمیز وجود دارد.

زعفران سرگل با نام های دیگری چون سر قلم، سر ریشه و ممتاز هم شناخته می‌شود و در خارج از کشور هم به عنوان All-Red (کاملا قرمز) شناخته می‌شود که زعفران ممتاز مقداری خامه هم به همراه دارد؛ نهایتا اینکه در بین انواع زعفران، سرگل بیشتر از بقیه مصرف دارد.

2. زعفران نگین

وقتی به میزان خامه این زعفران در مقایسه با زعفران پوشال معمولی نگاهی می‌اندازیم، می‌بینیم که شباهت‌های زیادی به آن دارد ولی از نظر ضخامت، پوشال معمولی ظریف‌تر است.

در میان انواع زعفران، این مدل هم خاصیت رنگ دهی فوق العاده بالایی دارد، هم چنین بسیار معطر است، و از نظر ظاهری، زعفران نگین بسیار حجیم و زیبا است.

3. زعفران پوشال

در مقایسه با انواع زعفران مثل سرگل این محصول مقداری زردی به همراه دارد و درصد بیشتری از این محصول را کلاله قرمز رنگی تشکیل می‌دهد و فقط درحدود ۲ الی ۳ میلی‌متر، خامه دارد. در مقایسه با انواع زعفران ها مثل دسته این محصول بخاطر وجود داشتن کلاله، رنگ دهی بالاتری هم دارد. بخاطر ترکیب مقداری از خامه با کلاله در این محصول، مشتریان هم اعتماد بیشتری هم به این محصول برای اصل بودن آن دارند.

این محصول درجات مختلفی از ۱ تا ۳ دارد.

4. زعفران دسته یا دخترپیچ

در بسته بندی این محصول از تمامی رشته زرد زعفران یا فلامیت آن استفاده می‌کنند. اگر به تصویر پایین نگاهی بیندازید، کلاله های قرمز رنگ را به همراه خامه زرد مشاهده می‌کنید. در میان انواع زعفران، از این محصول به عنوان اصلی‌ترین نوع آن یاد می‌شود چرا که تمامی یک رشته زعفران در این محصول وجود دارند و در کنار هم آن‌ها را خشک کرده‌اند.

برای مرتب سازی این ترکیب، آن‌ها را به صورت یک سویه و یا دو سویه بر روی هم قرار می‌دهند و سپس به وسیله نخ آن‌ها را دسته پیچ کرده‌اند. بخش زرد رنگ آن حدودا ۳ الی ۵ میلی‌متر یا ۲۵ تا ۳۰ درصد محصول را تشکیل می‌دهد و بخش قرمز آن می‌تواند بلندتر و یا کوتاه‌تر از خامه آن باشد و باید بین ۷۰ تا ۷۵ درصد باشد.

برای دسته بندی به صورت یک سویه باید کلاله‌ها جدا روی هم قرار بگیرند و خامه‌ها نیز جدا، و در دسته بندی دوسویه نیز کلاله‌ها در دو طرف محصول هستند و خامه‌ها را وسط آن‌ها قرار می‌دهند.

احتمالا بدانید که دسته بندی دوسویه مشتری بیشتری را هم به خود جلب می‌کند، چرا که رنگ قرمز آن عیان‌تر است. این محصول با نام‌های متفاوتی مثل زعفران دخترپیچ هم شناخته می‌شود.

این زعفران در سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان زعفران درجه ۴ شناخته می‌شود و در خارج کشور به عنوان Bunch دسته ای(Red & White) شناخته می‌شود.

نهایتا اینکه این نمونه، از رنگ دهی پایین‌تری به نسبت انواع زعفران برخوردار است و حتی برای اندازه گیری فاکتور عطر دهی آن هم به خاطر این‌که به نسبت انواع زعفران از کلاله کمتری برخوردار است، پس میزان عطردهی کمتری هم دارد.

5. زعفران خامه

بهتر است بدانید که یکی از انواع زعفران که شامل دسته بندی آن نمی‌شود، زعفران سفید یا خامه است که هیچ قسمت کلاله‌ای ندارد و به عنوان ماده کنج زعفران نام برده می‌شود.

نتیجه گیری

امروزه تولیدکنندگان زعفران، دسته بندی‌های متفاوتی را هم برای انواع زعفران در نظر گرفته‌اند، که هر کدام از نظر اینکه چه قسمتی از گل زعفران را شامل می‌شوند، در رده بندی‌های خاصی و برای کاربردهای خاصی قرار می‌گیرند.

ب) ۱۰ خاصیت زعفران چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با خواص زعفران آشنا کنیم. زعفران یک ادویه گیاهی ارزشمند است که از کلاله‌ی گل زعفران گرفته می‌شود. گل زعفران یک گیاه پیازدار چندساله با نام علمی “Crocus Sativus” است. “Crocus” در زبان یونانی به معنای نخ و رشته است که به شکل ظاهری کلاله‌های گل زعفران اشاره می‌کند. نام زعفران که در زبان انگلیسی به آن “Saffron” گفته می‌شود، از کلمه صفرا در زبان عربی به معنای زرد آمده است. حال به 10 خاصیت شگفت انگیز زعفران توجه کنید:

زعفران خواص زیادی برای پوست، مو، قاعدگی و سلامت بدن دارد و در سراسر جهان جزو گران‌ترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود. این ادویه مخصوص حدود هزار سال است که مصرف‌کنندگان بسیاری را به خود جذب کرده. زعفران گیاه بومی زمین‌های خالی و بدون درخت یونان است و قبل از آن که در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی تکثیر و پرورش داده شود، در آن منطقه رویش پیدا کرده است.

گل زعفران یک محصول کشاورزی پر زحمت است که به همین دلیل بر قیمت آن افزوده می‌شود. این گیاه یک کلاله سه‌شاخه در مرکز خود دارد که توسط دست جدا می‌شود، درون الک گذاشته می‌شود و با تیمار گرمایی، عطر و طعم آن تقویت می‌شود. این گیاه به آب و هوای گرم مقاوم است و در حال حاضر ایران بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در جهان محسوب می‌شود. بدون در نظر گرفتن اسانس طبیعی و خاص زعفران، این گیاه مزایای بسیاری برای سلامتی دارد و همین نکته نیز باعث می‌شود به عنوان ادویه گران‌قیمت شناخته شود. خواص زعفران چیست؟

1. خواص زعفران برای تقویت سلامت ذهن

تحریک ذهن و مغز یکی از تأثیرات سلامتی زعفران محسوب می‌شود. مطالعات گوناگون نشان داده‌اند که کلاله‌های گیاه که زعفران اصل محسوب می‌شود و گلبرگ‌های آن تأثیرات مشابهی روی روحیه افراد می‌گذارند و در واقع مانند داروهای ضد افسردگی عمل می‌کنند، پس خواص گلبرگ زعفران منحصر به فرد است. سافرانال و کروسین که دو ترکیب موجود در زعفران هستند، همانند دوپامین، سراتونین و نروپینرفین مغز و اعصاب را تنظیم می‌کنند و قادرند حتی بدون مصرف داروهای روان‌پزشکی معمولی علائم افسردگی خفیف تا متوسط را کاهش دهند. یک آزمایش دو ماهه روی ۴۰ فرد افسرده در ایران انجام شد.

برخی از بیماران به صورت تصادفی تعیین شدند تا ۲۰ میلی‌گرم از داروی ضد افسردگی پروزاک را به صورت روزانه مصرف کنند و ۲۰ بیمار باقی مانده، ۱۵ میلی‌گرم از گلبرگ زعفران را روزی دو بار مصرف کردند. محققان به این نتیجه رسیدند که زعفران تأثیرات مشابه با داروهای ضدافسردگی دارد. این ماده روی سیستم غدد درون‌ریز تأثیر می‌گذارد و به کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند. از زمان‌های قدیم، مردم برای آرامش ذهن و بهبود خواب آرام از زعفران به دلیل خواص آرام‌بخشی که دارد استفاده می‌کردند. همچنین زعفران قدرت یادگیری و حافظه را نیز ارتقا می‌بخشد.

در همین حال در کشور ژاپن، زعفران به صورت کپسول بسته‌بندی می‌شود و برای درمان فراموشی و پارکینسون مورد استفاده قرار می‌گیرد. کروسین از مشکلات مربوط به تنزل ذهن مانند آلزایمر که در اثر پیری اتفاق می‌افتد، جلوگیری می‌کند.

2. جلوگیری از بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا یا تباهی لکه زرد

بیماری دژنراسیون ماکولا یا همان تباهی لکه زرد، نوعی بیماری است که در شرایط پیری به دلیل پیر شدن و تباهی سلول‌های بخشی از چشم به نام ماکولا منجر به کوری می‌شود. کروسین و کروچتینگ یافت شده در زعفران موجب جلوگیری از آسیب سلول‌ها و به تأخیر انداختن تباهی سلول‌های بخش مربوطه در چشم در اثر کهولت سن می‌شود.

زعفران حاوی ویتامین ب ۱۲ است و به درمان ترک و خشکی لب کمک می‌کند.

3. خواص زعفران برای پوست

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در زعفران دارای خواص ضد پیری است. از خواص زعفران برای پوست صورت می‌توان به نرمی، انعطاف و درخشندگی اشاره کرد. کاربردهای معمولی زعفران می‌تواند باعث سفید شدن پوست، جلوگیری از جوش، از بین بردن زخم و لکه‌های تیره پوست و دیگر لکه‌های پوستی نیز بشود. زعفران حاوی ویتامین ب ۱۲ است و به درمان ترک و خشکی لب نیز کمک می‌کند.

4. خواص زعفران برای مو

زعفران با استحکام‌بخشی تارهای مو از ریشه تا نوک موجب جلوگیری از ریزش مو می‌شود. اگر زعفران را با شیر شیرین‌بیان مخلوط کنید، می‌توانید از این تونیک مو برای درمان آلوپسی یا طاسی و ریزش مو و همچنین تحریک رشد سریع‌تر مو استفاده کنید. زعفران موجب بهبود جریان خون به فولیکول‌های مو می‌شود، به دنبال جریان خون بیشتر مواد غذایی و اکسیژن نیز بیشتر در اختیار فولیکول مو قرار می‌گیرد.

5. مزایای زعفران برای سلامت دستگاه تنفس

زعفران موجب درمان سرفه و سرماخوردگی معمولی می‌شود. این ماده مانند اکسپکتورانت یا خلط آور عمل می‌کند و موجب رقیق شدن خلط درون ریه و گلو می‌گردد. زعفران قادر است مانند یک ترکیب ضد التهابی و محرک عمل کند. این مزایای گفته شده در مورد زعفران می‌تواند در برابر بیماری آسم مفید باشند. حمله‌های بیماری آسم زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه تنفس به دلیل التهاب باریک شده باشد و زعفران می‌تواند از این پیشامد جلوگیری کند.

6. کاهش و تسکین درد

تسکین درد یکی از مزیت‌های با ارزش زعفران به شمار می‌رود. ماده فرار سافرانال مانند مسکن عملی می‌کند و درد دندان را شفا می‌بخشد. زعفران دارای خواص ضد عفونی‌کنندگی و تسکین‌دهنده است به همین دلیل برای نوزادان شیرخوار و در حال دندان درآوردن مفید است و همچنین می‌تواند الگوی خواب را بهبود بخشد. زعفران در مناطقی که به صورت بومی کاشته می‌شود، توسط ساکنین به عنوان خواب‌آور طبیعی و آرامش‌بخش دستگاه عصبی استفاده می‌شود و قادر است سلول‌های عصبی برانگیخته شده را که موجب درد می‌شوند، آرام کند.

7. خواص زعفران در قاعدگی و سلامت هورمون‌ها

سندرم پیش از قاعدگی به دلیل هورمون‌های مختلفی به وجود می‌آید که هم‌زمان موجب ویرانی می‌شود. زعفران می‌تواند تا حدودی بر سیستم غدد درون‌ریز تأثیر بگذارد و باعث آزاد شدن برخی از هورمون‌ها (یا مواد شیمیایی مربوط به اعصاب) شود که برای کنترل سندرم پیش از قاعدگی مانند سراتونین مفید است. سراتونین هورمون شادی است و به کاهش شدت تغییرات خلق و خو در زنان کمک می‌کند. این ماده خوراکی همچنین برای بلوغ دیررس در دختران مفید است.

زعفران منبع غنی پتاسیم محسوب می‌شود، این ماده یک عنصر مهم در حفظ سلامت قلب است. پتاسیم باعث اتساع و بزرگ شدن رگ‌ها و عروق خونی می‌شود و به همین دلیل فشار خون را کاهش می‌دهد

8. سلامت قلب

زعفران منبع غنی پتاسیم محسوب می‌شود، این ماده یک عنصر مهم در حفظ سلامت قلب است. پتاسیم باعث اتساع و بزرگ شدن رگ‌ها و عروق خونی می‌شود و به همین دلیل فشار خون را کاهش می‌دهد. پتاسیم موجود در زعفران همچنین از تصلب شریان، سکته قلبی و سکته قلبی جلوگیری می‌کند. همان‌طور که گفته شد زعفران حاوی ماده‌ای به نام کروسین است که می‌تواند سطح کلسترول خون را تنظیم کند، به همین دلیل این ادویه برای سلامت قلب بسیار مفید است.

9. بهبود هضم و گوارش غذا

زعفران روی ناراحتی‌های معده و نفخ شکم هم تأثیرگذار است و موجب کنترل کبد و طحال بزرگ می‌شود. این ماده خوراکی ضد اسپاسم است و به درمان یبوست و نفخ به هر دلیلی کمک می‌کند.

10. تأثیر زعفران بر عملکرد بهینه سلولی

ترکیبات فرار موجود در زعفران به طور مؤثری باعث خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌شوند، رادیکال‌های آزاد باعث آسیب و تباه شدن سلول‌ها می‌شوند. زعفران حاوی حدود ۱۵۰ ماده شیمیایی بیولوژیکی شامل آنتی‌اکسیدان‌ها، کاروتنوئیدها، کروسین و سافرانال هستند که برای افزایش رشد و ترمیم سلول‌ها مفید به شمار می‌روند. همچنین زعفران حاوی میزان بالایی پتاسیم و منیزیم است که یکی از مزیت‌های سلامتی آن را تشکیل می‌دهند. این ترکیب عجیب و ارگانیک زعفران آن را به یک جلوگیری کننده قدرتمند در برابر سرطان نیز تبدیل کرده است که موجب می‌شود سنتز DNA و تکثیر سلولی به صورت بهینه حفظ شود.

ج) روش های نگهداری زعفران چیست؟

نگهداری زعفران

یکی از پر استفاده ترین ادویه برای پخت و پز رعفران می باشد که طعم لذت بخشی به غذا می دهد. زعفران را باید در جای خشک و خنک و به دور از تابش خورشید قرار داد تا عطرو میفیت و طعم خود را از دست ندهد.

روش دم کردن زعفران

دم کردن زعفران روش های مختلفی دارد. که در اینجا ما به چند مورد از آن قبل از بررسی روش نگهداری زعفران می پردازیم.

۱-مقداری آب جوش روی زعفران بریزید، و محلول را روی حرارت غیر مستقیم، مثل کتری، چای ساز و غیره قرار دهید تا کم کم دم بکشد این روش روشی  مرسوم تر می باشد .

۲-مدل دیگر دم کرد به صورت :دم کردن شیر و زعفران است که به نوشیدنی شیر زعفران مشهور است.

۳-دو قطعه یخ کوچک در زعفران بیندازید و آن را روی شعله و حرارت غیر مستقیم قرار دهید می‌توانید نهایت خوشرنگی آن را بدست آورید. گفته شده حتی این روش بهتر از حالت دم کردن با آب جوش جواب می دهد.

نگهداری زعفران خشک نشده:

برای نگهداری زعفرانی که تازه است بهتر است ابتدا آن را خشک کنید و بعد آن را ساییده و دم کرده و بعد فریز کنید. اشتباه ترین کار این است که آن را بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید.

نکته های کلیدی برای نگهداری زعفران و همچنین باید ها و نبایدهای نگهداری زعفران

برای اینکه زعفران هنگام نگهداری رنگ خود را از دست ندهد، بهتر است آن را بکوبید و آن را الک کنید و بعد به دم کردن آن بپردازید. همچنین برای اینکه زعفران در حین نگهداری خاصیتش را از دست ندهد بهتر است:

۱-آن را در ظروف فلزی و بعد در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

۲-از ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران استفاده نکنید. زیرا این قبیل جنس ها موجب می شوند که زعفران خاصیت خود را از دست بدهد.

۳-اگر از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید ،نباید این نوع ظروف در زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، زیرا باعث می شود زعفران تغییر رنگ و افت چشمگیر داشته باشد. زعفران را باید در محیط خشک و خنک نگهداری کرد و در آن را بست تا رطوبت اضافی به آن وارد نشود.

نگهداری زعفران در یخچال

برای نگهداری زعفران در یخچال:

تنها ۲ هفته آن را نگهداری کنید و باید زعفران را در بسته‌ی شیشه‌ای قرار داده و درب آن را محکم ببندید .

1- بیش از ۲ هفته زعفران، رنگ خود را در یخچال از دست می دهد.

۲- برای نگهداری زعفران در یخچال، باید ابتدا زعفران را دم کرد و آن را به صورت دم کرده فریز کرد.

3- برای فریزر کردن زعفران بهتر است که آن را در بسته های کوچک یخی این کار را انجام دهید و هر بار که نیاز دارید، کمی از آن را بیرون بیاورید و از آن استفاده کنید.

نگهداری زعفران به صورت های مختلفی انجام ی شود، اما بهتر است ابتدا زعفران را خشک کرد و سپس آن را سایید و در نهایت آن را دم کرد.

از یخچال، فریزر و حتی محیط خشک و خنک نیز میتوان برای نگهداری زعفران استفاده کرد.

علاقه مندان جهت خرید عمده زعفران فله و بسته بندی شده با برند کالیز می توانند به سایت کالیز یا فروشگاه اینترنتی کالیز در پلتفرم عمده فروشی ایکسب مراجعه کنند.

منبع: مجله کالیز

توافق ال‌جی و برند لوکس ایتالیایی MOLTENI&C S.P.A برای توسعه پروژه‌های مشترک آینده

توافق ال جی الکترونیکس و برند لوکس ایتالیایی MOLTENI&C S.P.A

به گزارش ایکسب، ال جی الکترونیکس و برند ایتالیایی اعلای مبلمان و سبک‌زندگی Molteni&C S.P.A توافق کردند با استفاده از برند LG SIGNATURE اجرای پروژه‌های همکاری مشترک، از جمله برگزاری نمایشگاه‌ها و رویداد‌ها را دنبال کنند. این همکاری، مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از طریق نمایش صنعتگری Molteni&C و پیشتازی فناورانه و طراحی LG SIGNATURE، سادگی و آسایش زندگی لوکس را تجربه کنند.

استفاده از تلویزیون‌ پیشگام LG SIGNATURE OLED 8K در موزه Molteni واقع در شهر جیوسانو خارج از میلان ایتالیا اولین همکاری مشترک و بیانگر فلسفه و دیدگاه مشترک دو شرکت است. دومین تلویزیون LG SIGNATURE OLED 8K هم طی سال جاری میلادی در فروشگاه و نمایشگاه اصلی Molteni&C واقع در پاریس نصب خواهد شد. همچنین محصولات دیگری از برند LG SIGNATURE در فروشگاه‌های اروپا و آمریکای شمالی Molteni&C نصب می‌شوند.

Molteni Group در سال ۱۹۳۴ توسط  Angelo Molteni پایه‌گذاری شد و با مبلمان‌ دست‌ساز نفیس و کیفیت عالی به سرعت مشهور شد و این شهرت طی سالها فراگیر گردید. امروزه این برند متمایز مخاطبان تازه‌ای پیدا کرده که به دنبال جذابیت و ظرافت ساده‌انگارانه و بی‌زمانی هستند که با طراحی معطوف به نسل هزاره، در مجموعه‌های مجلل این برند تجلی یافته است. فلسفه The Art of Living برند Molteni&C قرابت فراوانی با عقیده The Art of Essence برند LG SIGNATURE داشته و هر دو به دنبال تحقق سبک طراحی شیک و کاربردی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و تکنیک‌ها هستند که باعث نزدیکی هرچه بیشتر این برندهای اعلا شده است.

Kim Jin-hong رئیس مرکز بازاریابی بین‌المللی ال جی الکترونیکس می‌گوید: «همکاری با Molteni&C به عنوان شرکتی با دیدگاه‌های مشترک و مطابق با ارزش‌های بنیادین ما، یک معادله دوسر برد برای همه و به ویژه مصرف‌کنندگانی است که به دنبال جنبه‌های ظریف و عالی زندگی هستند. با این همکاری و تلاش مشترک، امیدواریم چگونگی اتحاد فناوری‌های پیشرفته با مد مدرن و زیبا و قدرت آنها در خلق فضای زندگی لوکس و ساده‌انگارانه را به تصویر بکشیم.»

Giulia Molteni مدیر بازاریابی و ارتباطات Molteni Group می‌گوید: «همکاری با LG SIGNATURE مایه مباهات است و ما به دنبال آن هستیم تا تجربه‌ای را برای مصرف‌کنندگان خلق کنیم که ارزش غیر‌قابل سنجش طراحی خوب را نمایان می‌سازد. با استفاده از مبلمان ما و محصولات LG SIGNATURE دسترسی به یک محیط زندگی امکان پذیر خواهد بود که زیبایی و کاربردپذیری را در نهایت هماهنگی با یکدیگر می‌آمیزد.»

اپل واچ در برابر گلکسی واچ؛ انتخاب شما کدام است؟

اپل واچ در برابر گلکسی واچ؛ انتخاب شما کدام است؟

می‌دانیم که در جهان فناوری پوشیدنی، اپل واچ و گلکسی واچ دو مجموعه‌ای هستند که رقابت بزرگی با هم دارند و هر دو با جمعی از امکانات عالی، می‌توانند مکمل خوبی برای گوشی‌های اندروید و iOS باشند. حال بسیاری از کاربران به دنبال این هستند که کدام یک از این محصولات برتر بوده و می‌تواند فروش بیشتری در بازار داشته باشد. می‌دانیم که اپل واچ تنها با گوشی‌های خود اپل مانند سری آیفون 13 قابل استفاده است و می‌توانید با خرید اپل واچ یک ترکیب عالی و تاثیرگذار برای زندگی روزمره خود ایجاد کنید. آیفون 13 پرو مکس هم بهترین گزینه‌ای است که به‌عنوان برترین گوشی اپل می‌توانید به سراغش بروید.

اپل واچ ۷ و سامسونگ گلکسی واچ ۴ دو مورد از بهترین ساعت‌های هوشمندی هستند که آماده خریداری هستند. هر یک از آن‌ها قادر به پاسخ گویی نیازهای کاربران هستند و نوآوری‌های خاصی را همراه با ویژگی‌های جدید به‌همراه دارند. حال سوال اینجاست که آیا اپل سامسونگ دستگاه بهتری نسبت به رقیب خود تولید کرده‌اند؟ در ادامه کمی بیشتر به این موضوع پرداخته و بررسی می‌کنیم که کدام یک می‌تواند دست بالاتر را از نظر طراحی و قابلیت‌ها برای شما به همراه داشته باشد. شما می‌توانید از طریق فروشگاه بازرگانی سیب، امکان خرید اپل واچ را به‌صورت اقساطی و با بهترین شرایط کسب کنید.

طراحی اپل واچ

طراحی اپل واچ در ما‌ه‌های گذشته با طراحی مجدد لبه‌های مسطح و گسترده که بارها شایع شده بود، زیباتر شده است. سری ۷ در مقایسه با مدل‌های قبلی اپل واچ دارای انحنای بیشتری است. البته این میزان انحنا چندان واضح نیست، مگر اینکه اپل واچ سری ۷ را در کنار سری ۶ قرار دهید. صفحه نمایش اپل واچ ۷ احتمالا بزرگ‌ترین ارتقا را دریافت کرده است. همین سبب می‌شود که با بهترین اپل واچ بازار روبرو باشیم. اپل چندین ساعت است که حایشه‌های نمایشگر اپل واچ را تغییر نداده است. اما اکنون، صفحه نمایش اپل واچ ۷ تا ۲۰ درصد بزرگ‌تر از اپل واچ سری ۶ دیده می‌شود.

طراحی اپل واچ در برابر گلکسی واچ

همراه با یک حاشیه کوچک ۱.۷ میلی‌متری، اپل واچ هم‌اکنون بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و فضای بیشتری هم برای کار دارید. حتی اگر اندازه شاسی تغییر پیدا نکرده باشد، اما خواهید دید که صفحه نمایش بهتری نسبت به گلکسی واچ ۴ دارد. گلکسی واچ ۴ دو گزینه طراحی دارد و با ظاهری اسپورت به‌عنوان پرچم‌دار این شرکت و دنباله گلکسی واچ اکتیو ۲ هم می‌توانید از آن استفاده کنید. نسخه دوم هم کلاسیک بوده و ویژگی‌های لوکس گلکسی واچ ۳ را در سال گذشته عرضه‌اش دنبال می‌کند. مدل کلاسیک بیشتر شبیه یک ساعت سنتی به نظر می‌رسد و تعادل خوبی از مد و عملکرد را ارائه می‌دهد. یک قاب چرخان هم داریم که به‌صورت فیزیکی می‌توانید از آن برای پیشمایش در منوها استفاده کنید.

امکانات و نرم‌افزارهای جدید

گلکسی واچ ۴ در مقایسه با اپل واچ ۷ دارای چندین ویژگی انحصاری است. این ویژگی‌ها شامل تجزیه و تحلیل ترکیب بدن از طریق BIA به عنوان یک سیستم ردیابی خواب بوده و می‌تواند اکسیژن خون را مدام در طول شب برای شما بخواند. ارتقاهای بیشتری هم داریم که برای هر دو ساعت هوشمند ارائه شده است و با خرید اپل واچ و گلکسی واچ به آن‌ها دست پیدا خواهید کرد. اپل واچ ۷ با watchOS 8 عرضه شده است و گزینه‌های پیام‌رسانی جدید، تایمرهای متعدد و برنامه Mindfulness را برای شما به همراه دارد. با این حال، با یکی از نرم‌افزارهایی روبرو هستیم که مختص اپل واچ ۷ بوده و بسیار عالی عمل می‌کند.

با بهره گیری از صفحه نمایش بزرگ، شما می‌توانید اپل واچ سری ۷ را با یک صفحه کلید کامل برای تایپ پیام‌ها به کار برده و همراه با آیفون 13 پرو مکس یا مدل‌های دیگر از آن استفاده کنید. گلکسی واچ ۴ هم اولین ساعت هوشمندی است که سیستم عامل Wear OS جدید را اجرا می‌کند که رسما هم Wear OS 3 نامیده شده است. سامسونگ تجربه را با One UI Watch شخصی‌سازی کرده است و هنوز هم شباهت آن به سری تایزن مشخص شده است. به‌عنوان بهترین ساعت هوشمند سامسونگ، گلکسی واچ ۴ را می‌توانیم در صف اول رقابت با اپل واچ سری ۷ بدانیم.

امکانات و نرم‌افزارهای جدید اپل واچ در برابر گلکسی واچ

عمر باتری

اگر رابط کاربری سامسونگ به وعده‌های خود عمل کند، می‌تواند رقیب بسیار خوبی برای اپل واچ باشد. گلکسی واچ ۴ ماندگاری باتری مشابه گلکسی واچ ۳ را داشته و تقریبا برای یک روز قابل استفاده خواهد بود. عمر باتری اپل واچ سری ۷ نیز می‌تواند تا دو روز دوام داشته باشد. می‌توانید در این مدت از ویژگی‌های محبوب ساعت استفاده کنید. در نظر داشته باشید که با فعال کردن قابلیت‌های بیشتر اپل واچ سری ۷، عمر باتری به ۱۸ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد. این قابلیت‌های بیشتر شامل صفحه نمایش همیشه روشن، تماس‌های تلفنی و همچنین قابلیت‌های تمرین در فضای بسته یا باز است.

با خرید اپل واچ سری ۷ می‌توانید از شارژر جدید USB-C به‌صورت مغناطیسی استفاده کنید که می‌تواند شارژ ۳۳ درصدی سریع‌تر نسبت به اپل واچ سری ۶ را برای شما داشته باشد. اپل واچ ۷ نسبتا امکانات بهتری نسبت به گلکسی واچ ۴ دارد، اما گفتنی است که به ‌دلیل تفاوتی که در پلتفرم آن‌ها وجود دارد، کاربران آیفون 13 و مدل‌های دیگر بهتر است که به سراغ خرید اپل واچ ۷ رفته و کاربران اندرویدی هم به وضوح باید گلکسی واچ ۴ را برای خرید انتخاب کنند. سامسونگ با گوگل هم همکاری کرده است و طرفداران فیت بیت را هم می‌توانید به سمت خود بکشد.

بازرگانی سیب شرایط لازم را برای خرید اقساطی محصولات اکونومی اپل فراهم کرده است و می‌توانید در کنار خرید اپل واچ به گزینه‌های دیگری مانند خرید آیفون 13 پرو مکس و مدل‌های دیگر هم فکر کنید. خرید به‌صورت اقساطی بوده و با پرداخت حداقل ۴۰ درصد از مبلغ پیش، مباقی را در بازه زمانی ۳ الی ۱۲ ماه به‌صورت اقساطی پرداخت خواهید کرد. سایر محصولات اپل هم در کنار سری آیفون 13 و اپل واچ دارای چنین شرایطی هستند و می‌توانید مک بوک و آیپد را نیز در کنار آی مک به همین شیوه عالی از بازرگانی سیب خریداری کنید. این شیوه استرس شما را از بابت قیمت این محصولات کاهش می‌دهد.

راز و رمز درآمد شرکتهای بزرگ فناوری

راز و رمز درآمد شرکتهای بزرگ فناوری

تقریبا همه می‌دانند که چطور غول‌های فناوری آمریکا پول‌های هنگفتی را به جیب می‌زنند. طبق گزارش اکونومیست، تنها در سال ۲۰۲۱ مجموع درآمد شرکت‌های آلفابت، آمازون، اپل، متا و مایکروسافت به ۴/ ۱ تریلیون دلار رسیده است. این ثروت از منابع متنوع و در حال گسترش از گوشی‌های موبایل گرفته تا پخش آنلاین فیلم و ویدئو و دستیارهای مجازی؛ ثروتی که نه تنها متوقف نمی‌شود، بلکه دائم در حال افزایش و بیشتر شدن است.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که مجموع فروش این پنج غول تکنولوژی در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ و با رشد سالانه ۷ درصدی از ۳۴۰ میلیارد دلار فراتر رود. همچنین در دوره سه ماهه‌ای که از ۲۶ آوریل و زمانی آغاز می‌شود که این پنج شرکت بزرگ شروع به انتشار آخرین گزارش‌های درآمدی خود ‌کنند، اعداد خیره‌کننده یک بار دیگر به تیتر اصلی خبرها تبدیل خواهد شد.

درآمد شرکتهای بزرگ تکنولوژی جهان

به این ترتیب شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مشتاقانه آماده اعلام این ارقام چشمگیر هستند، هر چند این شرکت‌ها ترجیح می‌دهند میزان فروش واقعی محصولات و خدمات‌شان را اعلام نکنند. البته گزارش‌های سالانه و سایر اعلانات عمومی با رویکرد درآمدهای کلان را بزرگ جلوه دهند و در عین حال آنها را در مبهم‌ترین حالت توصیف کنند. برای مثال، در سال گذشته فروش این پنج شرکت بزرگ در مجموع به 32 بخش تجاری مختلف تقسیم شد. برای پنج شرکت بزرگ خارج از حوزه تکنولوژی اما تعداد این بخش‌ها به 56 می‌رسد. اپل فروش خود را به پنج بخش و متا به سه بخش تقسیم کرده‌اند. همچنین آنچه آلفابت آن را با عنوان دیگر تجارت‌های گوگل یا Google Other می‌نامد، در سال گذشته درآمد 28 میلیارد دلاری برای آن به همراه آورد؛ مجموعه‌ای که شامل فروشگاه اپلیکیشن گوگل، فروش گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های آن و اشتراک‌های YouTube است. در سال گذشته درآمد بخش تبلیغات یوتیوب – که آلفابت نخستین بار آن را در سال 2020 فاش کرد- به 29 میلیارد دلار رسید. این به معنای آن است که بخش Google Other و تجارت تبلیغات یوتیوب در سال 2021 هر کدام درآمدی بیشتر از چهار پنجم شرکت‌های بزرگ آمریکایی حاضر در شاخص اس‌اند‌پی 500 داشته‌اند.

جالب است بدانید که در این صنعت ابهامات، تجارت را معنا می‌کنند. از طرفی نگه داشتن رقبا در تاریکی و بی‌اطلاعی به غول‌ها کمک می‌کند تا مطمئن شوند که دیگران ریسک ورود به این بازار را به جان نمی‌خرند. «اندی جیسی» رئیس شرکت آمازون، از احتمال انتشار اطلاعات وضعیت مالی شرکتش ابراز تاسف کرده است؛ چراکه آنها حاوی «اطلاعات مفید رقابتی» هستند. بدیهی است که قانون‌گذاران و سرمایه‌گذاران خواستار شفافیت بیشتر در مورد همه‌چیز هستند؛ از نحوه عملکرد پلتفرم‌های پرداخت شرکت‌های تکنولوژی بزرگ گرفته تا میزان انتشار کربن این شرکت‌ها. همچنین منابع جدید اطلاعاتی از گزارش‌های کارگزاران، تحلیل‌های صندوق‌های تامینی و افشاگرانه‌ترین پرونده‌های دادگاه‌های ضدانحصاری که توسط رقبای احتمالی و قانون‌گذاران رقابتی در سراسر جهان مطرح می‌شوند، در حال ظهور و در دسترس هستند. تمام اینها جزئیات مربوط به عملکرد درونی غول‌های تکنولوژی را آشکار می‌کنند.

برای درک بهتر وضعیت، اکونومیست اسناد دادگاه، ایمیل‌های داخلی، یادداشت‌های تحلیلی و فایل‌های لو رفته در مورد آلفابت، آمازون، اپل و متا را مورد بررسی قرار داده است. مایکروسافت توانست این‌بار از اتهامات ضدانحصار طلبی در دادگاه خودش را تبرئه کند و به همین خاطر دسترسی به اطلاعات مالی آن امکان‌‌پذیر نبود. آنچه از این اسناد نمایان می‌شود، تصویری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی است که در آن غول‌ها آسیب‌پذیرتر از آن چیزی هستند که در ظاهر نشان می‌دهند. همچنین تمرکز بالای سود، کاهش وفاداری مشتریان و صرف مبالغ هنگفت در دفاع از اتهامات ضدانحصاری، سه مورد برجسته در اسرار امور مالی آنها هستند.

همان‌طور که آی‌فون، موتور سودآوری اپل باقی می‌ماند، آمازون بیشترین درآمد خودش را از رایانش ابری به دست می‌آورد و آلفابت و متا نمی‌توانند بدون تبلیغات آنلاین دوام بیاورند. این شرکت‌ها به‌طور قابل‌توجهی از افشای جزئیات مربوط به تجارت‌های کوچک‌ترشان خودداری می‌کنند. شاید بزرگ‌ترین منبع سود آلفابت و اپل، فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ آنها باشد؛ چراکه این شرکت‌ها برای خریدهای درون‌برنامه‌ای در این پلتفرم‌ها، حدود 30درصد کمیسیون دریافت می‌کنند. از آنجا‌ که هزینه‌های مربوط به نگهداری اپ‌استورها کم است، حاشیه سود آنان بسیار زیاد است. این در حالی است که در شکایت ارائه شده توسط شرکت بازی‌های ویدئویی اپیک گیمز علیه اپل، سود عملیاتی این شرکت برای فروشگاه اپلیکیشن اپل 78 درصد برآورد شد. این رقم اما برای گوگل 62 درصد است.

بر اساس گزارش سازمان نظارت بر رقابت و بازار (CMA)، درآمدهای حاصل از کمیسیون‌های دریافتی توسط گوگل و اپل بین سال‌های 2017 تا 2020 دو برابر شده است. در سال 2020 فروشگاه گوگل دارای 800 تا 900 هزار توسعه‌دهنده بود که 5/ 2 تا 3 میلیون برنامه ارائه دادند، در حالی که اپل میزبان 500 تا 600 هزار توسعه‌دهنده با 8/ 1 میلیون برنامه بود. اما با توجه به گزارش CMA، هیچ نشانه‌ای از کند شدن روند رشد درآمد وجود ندارد و برعکس سود ناخالص فروشگاه اپلیکیشن گوگل در سال‌های اخیر چند درصد افزایش یافته است. در گزارش سالانه اپل، درآمدهای فروشگاه اپلیکیشن‌های این شرکت در سال گذشته برابر 68 میلیارد دلار یا 19 درصد از کل درآمد اپل بوده است. این در حالی است که فروشگاه اپلیکیشن سودآورترین زیرمجموعه خدمات اپل نیست. آمازون و متا در مورد منابع درآمد و سود خود کمتر پنهان‌کاری می‌کنند. متا با وجود تغییر نام تجاری و ایجاد دنیای متاورس، کمتر اهل پنهان‌کاری است و اعتراف می‌کند که همچنان 97 درصد از درآمد خود را از تبلیغات آنلاین به دست می‌آورد.

همه اینها استخرهای عمیق سود برای شرکت‌ها هستند. با این حال اگر دقیق‌تر به آنها نگاه کنید، به طرز شگفت‌انگیزی عمق این استخر کم است. به عنوان مثال، طبق اسنادی که در طول رسیدگی قضایی در دادگاه اپیک گیمز فاش شد، در فروشگاه اپلیکیشن‌های اپل، بازی‌ها 70درصد از کل درآمد را تشکیل می‌دهند و بیشتر اینها درآمد از خریدهای درون‌برنامه‌ای مانند لوازم جانبی عجیب‌وغریب برای آواتارها یا ارزهای مجازی را شامل می‌شود. یکی دیگر از تحقیقات CMA که از بررسی داده‌های مربوط به تبلیغ‌کنندگان بریتانیایی به دست آمده نشان می‌دهد که بریتانیایی‌ها تنها در سال 2019 حدود 7 میلیارد پوند را در بخش تبلیغات گوگل خرج کردند و 5 تا 10 درصد از آگهی‌دهندگان برتر بیش از 85 درصد از درآمد تبلیغات گوگل را تشکیل می‌دهند. یک تحلیل مشابه درباره فیس‌بوک نشان می‌دهد که 5 تا 10 درصد از تبلیغ‌کنندگان در این شبکه اجتماعی، بیش از 90 درصد درآمد آن را شکل می‌دهند و خرده‌فروشی، سرگرمی ‌و کالاهای مصرفی بیشترین هزینه‌ها را از آن خود کرده‌اند.

همچنین پرونده اپیک گیمز نشان می‌دهد که حدود 20 درصد از کاربران آی‌فون در سال‌های 2019 و 2020 به گوشی هوشمند دیگری روی آورده‌اند. اسناد فاش شده از متا هم نشان می‌دهد که نوجوانان کمتری در فیس‌بوک ثبت‌نام می‌کنند و آنهایی هم که این کار را انجام دادند، زمان کمتری را صرف حضور در آن می‌کنند. حتی اینستاگرام که پلتفرم محبوب جوانان است، در مسیر شکست قرار گرفته. یک گزارش داخلی درباره این شبکه اجتماعی فاش می‌کند از ماه مارس سال گذشته، نوجوانان در مقایسه با اینستاگرام، بیش از دو برابر زمان را صرف فعالیت در TikTok می‌کنند.

طبق گزارش Bridgewater Associates، بزرگ‌ترین صندوق تامینی جهان، از کل پول سرمایه‌گذاری‌شده در شرکت‌های استارت‌آپ، حدود یک‌پنجم آن صرف فضای ابری می‌شود؛ بازاری که آلفابت، آمازون و مایکروسافت بر آن تسلط دارند و دوپنجم دیگر این سرمایه‌گذاری‌ها به بازاریابی اختصاص دارد که در حوزه دیجیتال تحت سلطه آلفابت، متا و به‌طور فزاینده‌ای آمازون است. گزارش بریج‌واتر تخمین می‌زند که 10 درصد از کل درآمد آلفابت، آمازون و متا از اکوسیستم استارت‌آپی به دست می‌آید و این معادل 84 میلیارد دلار در سال است. اما اکنون این جریان پول ممکن است در حال کاهش باشد. در ماه‌های اخیر، نگرانی‌ از افزایش تورم، جنگ روسیه در اوکراین و احتمال رکود اقتصادی باعث سقوط قیمت سهام شرکت‌های فناوری شده است. اما این همه آسیب‌پذیری منجر به چه چیزی می‌شود؟ در واقع باید گفت که اروپا بزرگ‌ترین تهدید است. قانون بازارهای دیجیتال (DMA) مجموعه جدیدی از قوانین اتحادیه اروپا است که برای مهار شرکت‌های بزرگ تکنولوژی طراحی شده است و در نهایت در ماه گذشته میلادی نهایی و تصویب شد. برنشتاین که یک کارگزار است، به دنبال بررسی‌هایی به این نتیجه رسیده است که مجموع درآمد آلفابت، اپل، آمازون و متا از بازارهای اروپایی 267 میلیارد دلار است که برابر حدود یک پنجم کل درآمد آنها است. همچنین بررسی‌های اکونومیست نشان می‌دهد که قانونDMA، حدود 40 درصد از فروش اروپایی این چهار شرکت را در معرض خطر قرار می‌دهد. در مجموع، اگر همه‌چیز بر خلاف میل شرکت‌های بزرگ تکنولوژی پیش برود، احتمالا بحث به خطر افتادن 330 میلیارد دلار درآمد در میان باشد؛ رقمی که حدود یک چهارم کل درآمد آلفابت، آمازون، اپل و متا است.

صفر تا صد شکایت از کارفرما طبق قانون کار

صفر تا صد شکایت از کارفرما طبق قانون کار

رابطه میان کارفرما و کارگر یا کارمند، رابطه‌­ای حرفه­‌ای است که مبنای شکل گیری آن بر پایه قانون است. ممکن است در مدت زمانی که قرارداد کار (چه به صورت کتبی یا شفاهی) فی مابین کارفرما و نیروی کار برقرار می‌­باشد، مسائل قانونی مختلفی به‌وجود آید. در ادامه به مشکلات رایجی که بین کارگر و کارفرما حاکم است، می‌پردازیم.

شکایت از کارفرما بابت حقوق و دستمزد معوقه

با شروع کار در کارگاه (شرکت)، کارگر، مستحق دریافت حقوق و مزایا در برابر کار برای کارفرما می گردد. قانون گذار نیز، برای حفظ حقوق طرفین، در سال ۱۳۶۹، قانون کار را تدوین و تنظیم کرده است. هر قراردادی، دارای اصول و شرایطی است که طرفین، پس از انعقاد آن، مکلف به اجرا و رعایت آن هستند. گاهی با وجود ذکر میزان حقوق در قرارداد، ممکن است کارفرما، حق السعی کارگر را نپردازد. در این حالت، کارگر برای دریافت حقوق و دستمزد معوقه خود باید اقدامات قانونی را انجام داده که شکایت از کارفرما بابت حقوق، مرجع رسیدگی و مراحل خاص خود را دارد. به این صورت که با احراز هویت در سامانه روابط کار، فرایند ثبت شکایت را انجام دهند.

شکایت از کارفرما بابت حق بیمه

یکی از ترفندهایی که کارفرما با آن به دنبال فرار از مالیات است بیمه نکردن کارمندان و کارگران بوده که این مهم می‌تواند بار حقوقی زیادی برای وی به دنبال داشته باشد. ماده ۱۴۸ قانون کار به‌صورت واضح بیمه کردن کارگر را یکی از وظایف کارفرما معرفی نموده و همچنین ماده ۴ قانون تامین اجتماعی نیز این وظیفه را از ملزومات رابطه کارفرما و کارگر می‌داند. ازاین‌رو در صورت عدم پرداخت حق بیمه کارگر می‌تواند با مراجعه به سامانه روابط کار نسبت به پیگیری مسئله اقدام نماید.

شکایت از کارفرما بابت عدم انعقاد قرارداد

یکی دیگر از دلایل رایج و معمول شکایت از کارفرما در اداره کار اجتناب وی از انعقاد قرارداد رسمی با کارگر است. بسیاری از کارفرمایان به خیال خود بر این باورند که عدم انعقاد قرارداد می‌تواند راه فراری برای عدم اجرای تعهدات آنها در قبال کارگران باشد اما کارگران باید بدانند که حتی در این صورت نیز می‌توانند برای احقاق حق خود از حمایت‌های قانونی استفاده کنند.

شکایت از کارفرما بابت عیدی و سنوات

عیدی در واقع مبلغی است که در پایان هر سال کارفرما ملزم به پرداخت آن به کارگران تحت پوشش بیمه‌ای خویش می‌باشد و به کلیه‌ی کسانی که مشمول قانون کار از جمله دائمی، موقت، ساعتی،پاره‌وقت و … هستند، تعلق می‌گیرد. مطابق قانون کار عیدی هر کارگر معادل 2 ماه پایه حقوق است. این نکته را بایست خاطر نشان نمود که مدتی که شخص به اشتغال مشغول بوده به ازای آن مستحق دریافت عیدی است. فرایند احراز هویت سامانه روابط کار با همکاری یوآیدی به سرعت و با دقت بالا انجام می پذیرد.

طرح شکایت با وجود نبود قرارداد

نبود قرارداد در بیشتر مواقع باعث وقوع مشکلات متفاوت برای هر دو طرف قرارداد یعنی کارفرما و کارگر خواهد شد و به همین جهت است که همیشه بر داشتن یک قرارداد کامل تاکید می‌شود.

این موضوع در ابتدای امر برای کارگران اهمیت بیشتری خواهد داشت، زیرا در صورت نرسیدن به حق و حقوق قانونی خود، با در دست داشتن قرارداد و ارائه به مراجع رسیدگی به اختلافات کارگری، به‌راحتی قادر خواهند بود در این مراجع رسمی به شکایت از کافرما بپردازد.

خوشبختانه در قانون ساز و کار معین و مشخصی برای حالت‌های مختلف در نظر گرفته شده است و حتی در صورتی که کارگر هیچ قراردادکار کتبی با کارفرما خود تنظیم نکرده باشد، باز هم می‌تواند در صورت عدم پرداخت حق و حقوق خود از سوی کارفرما، شکایت خود را تنظیم و به مراجع مربوطه ارائه کند.

برای این امر کارگر باید با پرینت واریز حقوق به حساب خود، جمع‌آوری ادله از طریق استشهادیه محلی شاهدان و غیره رابطه کاری خود را با کارفرما به اثبات برساند و نشان دهد که در طی ماه‌ها و یا سال‌های گذشته، در کارگاه یا شرکت کارفرما یا هر مجموعه‌ای، وظایف شغلی را برعهده داشته است.

نکته مهم دیگر این است که نبود قرارداد در این شرایط برای کارفرما نیز به‌شدت آسیب‌زا و مشکل‌آفرین خواهد بود، زیرا در این صورت و پس از اثبات وجود رابط کاری بین کارفرما و کارگر، کارگر قادر است حقوق و مزایای خود را به شکل غیر واقعی افزایش دهد و در این شرایط کارفرما هیچ راهی برای اثبات حقانیت خود نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز جهت طرح شکایت از کارفرما

جهت طرح دعوا در مراجع اداره کار، باید کلیه مدارک و اسنادی که دلالت بر وجود رابطه کارگری دارد، از جمله سند قرارداد، گزارش اداره بیمه تامین اجتماعی، فرم ساعات ورود و خروج از کارگاه و یا هر دلیل و مدرکی که اثبات کننده این رابطه باشد و در موضوع دعوای شما گره‌گشا باشد را باید به همراه داشته باشید و به پیوست، ضمیمه شکایت یا پرونده نمایید.

همان‌گونه که در اغلب مقالات ما در حوزه روابط کارگری و سایر حوزه‌ها ذکر گردیده، در طرح دعوا یا دفاع از هر ادعایی، شما باید تمامی مدارک و مستنداتی را که دلالت برحقانیت‌تان دارد، در صورت نیاز به دادگاه ارائه نمایید و آن‌ها را به همراه لایحه دفاعیه حتما ضمیمه پرونده‌ کنید.

همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که بر اساس قانون، برای اثبات هر ادعایی از سند، اقرار، شهادت، قسامه و سوگند می‌توان استفاده کرد که به این موارد ادله اثبات دعوا گفته می‌شود هر چند علم و آگاهی قضات یا کارشناسان رسیدگی کننده در مراجع کار نیز در بسیاری از پرونده‌ها بی تاثیر نخواهد بود.

مراحل شکایت از کارفرما

شکایت از کارفرما تحت مراحل زیر انجام می‌پذیرد:

 • دریافت خدمات مشاوره تأمین اجتماعی و قانون کار برای انتخاب مسیر درست برای شکایت و جلوگیری از اشتباهات رایج در این زمینه
 • جمع‌آوری مستندات اعم از قرارداد، حق بیمه، شهادت سایر افراد و مواردی ازاین‌دست برای طرح شکایت از کارفرما
 • مراجعه به اداره کار و پر کردن تمام فرم‌های مورد نیاز برای شکایت
 • دریافت نامه سازش و تحویل آن به کارفرما
 • شرکت در جلسات سازش برای حل اختلاف
 • در صورت عدم برقراری سازش میان کارگر و کارفرما، در این مواقع اداره کار با بررسی موارد مختلف اقدام به صدور حکم می‌نماید که برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.
 • در صورت اعتراض به حکم اداره کار، مرجع ذی‌صلاح بعدی برای رسیدگی به این اختلاف شورای حل اختلاف است.
 • رأی صادره از شورای حل اختلاف حتمی بوده و در صورت عدم اجرا توسط کارفرما کارگر می‌تواند با در دست داشتن رأی از طریق دادگاه و صدور اجراییه اقدام به دریافت حقوق خود نماید.
 • دادگاه می‌تواند با بستن حساب کارفرما اقدام به پرداخت دستمزد کارگر از حساب وی نیز نماید.

و در آخر…

در انتها باید خاطرنشان کنیم که روابط میان کارگر و کارفرما خارج از روابط معمول جامعه نبوده و شرایط زندگی و فرهنگ جامعه در این امر تأثیر مستقیم خواهد داشت. بااین‌حال برای اینکه کمتر با این مشکلات روبرو شوید حتماً باید در انتخاب کار مناسب و کارفرما دقت بیشتری داشته باشد.

متأسفانه واقعیتی که هنوز در کشور وجود دارد این است که بخش بزرگی از کارگران زحمت‌کش عرصه خدمات، صنعت و تولید، از حقوق حقه مصرح در قانون کار و شرایط شکایت کارگر از کارفرما آگاه نیستند. بدین ترتیب، حقوق آن‌ها ضایع می‌شود؛ نخستین مرحله در احقاق حقوق، آگاهی کامل از آنها است.

بهترین روش بازاریابی کدام است؟

بهترین روش بازاریابی کدام است؟

هر کسب و کاری باید بهترین روش بازاریابی خود را پیدا کند زیرا تنها در این صورت است که می تواند فروش محصول یا خدمات خود را افزایش دهد و در بازار رقبا، موفق شود. گسترش روز افزون اینترنت باعث شده تا افراد بیشتر وقت خود را در اینترنت صرف کنند.

از سوی دیگر بازاریابی را باید از جایی که بیشترین مخاطب در آنجا هستند، شروع کرد. با درنظر گرفتن این دو نکته می توان گفت امروزه بازاریابی دیجیتال حرف اول را در زمینه جذب بازار هدف می زند. صاحبان مشاغل و کسب و کار می توانند از طریق بازاریابی آنلاین، در کوتاه مدت به هدف نهایی کسب و کار خود که همان سود بیشتر است، برسند. در ادامه به بررسی انواع بازاریابی دیجیتالی می پردازیم.

ابزار بازاریابی دیجیتال

برای بازاریابی اینترنتی نیاز به یک سری ابزارها است. وب سایت، یکی از اصلی ترین ابزارهای بهترین روش بازاریابی است. وبلاگ ها، سوشال مدیاها، رسانه های تبلیغاتی و… از دیگر ابزارهای بازاریابی دیجیتال به شمار می روند.

معرفی انواع بازاریابی دیجیتالی

1- بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)

1- بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)


بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو روشی رایگان و ارگانیک است که از طریق موتورهای جستجوی  میزان بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد. در این روش، محتوای تولید شما بطور رایگان برای کاربران در SERP نمایش داده می شود. هنگامی که کاربر کلمه کلیدی مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل وارد می کند، نتایج مرتبط با این کلمه در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شوند. هر چه محتوای شما در SERP بالاتر باشند، ترافیک ارگانیک بیشتری به سمت وب سایت شما هدایت می شود. این امر موجب رونق بیشتر و سریعتر کسب و کار شما خواهد شد.

2-بازاریابی موتورهای جستجو 
بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به معنی خرید ترافیک اختصاصی از موتورهای جستجو است. به عبارت دیگر، در این روش، بازاریاب مبلغ مشخصی به موتورهای جستجو می پردازد و تبلیغات او در بخش های مختلف صفحه نتایج کاربران به نمایش در می آیند. گوگل ادوردز (Google AdWords) و (Bing Ads) دو پلتفرم پولی برای تبلیغات کلیکی هستند. 

3-بازاریابی شبکه های اجتماعی
امروزه شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین روش های بازاریابی دیجیتالی است.  صاحبان کسب و کار می توانند محصول و خدمات خود را از طریق سوشال مدیا ها تبلیغ کنند و از این طریق  ارتباط نزدیکتری با مشتریان برقرار نمایند. علاوه بر این، می توانند با استفاده از اطلاعاتی که از بازخوردهای مشتریان بدست می آید، کیفیت محصول، خدمات و نحوه ارائه آنها را بهتر کنند.

4-بازاریابی محتوا
شما در روش بازاریابی محتوا می توانید با تولید محتوای اثرگذار و باکیفیت، فروش خود را بالا ببرید. محتوای شما می تواند به شکل های مختلفی باشد؛ از ارسال پیام در توییتر گرفته تا نوشتن مطالب مختلف در وب سایت. بازاریابی محتوا ارتباط تنگاتنگی با سئو دارد. در واقع، بازاریابی محتوا یکی از اقدامات مهم در جهت بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو است. با تولید و تبلیغ محتوای باکیفیت می توانید برند خود را به کاربران معرفی کنید و از این طریق به رشد ترافیک سایت و جذب کاربر دائمی (مشتری) بیفزایید.

5-بازاریابی ویروسی
بازاریابی ویروسی یکی از روش های سریع و موثر در جهت افزایش ترافیک وب سایت است. در این روش، شما یک محتوای جذاب، طنز یا حتی عجیب تولید می کنید. محتوای شما به سرعت بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود و افراد بیشتری آن را بازدید می کنند.  به این نوع بازاریابی، بازاریابی دهان به دهان نیز گفته می شود. البته ساخت یک محتوای خلاق کار چندان ساده ای نیست اما ارزش امتحان کردن را دارد.

6-بازاریابی چریکی
بازاریابی چریکی ( پارتیزانی)  خلاقانه ترین نوع بازاریابی دیجیتال است. خلاقیت، نوآوری و ساختار شکنی اصلی ترین شاخصه های بازاریابی چریکی است. این بازاریابی که به حداقل منابع و سرمایه نیاز دارد، بسیار مناسب کسب و کارهای کوچک است.

7-بازاریابی ایمیلی
در بازاریابی ایمیلی، صاحبان کسب و کار اطلاعاتی نظیر معرفی محصول یا خدمات یا تغییراتی که اخیرا در هر یک از آنها اعمال کرده اند را از طریق ایمیل برای مشترکین خود ارسال می کنند. بازاریابی ایمیلی مبتنی بر برقراری یک رابطه مخصوص بین شرکت و مشتری است. با ارسال ایمیل های به روز رسانی، مشتریان شما احساس ارزش بیشتری می کنند و اعتماد و وفاداری آنها به برند شما افزایش می یابد.

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو روشی رایگان و ارگانیک است که از طریق موتورهای جستجوی  میزان بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد.

تولید محتوای باکیفیت و اعتماد سازی برند (و نه پرداخت پول) دو روش مناسب برای نتیجه گیری بهتر در بازاریابی ایمیلی هستند. این نوع بازاریابی نقش تاثیرگذاری روی افزایش فروش محصول یا خدمات دارد زیرا در بیشتر مواقع، این مشتریان وفادار شما هستند که فرم های ثبت نام در اشتراک ایمیلی را پر می کنند.

8- تبلیغات کلیکی (PPC)
تبلیغات کلیکی یا PPC یکی از انواع SEM است. در این نوع بازاریابی، موتورهای جستجو در قبال هر کلیک بر روی تبلیغات یک شرکت، مبلغ معینی دریافت می کنند.  در حال حاضر، تبلیغات کلیکی در پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز در حال اجرا شدن است. در بازاریابی PPC، تبلیغات به صورت نوتیفیکیشن برای مخاطب خاص شرکت به نمایش در می آیند. در این حالت، بازاریابی موتور جستجو به شیوه مناسبی با بازاریابی شبکه های اجتماعی همپوشانی پیدا کرده است.

9- بازاریابی موبایلی
بازاریابی موبایلی مخاطبین مرتبط با انواع موبایل ( تلفن همراه هوشمند، تبلت و…) را هدف قرار می دهد. طراحی وب سایت های سازگار با موبایل، استفاده از شبکه های اجتماعی، نرم افزارهای موبایلی و ارسال پیامک از انواع تکنیک هایی است که در بازاریابی موبایلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

هر برند یا سازمانی در مسیر اقدامات بازاریابی خود تلاش می کند تا استراتژی بازاریابی منحصر بفردی را با توجه به نیاز و نوع کسب و کار  و مخاطب هدف، برای خود ایجاد و دنبال کند. پیاده سازی اصولی بهترین روش بازاریابی دیجیتال موجب می شود کسب و کار شما بهتر دیده شود و شما تعامل بهتری با مشتریان خود داشته باشید. سبک زندگی امروزی موجب شده تا بازاریابان به بازاریابی دیجیتال بیشتر اهمیت دهند و تمرکز بیشتر خود را بر روی این نوع بازاریابی معطوف سازند.
تولید محتوای باکیفیت و مفید در کنار بهترین روش های سئو و اشتراک گذاری مطالب در سوشال مدیاها به شما کمک می کند تا با صرف هزینه کمتر و در مدت زمان اندکی به اهداف مدنظرتان برسید.

 متخصصان و مشاوران بازاریابی دیجیتال در دارکوب با تکیه بر تجارب موفق خود در حوزه خدمات دیجیتال مارکتینگ و بهره گیری از دانش روز، آماده همکاری با کلیه برندها و کسب و کارها در زمینه بازاریابی دیجیتال هستند.

در پایان یادآوری این نکته ضروری است که بهترین شیوه بازاریابی نیز مانند سایر روش ها باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود تا تاثیر قابل قبولی داشته باشد. متخصصان و مشاوران بازاریابی دیجیتال در دارکوب با تکیه بر تجارب موفق خود در حوزه خدمات دیجیتال مارکتینگ و بهره گیری از دانش روز، آماده همکاری با کلیه برندها و کسب و کارها در زمینه بازاریابی دیجیتال هستند.

یک برندریمایندر خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک برندریمایندر خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

(مخاطبین این یادداشت، شرکت های دارویی، بهداشتی، و تجهیزات پزشکی هستند که مایلند محصولات خود را به بهترین نحو، به گروه پزشکان و متخصصین معرفی کنند.)

دو پرسش اساسی:

                                                

چگونه یک برند جدید دارویی را معرفی یا یادآوری کنیم؟

چگونه معرفیِ تأثیرگذاری برای محصولات دارویی و بهداشتی داشته باشیم؟

این دو پرسش، اساس موضوعی است که در این یادداشت خواهید خواند.

در سال‌های اخیر به ویژه با گسترش و پیشرفت شرکت های دارویی داخلی در تولید داروها، حتی آن دسته از داروهایی که پیش از این، تنها نسخه وارداتی آنها در بازار موجود بود، نیاز به معرفی برند داروها نیز افزایش پیدا کرده است و گاهی چند شرکت، یک نوع دارو را با برندهای مختلف مختص خود، ارائه می دهند. به همین سبب نوع معرفی هر برند دارویی به پزشکان و هر گروهی که مخاطب دارو هستند اهمیت بسیاری یافته است. لانچ دارو اغلب در سمینارها و همایش های ویژه و تخصصی انجام می گیرد و گاهی هدیه ای هم ضمن این رویدادها به مخاطبان تقدیم می شود.

اما استودیو خلاقیت مارتیا که در گروه شرکت های خلاق کشور قرار دارد برای نخستین بار در ایران، اقدام به طراحی و تولید برندریمایندرهای اختصاصی برای داروها و محصولات مشابه نموده است. به این معنا که متناسب با نوع دارو و یا محصول مورد نظر، و همچنین، گروه پزشکان و متخصصینی که مخاطب آن محصول دارویی یا پزشکی هستند ، و با توجه به نیازهای کاربردی و تزیینی در اتاق پزشکان، هدیه‌ای را طراحی و تولید می کند که علاوه بر زیبایی و کیفیت بالا و کاربردی بودن، می تواند پیام کلی هر دارو را به طور اختصاصی به مخاطب انتقال دهد و در روند نسخه کردن دارو از سوی پزشک و متخصص مربوطه، اثر مثبت و فعالی داشته باشد.

از ویژگی های این محصولات این است که خلاقانه، و کاملاً غیر تکراری هستند و نمونه مشابهی در بازار ندارند و از این جهت، بسیار مورد توجه قرار می گیرند. این گروه از هدایا و برندریمایندرها که ممکن است حتی در موارد لازم به نامِ تک تک هدیه گیرندگان اختصاصی سازی شوند ، به خوبی می توانند قدرت شرکت مبدأ (یعنی شرکت تولید کننده محصول دارویی و بهداشتی و پزشکی) را به مخاطب(یعنی گروه پزشکان و متخصصین) بنمایانند.

همه هدایا، شناسنامه ای همراه خود دارند که اطلاعات بیشتری در مورد دارو یا محصول مورد نظر، در آنها ذکر می شود و کاملا اختصاصی به همراه لوگوی شرکت و برند دارو، طراحی و پیوست می گردد.

برای دیدن هدایای مرتبط با این موضوع که تا کنون در استودیو خلاقیت مارتیا طراحی و تولید شده اند از طریق این آدرس به وبسایت این شرکت سر بزنید:

www.martia.co

مهمترین کشورها در حمل و نقل دریایی کدام اند؟

مهمترین کشورها در حمل و نقل دریایی کدام اند؟

حمل و نقل حکم یک مفهوم را برای تجارت دارد. تجارت بدون حمل و نقل ممکن نیست، به همین دلیل شاخص حمل و نقل یکی از مهم ترین شاخصه های پیشرفت یک کشور در حوزه بین المللی به حساب می آید. در میان روش های مختلف حمل و نقل، حمل و نقل دریایی 90 درصد از کل حمل و نقل های تجاری را به خود اختصاص می دهد. 

این درصد، میزان اهمیت شناختن حمل و نقل دریایی، مسیرهای دریایی و روش هایی که از آن ها در حمل و نقل دریایی استفاده می شود برای یک تاجر نشان می دهد. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی مهم ترین کشورها در حمل و نقل دریایی و روش های مختلف این شیوه جابه جایی کالا بپردازیم. 

مزیت های حم و نقل دریایی چیست؟ 

حمل و نقل دریایی روی قیمت تمام شده کالا تاثیری مستقیم می گذارد به همین دلیل شناخت مزیت ها، معایب و انواع کشتی حمل و نقلی اهمیت زیادی دارد. از جمله مزیت این روش این است که سرعت عمل خوبی در انتقال کالاهای با وزن و حجم زیاد دارد. 

دیگر نکته مثبتی که درباره حمل و نقل دریایی به چشم می خورد این است که امنیت انتقال کالا با این روش بالاست. با این وجود اگر بخواهیم نگاهی منطقی داشته باشیم این روش نسبت به حمل و نقل هوایی از سرعت کمتری برخوردار است اما این نکته را نباید فراموش کرد که در حمل و نقل هوایی انتقال کالاهای با وزن زیاد صورت نمی گیرد. 

مهم ترین کشورها در حمل و نقل دریایی

کشورهایی مثل هنگ کنگ، آمریکا، ایران، ترکیه، انگلستان، چین و کشورهای حوزه حاشیه خلیج فارس برخی از  مهم ترین کشورها در حمل و نقل دریایی هستند. کشورهایی که بندرهای بزرگ دارند و محل جغرافیایی آن ها دارای اهمیت سیاسی_اقتصادی است همیشه جز مهم ترین کشورها در حمل و نقل دریایی به حساب می آیند. 

انواع کشتی حمل و نقلی 

کشتی های مختص حمل و نقل با توجه به کاربردی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از نظر برنامه تردد، کشتی ها به دو گروه لاینر (خطوط منظم) و ترمپ (خطوط نامنظم) تقسیم بندی می شود. لاینرها قیمت تعیین شده دارند و مسیر و برنامه حرکت آن ها منظم است، علاوه بر این بنادر مبدا و مقصد آن ها نیز ثابت و مشخص می باشد. 

این درحالی است که کشتی های ترمپ در خطوط معینی حرکت نمی کنند و مقصد آن ها بر اساس سفارش تاجران تعیین می شود. ساعت حرکت این کشتی ها را موقعیت بار تعیین می کند. بازار کشتی های ترمپ بازاری است که در آن اجاره کنندگان و مالکان زیادی حضور دارند به همین دلیل در این بازار قیمت اجاره ها همیشه در نوسان است. در ادامه به بررسی انواع کشتی حمل و نقلی بر اساس توانایی کشتی خواهیم پرداخت. 

کشتی های جنرال کارگو

کشتی های جنرال کارگو چند منظوره هستند و از آن ها برای بارگیری بشکه، عدل و پالت استفاده می شود. اسلحه های جنگی، ماشین آلات سنگین و صنعتی و کانتینرها با این نوع کشتی ها جابه جا می شوند. این کشتی ها دارای انبارهایی هستند که مخصوص کالای خاصی نیستند و انواع کالاها در آن جای داده می شود. بعد از این که کشتی فله بر و کشتی کانتینری وارد بازار حمل و نقل دریایی شدند کشتی های جنرال کارگو کمتر مورد استقبال قرار گرفتند با این وجود هنوز هم بیشترین تعداد شناورهای کالابر به این کشتی ها تعلق دارد. 

کشتی فله بر خشک 

بار فله ای به باری گفته می شود که نیاز به بسته بندی ندارد. این کالاها عموما ذغال سنگ، سنگ های معدنی، سنگ آهن، کاکائو، کود شیمیایی و… هستند. کشتی های فله بر خشک برای حمل اینگونه کالاها مورد استفاده قرار می گیرند. سطح این کشتی ها صاف است و در آن درب های ضد آب قرار دارند که از کالا در برابر آب محافظت می کنند. یک سوم از ناوگان حمل و نقل دریایی در جهان به این نوع کشتی ها تعلق دارد. 

کشتی های نفتکش

نام این کشتی به خوبی کاربرد آن را نشان می دهد. کشتی های نفتکش برای حمل نفت و مشقات نفتی مورد استفاده قرار می گیرند. سرعت بارگیری و تخلیه این کشتی ها نسبت به کشتی های دیگر بیشتر است چرا که برای این کار از پمپ استفاده می شود. در این نفتکش ها معمولا دو تانکر وجود دارد که یکی از آن ها برای نفت خام و دیگری برای فرآورده های نفتی است. این کشتی ها صاحب بیشترین درصد حمل و نقل دریایی هستند.

کشتی های رو_رو

در این کشتی ها برای حمل وسایل نقلیه حامل کالا و مسافر سکوی مخصوص در نظر گرفته شده است. در این کشتی ها هم طبقات ثابت و هم طبقات متحرک وجود دارند. گاهی یک شخص می خواهد در سفر به یک کشور دیگر خودروی شخصی اش را همراه خود ببرد اما نمی خواهد مسیر زمینی را طی کند در این شرایط می تواند از این نوع کشتی برای سفر خود استفاده کند. 

کشتی های کانتینربر

برای حمل کردن محموله ها در داخل انواع کانتینر، از کشتی کانتینربر استفاده می شود. این کشتی ها برای حمل کالاها بسیار ایمن هستند و محافظت از کالاها از ویژگی های مثبت آن هاست. کانتینرها انواع مختلفی دارند که برای مقاصد مختلفی از آن ها استفاده می شود. از جمله انواع کانتینرها می توان به کانتینر یخچالی، کانتینر فله، کانتینر روباز و کانتینر مخصوص کالاهای فاسدشدنی اشاره کرد. علاوه بر این ها کانتینر مخصوص بارهای فله نیز وجود دارد. 

کشتی های LNG 

ال ان جی از میعان گاز طبیعی حاصل می شود و تنها با استفاده از همین کشتی ها قابل حمل است. این کشتی ها با ایمنی زیادی طراحی شده اند و بدنه آن ها دوجداره است. بعد از این که ال ان جی به مقصد مورد نظر رسید دوباره آن را به صورت گاز در می آورند. 

کشتی های یخچالی

این کشتی ها برای حمل مواد غذایی که ممکن است فاسد شوند مورد استفاده قرار می گیرند. در این کشتی های یخچالی، سردخانه های بخصوصی طراحی شده است که دمای آن با توجه به محموله ای که بارگیری می شود تغییر می کند. با ورود کانتینرهای یخچالی به بازار حمل و نقل دریایی، این کشتی ها کمتر مورد استقبال قرار می گیرند. 

کشتی دوبه بر 

کشتی های دوبه بر برای حمل دیگر شناورهای دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. دوبه نوعی شناور دریایی است که به خاطر این که این کشتی ها بیشتر این نوع شناورها را حمل می کنند به آن ها دوبه بر می گویند. دوبه ها شناورهایی با فضای توخالی هستند که از آن ها برای حمل کالا به اسکله های کم عمق استفاده می شود. 

به عنوان کلام آخر باید گفت که هرچه اطلاعات و آگاهی یک تاجر درباره انواع روش های حمل و نقل بیشتر باشد می تواند با شناسایی بهترینِ این راه ها برای حمل کالای خود با پرداخت به صرفه ترین هزینه ها سود بیشتری در تجارتش کسب کند. 

اخبار بازار ارزی را چطور بررسی و تحت نظر داشته باشیم؟

اخبار بازار ارزی را چطور بررسی و تحت نظر داشته باشیم؟

در حال حاضر کسب درآمد ارزی طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توانند اخبار ارزی را دنبال کنند تا بتوانند به بهترین شکل درآمد ارزی را به دست آورند. روش‌های مختلفی برای کسب چنین درآمدهایی وجود دارد که در ادامه سعی می‌کنیم برخی از این روش‌ها را معرفی کنیم، اما مطمئناً کسانی که می‌خواهند از این روش‌ها استفاده کنند، ابتدا باید به دنبال راهی برای نقد کردن درآمد ارزی خود باشند. چراکه قدم بعدی پس از اینکه توانستید درآمدی را به صورت دلاری به دست آورید این است که به دنبال روش‌های مختلفی برای نقد کردن آن و تحویل به صورت ریالی باشید.

 شیوه‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد که ما سعی می‌کنیم تا در ادامه بهترین روش‌ها را معرفی کنیم، و به این موضوع نیز اشاره می‌کنیم که شما چگونه می‌توانید با استفاده از مرجع معتبری که در ادامه معرفی می‌کنیم علاوه بر استفاده کردن از خدمات آن برای پرداخت‌های بین المللی، تمامی‌ اخبار مربوط به بازار ارزی را دنبال کنید و با استفاده کردن از این منبع معتبر، مطمئنا می‌توان روند مثبتی را در پیش بگیرید و همچنین می‌تواند روی تصمیم‌گیری‌های شما برای درآمدزایی ارزی تاثیر گذار باشد.

چرا باید اخبار ارزی را دنبال کنیم؟

 در بالا به این موضوع اشاره کردیم که شما می‌توانید اخبار این حوزه را با استفاده از منابعی که ما معرفی می‌کنیم دنبال کنید، اما واقعا چرا باید چنین اخباری را دنبال کنیم؟ دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد و اصلی‌ترین دلیلی که مطرح است این است که شما اگر قصد دارید تا درآمدی به صورت دلاری داشته باشید باید حتماً به این حوزه مسلط باشید یا حداقل اطلاعاتی را در این باره به دست آورید.

 مجله ارزی نوین پرداخت مرجع مناسبی است که ما توصیه می‌کنیم از آن برای دسترسی داشتن به اخبار و اطلاعات مختلفی که مربوط به بازار ارزی می‌شود، استفاده کنید. گفتیم که قصد داریم تا روش‌های مختلفی را برای کسب درآمد ارزی در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها فعالیت موفقیت آمیزی را در سایت‌های خارجی داشته باشید و از طریق آن درآمد خوبی را هم کسب کنید. روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم تنها بخشی از روش‌های بی شماری است که وجود دارد و شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات هر کدام از این روش‌ها به مجله نوین پرداخت مراجعه کنید تا به صورت کامل نحوه عملکرد هر کدام از این روش‌ها را یاد بگیرید.

کسب درآمد به عنوان فریلنسر

 افراد بسیار زیادی هستند که به صورت دورکاری و آزاد کاری در مجموعه‌های مختلفی مشغول به کار هستند. این افراد با استفاده از مهارت‌هایی که در زمینه‌های مختلف دارند می‌توانند کارهای بسیار زیادی را در این مجموعه‌ها انجام دهند. به طور مثال برنامه نویس‌ها می‌توانند پروژه‌های متعددی را با استفاده از سایت‌های خارجی دریافت کنند یا اینکه تولیدکنندگان محتوا می‌توانند محتوای متنی انگلیسی بنویسند که اتفاقاً این روش درآمد بسیار خوبی برای این افراد دارد و کافی است مهارت کافی در زبان انگلیسی را داشته باشند تا بتوانند چنین کاری را انجام دهند. همچنین افراد دیگر با تخصص‌های دیگر نیز می‌توانند به عنوان فریلنسر در سایت‌های خارجی مشغول فعالیت شوند.

روش‌های دیگر نیز مانند کسب درآمد ارزی از فارکس، کسب درآمد از الیمپ‌ ترید، خرید و فروش ارزهای دیجیتال، فعالیت در یوتیوب، کسب درآمد از طریق بلاگری یا ولاگری، استفاده از روش سیستم همکاری در فروش، فروش فایل‌های دیجیتالی مانند pdf و فروش عکس می‌تواند به شما کمک کند تا درآمد ارزی را از طریق‌های مختلفی داشته باشید.

نقد کردن درآمد ارزی

تا به اینجا با روش‌های مختلفی برای کسب درآمد ارزی آشنا شدید و حال نوبت به این می‌رسد که درآمدی که به دست آورده‌اید را به ریال تبدیل کنید. مطمئناً روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما شما باید مطمئن‌ترین و بهترین روش را انتخاب کنید. بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که خودشان شخصاً چنین کاری را انجام دهند و این روند را دنبال کنند، اما باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که در هنگام انجام این کار شما با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوید که بهتر است قبل از انجام آن تمامی‌ آن‌ها را در نظر بگیرید. به طور مثال، با توجه به تحریم‌هایی که علیه ما صورت گرفته، نمی‌توانیم به صورت مستقیم پرداخت ارزی یا دریافتی را داشته باشیم و به همین دلیل باید از روش‌های دیگری استفاده کنیم. هرچند که بعضی از سیستم‌های پرداخت نیز دسترسی کاربران ایرانی را محدود نکرده‌اند و ما می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم، اما باید به دنبال بهترین روش برای این کار باشیم.

 بهترین کار این است که از پرفکت‌مانی استفاده کنید. پرفکت مانی هنوز کاربران ایرانی را از خدمات خود منع نکرده و می‌توانید از آن استفاده کنید. اما روند افتتاح حساب و همچنین افزایش موجودی حساب پرفکت مانی موضوعی است که باز هم ممکن است که افراد را با چالش مواجه کند. به همین دلیل بهترین راه این است که از سایت‌های واحدی برای این کار استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده کردن از خدمات مجموعه نوین پرداخت است که در این زمینه فعالیت می‌کند و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون دغدغه و مشکلی یک حساب پرفکت مانی برای شما ایجاد و یا نسبت به شارژ آن اقدام کند. مطمئناً این بهترین روشی است که می‌توانید از آن استفاده کنید و باعث می‌شود که شما دیگر نیازی به طی کردن راه‌های مختلفی برای ثبت نام و احراز هویت در پرفکت مانی نداشته باشید.

برای رصد اخبار ارزهای دیجیتال کدام مرجع بهتر است؟

 اهمیتی که اخبار منتشر شده در حوزه ارزهای دیجیتال دارد به قدری زیاد است که، افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید حتماً این اخبار را دنبال کنند تا هم آگاهی خود را بالاتر ببرند و هم اینکه بسیاری از این اخبار می‌تواند روی روند سرمایه گذاری آن‌ها تأثیرگذار باشد. بسیاری از تحلیلگران بازار ارز‌های دیجیتال بر این باورند که فرد تنها با استفاده از تحلیل فاندامنتال یا تحلیل تکنیکال نمی‌تواند به طور کامل به این نتیجه برسد که کدام ارز دیجیتال ممکن است سرمایه‌گذاری بسیار خوبی برای او باشد. آن‌ها معتقدند که قطعاً اخبار و اطلاعاتی که در مورد هر پروژه منتشر می‌شود تاثیر بسیار زیادی روی قیمت این ارزها دارد و باید‌ تریدرها به این موضوع توجه بسیار زیادی داشته باشند.

 در سمت دیگر هر چه شما بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرید و با نحوه عملکرد هر کدام از ارزهای دیجیتال آشنا شوید، مطمئناً می‌توانید بهترین پروژه‌ها را به سادگی شناسایی کنید و با دنبال کردن و بررسی‌های بیشتری روند سرمایه‌گذاری روی آن‌ها را انجام دهید. داشتن اطلاعات زیاد در مورد این بازار نوپا کمک می‌کند تا همیشه از دیگران یک قدم جلوتر باشید و بتوانید سرمایه‌گذاری‌های مطمئنی را انجام دهید. تمامی‌ این‌ها با استفاده از یک مرجع معتبر امکان‌پذیر است و برای رصد تمامی‌ اخبار بازار ارزی شما نیازی نیست سایت‌های مختلفی را دنبال کنید بلکه می‌توانید تنها با استفاده از مجله خبری نوین پرداخت تمامی‌ این اطلاعات را به دست آوردید و دیگر نیازی به بررسی کردن سایت‌های دیگری نداشته باشید. این یک مزیت بزرگ برای شما است که می‌توانید با استفاده از آن در سریع‌ترین زمان ممکن، اطلاعات جامع و کاملی را به دست آورید.

خدمات ارزی نوین پرداخت

 اگر به دنبال مرجعی برای بررسی اخبار بازار ارزی بودید در این مقاله به پاسخ خود رسید و ما سعی کردیم تا با بررسی جوانب مختلفی بهترین مرجع را به شما معرفی کنیم تا بتوانید تمامی‌ اخباری که در این حوزه وجود دارد را دنبال کنید. همچنین راه‌های کسب درآمد دلاری و بهترین روش برای نقد کردن این درآمد را هم معرفی کردیم که می‌توانید در هنگام کسب درآمد ارزی از آن استفاده کنید. مطمئنا تمامی‌ این‌ها در کنار هم می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند تا در کسب درآمد ارزی موفق شوید.

بازاریابی دیجیتال چیست و چه تاثیری بر فروش ما دارد؟

بازاریابی دیجیتال چیست و چه تاثیری بر فروش ما دارد؟

بازاریابی همیشه به معنای برای برقراری ارتباط با مخاطبان در مکان و زمان مناسب بوده است. این بدان معناست که امروزه هم باید آن ها را در جایی که بیشترین وقت را سپری می کنند، ملاقات کرد؛ یعنی در دنیای اینترنت و فضای مجازی! توضیح و تفسیر در این باره که چرا و چگونه مردم امروزه بیشترین وقت خود را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می گذرانند و ترجیح می دهند تا همه یا بسیاری از فعالیت ها و مخصوصا خریدهای خود و یا آشنایی با مراکزی که قصد مراجعه حضوری به آن ها را دارند، را به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام دهند، موضوع این مقاله این است.

در سال های اخیر به حد کافی به این موضوع پرداخته شده است و امروزه برای همگان بدیهی است که باید به دنبال بهترین راه ها برای افزایش فروش و بازاریابی در این دنیای مجازی بود. ما در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

معنی دیجیتال مارکتینگ که به آن دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین نیز گفته می شود، اشاره به کلیه فعالیت های بازاریابی در فضای آنلاین اینترنت، دارد. دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار از طریق فضای دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه  های اجتماعی، ایمیل و سایر وب  سایت  ها برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه خود استفاده می کنند تا بتوانند در راستای گسترش و یا تقویت کسب و کار خود گام بردارند. این نحوه از بازاریابی می تواند به صورت راه اندازی یک سایت یا یک صفحه اینستاگرامی و ارائه اطلاعات در زمینه کسب و کار خود و یا صرفا از طریق بازاریابی دیجیتال در تبلیغات مجازی صورت گیرد. به هر حال موضوع این است که مخاطبان در فضای اینترنت، با کسب و کار و برند شما آشنا شده و علاوه بر آن، نسبت به دیدن یا خرید کردن از آن راغب گردند.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

امروزه  بازاریابی دیجیتال برای بقای یک کسب و کار و برند حیاتی است. در عصر حاضر هر برندی یک وب سایت دارد و حتی اگر نداشته باشد، حداقل یک صفحه مجازی یا استراتژی های تبلیغات دیجیتال را دنبال می کند. حالا محتوای دیجیتال و بازاریابی آنقدر رایج است که بسیاری از مصرف کنندگان به آن به عنوان راهی برای کسب اطلاعات در مورد برندها اعتماد می کنند و نداشتن آن را نوعی نقطه ضعف یک مجموعه می دانند. اما این همه اهمیت بازاریابی دیجیتال نیست. ما در ادامه مهم ترین مزایای آن را ارائه می دهیم.

مزایای استفاده از بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال به کسب و کارها و برندها کمک می کند تا از با استفاده از روش های غیر سنتی به مخاطبان بیشتری نسبت به آنچه که در روش های سنتی امکان پذیر است، دست پیدا یابند و مشتریان بالقوه ای را که احتمال خرید محصول یا خدمات آن ها را دارند، مورد هدف قرار دهند.

علاوه بر این، این نوع از بازاریابی، اغلب مقرون به صرفه  تر از تبلیغات سنتی است و این امکان را فراهم می کند تا برندها موفقیت خود را به صورت روزانه اندازه  گیری کرده و در صورت نیاز روندهای خود را تغییر داده و یا اصلاح کنند.

با این حال، چند مزیت عمده در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که به ذکر و شرح آنها می پردازیم:

 • تمرکز بر روی مشتریان بالقوه که اغلب بسیار بیشتر و قابل توجه تر از مشتریان واقعی اند و می توانند همگی روزی به یک مشتری ثابت تبدیل شوند.
 • مقرون به صرفه تر بودن نسبت به روش های بازاریابی سنتی و کلاسیک که در آن ها با صرف هزینه بسیار، مشتریان کمی جذب می شدند.
 • امکان رقابت با برندها و کسب و کارهای بزرگ و معتبر که موجب دیده شدن و جذب مخاطبان بیشتر می گردد.
 • قابل اندازه گیری بودن، به نحوی که می توان میزان بازدهی آن را به راحتی سنجید و در صورت بازدهی کم، آن را تغییر داد.
 • تطبیق پذیری و تغییرپذیری آسان استراتژی بازاریابی دیجیتال نسبت به روش های سنتی. زیرا روش های سنتی به دلیل هزینه های گزاف به راحتی قابل تجدید نظر نبودند.

چگونه عملکرد دیجیتال مارکتینگ قابل اندازه گیری است؟

همانگونه که گفته شد کاملا قابل اندازه گیری بوده و می تواند میزان بازدهی روزانه، ماهانه و سالانه برند را به خوبی مشخص کند. دیجیتال مارکتینگ می تواند دیدی جامع و کامل از تمام معیارهایی که ممکن است برای شرکت مهم باشد – از جمله تعداد اشتراک گذاری  ها، بازدید ها، کلیک  ها و حتی میزان زمانی که صفحه برند برای مخاطبین باز بوده است را مشخص کند. این را می توان یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال دانست. زیرا تبلیغات سنتی اگرچه می تواند برای اهداف خاصی مفید باشد، اما بزرگترین محدودیت آن عدم قابلیت اندازه گیری است. برخلاف اکثر تلاش های بازاریابی آفلاین، بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می  دهد تا نتایج دقیق را در هر زمان مشاهده کنند. به همین سبب است که با دیجیتال مارکتینگ، می  توان میزان بازگشت سرمایه مصرفی را از طریق بازدهی بازاریابی، اندازه گیری کرد. برخی از ابزارهای اندازه گیری بازدهی بازاریابی دیجیتال به این شرح است:

 • ترافیک وب سایت

در دیجیتال مارکتینگ، می توان با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل دیجیتال موجود در پلتفرم های بازاریابی، تعداد دقیق افرادی که صفحه اصلی یک وب سایت را در یک محدوده زمان خاص مشاهده کرده اند، به دست آورد. این امکان می تواند به بازاریابان دیجیتال کمک کند تا بر اساس  مسیرهایی که افراد را به وب سایت هدایت می کنند، اولویت بندی کرده و وقت و سرمایه بیشتری را صرف آن ها کنند.

 • تولید و مدیریت محتوا

اگر یک بروشور محصول را از طریق صندوق پستی برای افراد ارسال کنیم هرگز نمی توانیم بدانیم چند نفر بروشور را باز کرده اند یا چند نفر آن را بلافاصله به سطل زباله انداخته اند. حالا تصور کنید که در عوض آن بروشور را در وب سایت محصول قرار دهیم. می توانیم دقیقاً تعداد افرادی که آن را مشاهده کرده اند اندازه  گیری کنم و به همین نحو محتوای مورد علاقه مخاطب را شناسایی کرده و آن را بازتولید کنیم.

انواع شیوه های دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی دیجیتال دارای انواع مختلفی مانند بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO)، بازاریابی محتوا، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، پرداخت به ازای کلیک (PPC)، بازاریابی وابسته، تبلیغات بومی، اتوماسیون بازاریابی، بازاریابی ایمیلی، روابط عمومی آنلاین، بازاریابی درونگرا، محتوای حمایت شده، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و بازاریابی پیام فوری است که در ادامه چند نمونه از مهم ترین آن ها را شرح خواهیم داد:

 • بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO)

یکی از انواع بازاریابی دیجیتال و نوع بسیار رایج آن، بهینه سازی موتورهای جستجو است به نحوی که سئو و دیجیتال مارکتینگ را دو یار جدانشدنی می دانند. سئو اشاره به فرآیندی دارد که طی آن، رتبه یک سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو ارتقا یافته و در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک یا رایگان وب سایت افزایش می یابد. سئو دارای انواع مختلفی مانند سئوی درون صفحه، سئوی خارج صفحه، سئوی فنی و… است که نیازمند تخصص و توانایی ویژه ای است. بسیاری از افراد و گروه ها با کسب این مهارت توسط نرم افزارها و آموزش های عملی، مسئولیت تولید محتوا و سئوی سایت ها و برندهای معتبر را بر عهده می گیرند. دارکوب یکی از مجموعه ای هایی است که با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه سئو و بازاریابی دیجیتال، سابقه ای درخشان در ایران دارد.

 • بازاریابی محتوا

این نوع از بازاریابی اشاره به ایجاد و محتواهایی دارد که به منظور افزایش آگاهی از برند، رشد ترافیک و افزایش فروش صورت می گیرد. این محتواها می تواند در قالب های متنی، تصویری، صوتی یا ویدیویی باشند و با روش های خلاقانه اقدام به جذب مخاطبان کنند. دارکوب با مجموعه ای از متخصصان در حوزه های نویسندگی، پادکست و مونتاژ ویدیو، به تولید محتوای حرفه ای برای برندها و شرکت های مختلف و معتبر می پردازد.

 • بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

این روش که به آن سوشال مارکتینگ نیز گفته می شود، به تبلیغ و افزایش آگاهی درباره برند یا کسب و کار در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های پر طرفدار مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر، فیس بوک و… می پردازد و از این طریق منجر به جذب مخاطبان بالقوه و افزایش فروش می گردد.

سخن آخر

اگرچه که دیجیتال مارکتینگ برای شروع و ادامه کسب کار یک اصل اساسی و ضروری است، اما این بدان معنا نیست که همه مدیران و صاحبان برندها و کسب و کارها باید آن را از بر باشند! کافیست تا یک تیم متخصص در کنار خود داشته باشید تا شما را در ارتقا و پیشرفت کسب و کارتان یاری کنند.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

اگر به دنبال آموزش دیجیتال مارکتینگ هستید و یا حتی مایلید صفر تا صد طراحی سایت، تولید محتوا، سئو و کلیه امور مربوط به بازاریابی دیجیتال برند خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید، دارکوب در کنار شماست.

چگونه با حقوق کم پس انداز کنیم؟

چگونه با حقوق کم پس انداز کنیم؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، نیازمند مقدار قابل‌توجهی سرمایه اولیه است. بااینکه این تصور در مواردی درست است؛ اما راه‌هایی نیز برای ورود به این بازار با سرمایه اندک وجود دارند. حتی بسیاری از افرادی که توان سرمایه‌گذاری‌های کلان در این عرصه را دارند نیز بهتر است ابتدا با سرمایه اندک شروع کنند و هم‌زمان با یادگیری قواعد این بازار، سرمایه خود را افزایش دهند.

خرید ارز دیجیتال ارزان و آینده­‌دار و سرمایه‌گذاری در متاورس ازجمله راه‌های سرمایه‌گذاری با پول کم در ارزهای دیجیتال هستند. در این مقاله، انواع این راه‌ها را شرح­ داده و شرایط خرید ارز دیجیتال در کشورمان را بررسی می‌کنیم. در پایان این مقاله، محدودیت‌های مالی شما برای سرمایه‌گذاری در این بازار آینده­دار، تبدیل به فرصت خواهند شد.

سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال

سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال با بودجه کم، خرید ارز دیجیتال ارزان است. بااین‌حال، باید خرید خود را معطوف به ارزهای آینده­دار کنید. ارزهای آینده دار ارزهایی هستند که از پشتوانه توسعه‌ای خوب و قوی برخوردار بوده و می‌توانند در آینده، ارزش‌افزوده فراوانی برای کل این صنعت داشته باشند. برخی از این ارزش‌ها شامل افزایش سرعت تراکنش‌ها، کاهش هزینه آن­ها و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه هستند.

با این مقدمه در ادامه، پنج ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری با پول کم را معرفی می‌کنیم. تمامی این ارزها را می‌توان از انواع صرافی ارز دیجیتال خریداری کرد.

تتر (Tether)

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تتر به‌عنوان یک استیبل­کوین، ثبات قیمتی و درواقع، ریسک بسیار پایین سرمایه‌گذاری در آن است. این ارز دیجیتال با نماد USDT، توسط دلار آمریکا پشتیبانی شده و راه ایده‌آلی برای حفظ سرمایه از تورم ریال است. بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال، از تتر به‌عنوان ابزاری برای تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. قیمت تتر انلاین همواره برابر با یک دلار است. این ارز در حال حاضر در رتبه سوم ارزهای دیجیتال دنیا ازنظر ارزش بازار قرار دارد و بیش از ۴ درصد از کل ارزش بازار را به خود اختصاص داده است.

دوج کوین (DogCoin)

دوج ­کوین، یکی از میم­کوین­های صنعت ارزهای دیجیتال است. میم­کوین­ها ارزهایی هستند که نماد و لوگوی خود را از حیوانات خانگی وام گرفته‌اند. طی یکی دو سال گذشته، ایلان ماسک ثروتمندترین انسان دنیا و مالک شرکت تسلا از این ارز دیجیتال به‌عنوان یکی از ارزهای آینده­دار با پلتفرم هوشمندانه و قوی، پشتیبانی کرده است. درواقع، یکی از دلایل رشد روزافزون دوج­کوین طی ماه‌های گذشته، توئیت­های ماسک بوده است.

از مزایای شبکه دوج­کوین، سرعت ده برابری تائید تراکنش‌ها در آن، نسبت به بیت کوین است. قیمت روز دوج ­کوین در حال حاضر، برابر با ۰.۱۴ دلار است. این ارز با اختصاص 1 درصد از کل ارزش بازار در رده ۱۱ام ارزهای دیجیتال دنیا قرار دارد.

کاردانو (Cardano)

بسیاری از کارشناسان، کاردانو را بهترین رمزارز برای سرمایه‌گذاری در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ می‌دانند. این ارز دیجیتال با نماد ADA، شبکه‌ای انعطاف‌پذیر با سرعت تراکنش بالاتر از بسیاری از شبکه­های دیگر مانند اتریوم، دارد. پایداری و قابلیت همکاری شبکه این ارز دیجیتال با دیگر بلاک­ چین‌ها از دیگر ارزش‌هایی هستند که کارشناسان را نسبت به آینده آن، خوش‌بین کرده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه کاردانو، کارمزد پایین تراکنش‌های‌ آن است که به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار با سرمایه اندک در این شبکه، مهم است. قیمت کاردانو در زمان نگارش این مقاله، 0.95 دلار بوده و این ارز، هشتمین ارز بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار است.

پالیگان (Polygon)

پالیگان، یک شبکه غیرمتمرکز است که بر روی شبکه اتریوم به‌عنوان یک راه‌حل برای گسترش این شبکه به یک سیستم چند زنجیره‌ای، ساخته شده است. به‌این‌ترتیب، این شبکه جزو شبکه‌های لایه دو محسوب می‌شود؛ چراکه بر روی یک شبکه موجود، ایجاد شده است.

استقبال توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز از شبکه پالیگان به دلیل سرعت و هزینه اندک این شبکه، دلیل محکمی برای آینده درخشان توکن بومی آن یعنی پالیگان است. امکان خرید ارز دیجیتال پالیگان از صرافی‌های معتبری چون بایننس و کوین­بیس که در ماه­های اخیر میسر شده است نیز یکی دیگر از دلایل خوش‌بینی کارشناسان به آینده آن است.

قیمت پالیگان در حال حاضر، برابر با 1.4 دلار است. این ارز با اختصاص 0.58 درصد از ارزش بازار به خود در رده 17ام ارزهای دیجیتال باارزش در دنیا قرار دارد.

ترون (TRON)

ترون یا ترونیکس با نماد TRX‌ ارز دیجیتالی است که از آن برای تبادلات داخل شبکه استفاده می‌شود. از این نظر، کاربرد آن کمی شبیه به تتر است. با توجه به تمرکز بالای شبکه ترون بر میزبانی یک شبکه جهانی برای به اشتراک‌گذاری ارزان محتوای سرگرمی، بسیاری از کارشناسان، آن را یک ارز دیجیتال خوش­آتیه قلمداد می‌کنند.

ساختار شبکه ترون تا حدودی شبیه به اتریوم است و به دلیل مزایایی که ارائه می‌کند، بسیاری آن را به‌عنوان رقیب جدی اتریوم می‌شناسند. قیمت ترون الان، برابر با 0.061 دلار بوده و با اختصاص 0.33 درصد از کل ارزش بازار به خود در رده 26 ام ارزهای دیجیتال برتر در دنیا قرار دارد.

ورود به بازی های متاورس

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری با بودجه کم در ارزهای دیجیتال، ورود به عرصه بازی‌های آنلاین متاورس است. بازی‌های متاورس، بازی‌های آنلاینی هستند که بر بستر بلاک چین بناشده و در آن‌ها کاربر با فعالیت در دنیای مجازی، کسب درآمد می‌کند. ورود به بسیاری از این بازی‌ها رایگان است اما برای فعالیت در آن‌ها نیاز به ارزهای دیجیتال دارید.  نمونه‌هایی از این بازی‌ها، دسنترالند (Decentraland) و آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) هستند. لازم به ذکر است که این روش کسب درآمد و سرمایه‌گذاری، نسبت به خرید ارز دیجیتال ، زمان بیشتری می‌طلبد.

خرید ارز دیجیتال در ایران چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال در ایران چگونه است؟

اصلی‌ترین و مطمئن‌ترین راه خرید ارز دیجیتال، خرید از انواع صرافی ارز دیجیتال آنلاین یا آفلاین است. درحالی‌که بسیاری از صرافی‌های بزرگ دنیا دسترسی کاربران از داخل ایران را محدود کرده‌اند، بهترین راه خرید این ارزها، استفاده از پلتفرم‌هایی است که صرافی‌های ایرانی مهیا کرده‌اند.

خرید ارز دیجیتال از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر در ایران در درجه اول، مستلزم احراز هویت است. طی این فرآیند، کاربر، اطلاعات هویتی خود را در اختیار صرافی مربوطه قرار می‌دهد. این کار به دلیل جلوگیری از تخلفات و قابل‌پیگیری بودن آن‌ها در آینده انجام می‌شود.

با ثبت‌نام در بسیاری از صرافی‌های ایرانی، معمولا با گزینه‌های خرید در بازار دلاری یا تتری و ریالی مواجه می‌شوید. به‌منظور خریدوفروش در بازار تتری، کاربر نیاز به خرید تتر پیش از انجام معامله دارد.

روش‌های ثبت سفارش، سفارش آنی و حد ضرر نیز ازجمله گزینه‌های خریدوفروش ارز دیجیتال در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی هستند. صرافی‌ها معمولا بین ۰.۲ تا ۰.۴ درصد از کل ارزش معامله را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱

چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱

در شرایطی اقتصاد ایران وارد دهه جدید می‌شود که در دهه ۹۰ شرایط ناگواری بر اقتصاد ایران حاکم شد به‌طوری که شاید بتوان با عنوان «دهه فرصت‌‌‌های از دست رفته» نام‌گذاری کرد. دو بار اعمال تحریم‌های شدید در سال‌های آغازین و پایانی این دهه در کنار تعمیق انباشت چالش‌های کلان اقتصادی موجب شد میانگین رشد اقتصادی و نرخ تورم کشور به ترتیب معادل صفر و ۲۴‌درصد شود و شرایط رکود تورمی بی‌‌‌سابقه‌‌‌ای در کشور تجربه شد.

میانگین رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص حدود منفی ۵‌درصد شد و برای اولین بار از تاریخ انتشار حساب‌‌‌های ملی، از سال ۱۳۹۷ تاکنون رشد هزینه‌‌‌های جبران استهلاک از رشد سرمایه‌گذاری پیشی گرفته که علامت هشداردهنده‌‌‌ای به اقتصاد ایران مخابره می‌کند، به این صورت که اقتصاد ایران وارد فاز فرسایش زیرساخت‌‌‌ها شده است.

از سوی دیگر به دلیل اختلال و عدم‌کارایی در سه نظام کلیدی بازتوزیع ثروت در اقتصاد ایران، یعنی نظام بانکی، یارانه‌‌‌ای و مالیاتی، در کنار ساختارهای فسادزا و رانتی حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی، تورم افسار گسیخته دهه ۹۰ بر دهک‌‌‌های متوسط به پایین تحمیل شد و طبقه ثروتمند جامعه از این شرایط تورمی منتفع شدند به‌طوری که شکاف طبقاتی طی یک دهه شتاب گرفت و ضریب جینی از ۳۶۵/ ۰ اوایل دهه ۹۰ به بالای ۴۱/ ۰ در پایان دهه ۹۰ رسید و نسبت خانوارهای فقیر از حدود ۱۱‌درصد سال ۱۳۹۷ به حدود ۲۵‌درصد در سال ۱۴۰۰ افزایش یافت. همچنین به دلیل عدم‌اتخاذ تصمیمات سخت و عدم‌اصلاحات ساختاری و نهادی در اقتصاد ایران، ابرچالش‌های آب و محیط‌زیست، صندوق‌های بازنشستگی، کاهش شتابان رشد جمعیت (متوسط رشد ۲۴/ ۱‌درصدی دوره ۹۵-۱۳۹۰ و ۶۸/ ۰‌درصد در سال ۱۳۹۹) و نرخ باروری (برآورد ۶/ ۱ تا ۷/ ۱ در سال ۱۴۰۰) نیز به شرایط پیچیده رسیده‌‌‌اند که در صورت تداوم نگرش روزمرگی و بی‌‌‌تفاوتی نسبت به این مسائل کلیدی و عدم‌اتخاذ تصمیمات سخت می‌توانند به شرایط برگشت‌ناپذیر در پایان این دهه برسند.

اینک که اولین سال از دهه ۱۴۰۰ آغاز شده است، تحلیل اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ بدون تحلیل ابرروندها و روندهای دهه پیش‌‌‌رو، گمراه‌کننده و فاقد ارزش اصیل خواهد بود. بنابراین برای تحلیل اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ مناسب تشخیص داده شد که ابتدا برآوردی از روندها و ابرروندها طی دهه پیش‌‌‌رو صورت بگیرد و سپس به برش یک ساله این دهه (سال ۱۴۰۱) پرداخته شود.

در بُعد بین‌المللی و مساله تحریم‌ها، آنچه روشن است متاسفانه مذاکرات برجام به طول انجامید و نتایج آن به دلیل انتخابات پیش‌‌‌روی کنگره و سنا در آمریکا در آبان ماه سال‌جاری با شرایط شکننده‌‌‌ای مواجه است و این مساله زمانی پیچیده‌‌‌تر خواهد شد که با آغاز دوره تبلیغات انتخابات آمریکا (حدود دو سال بعد)، چنانچه کاندیدای جبهه جمهوری‌خواهان پیام خروج از برجام را صادر کند، بر انتظارات تورمی داخل کشور به شدت خواهد افزود و آغاز مجدد جهش قیمت‌ها به‌وقوع خواهد پیوست.

اولین ابرروند تا پایان دهه (۱۴۱۰ ه. ش – ۲۰۳۰ میلادی)، کاهش وابستگی کشورهای توسعه‌یافته به انرژی‌‌‌های فسیلی (نفت و گاز) است. تغییرات زیست‌‌‌محیطی و گرمایش جهانی از یک سو و جنگ روسیه و اوکراین از طرف دیگر عزم کشورهای اروپایی را بر پایان وابستگی به سوخت‌‌‌های فسیلی راسخ‌‌‌تر کرده و تولید خودروهای برقی و هیدروژنی در کنار ایجاد گرمایش به روش انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان دهه (۲۰۳۰ میلادی) موجبات گذر از عصر انرژی‌‌‌های فسیلی را تحقق خواهد بخشید. همچنین امکان بهره‌برداری از انرژی‌‌‌های نفت و گاز قطب شمال را نیز به دلیل پدیده گرمایش جهانی باید در تحلیل‌‌‌ها در نظر داشت. از این منظر اقتصاد ایران، حکمرانی اقتصادی کشور و نهادهای اقتصادی که بیش از نیم قرن به منابع سهل‌الوصول نفت وابسته بوده، به شدت درگیر این تکانه خواهد شد. باید اشاره داشت پس از انقلاب اسلامی تاکنون بالغ بر ۵/ ۱ تریلیون دلار درآمدهای ارزی نفتی نصیب کشور شده و درصورتی که این درآمدهای ارزی سرمایه‌گذاری و ذخیره شده بود، درحال حاضر در صندوق ثروت ایرانیان حداقل باید بالغ بر ۳ تریلیون دلار ذخایر ارزی انباشت شده وجود داشت.

ابرروند بعدی گسترش سالمندی جمعیت کشور است. در حال حاضر جمعیت بالای ۶۵ سال در کشور بیش از ۸‌میلیون نفر است و پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۱۰ به بیش از ۱۰‌میلیون نفر و در ۱۴۳۰، این جمعیت به حدود ۲۰‌میلیون نفر برسد. این موج پیری و سالمندی هم بر هزینه‌‌‌های بخش سلامت کشور فشار وارد خواهد کرد و هم موجب خواهد شد در پایان این دهه بیش از ۵۰‌درصد منابع بودجه عمومی دولت به کسری صندوق‌های بازنشستگی اختصاص یابد و دولت از ماموریت توسعه‌‌‌ای به یک صندوق دریافت و پرداخت مبدل شود. شایان ذکر است در بودجه ۱۴۰۱، ۲۰۰‌هزار میلیارد تومان کمک به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری دیده شده که حدود ۱۳‌درصد منابع بودجه عمومی دولت را در برمی‌گیرد.

ابرروند سوم گسترش پدیده‌‌‌های زیست‌‌‌محیطی بالاخص بحران آب است که به‌صورت گسترده بخش‌‌‌های جنوبی کشور را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد و موج مهاجرت و ناآرامی‌‌‌های را دامن خواهد زد. طی ۶۰ سال (۱۳۹۵-۱۳۳۵) جمعیت کشور حدود ۴ برابر شده و با توجه به جمعیت پیش‌بینی‌‌‌شده برای کشور در افق سال ۱۴۲۰ و با فرض ۱۰۳میلیارد مترمکعب میزان آب تجدیدپذیر درازمدت، میزان سرانه به ۹۷۶مترمکعب در سال (محدوده کمیابی و بحران آب) خواهد رسید. بر اساس شاخص فالکن مارک، سرانه آب تجدیدپذیر در مرحله تنش آبی کمتر از ‌هزار و ۷۰۰مترمکعب و در بحران آبی کمتر از ‌هزار مترمکعب در سال خواهد بود. بنابراین در پایان دهه (سال ۱۴۱۰) مساله تنش آبی در کشور شدت خواهد گرفت و در سال‌های دهه ۱۴۲۰ محدوده کمیابی آب آغاز خواهد شد.

در کنار این سه ابرروند اشاره شده، در صورت عدم‌اصلاحات ساختاری سه نظام کلیدی بازتوزیع ثروت – بانک و مالیات و یارانه- و سطح بالای ادراک فساد در جامعه و شیوع پدیده فساد و رانت اقتصادی به دلیل ساختار تورمی اقتصاد ایران، همچنان شاهد گسترش شکاف طبقاتی به عنوان ابرروند چهارم خواهیم بود. این شکاف طبقاتی زمانی که شاخص ضریب جینی به مرز ۴۵ برسد غیرقابل تحمل خواهد شد و نارضایتی‌‌‌ها فوران خواهد کرد (درحال حاضر ضریب جینی حدود ۴۱ برآورد می‌شود). همان‌طورکه اشاره شد به دلیل عدم‌سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران طی دهه ۹۰ و تشدید فرآیند استهلاک زیرساخت‌‌‌ها، جذب منابع مالی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌‌‌های نفت و گاز (طبق گفته وزیر نفت دولت سیزدهم، کشور به ۱۶۰‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها نیاز دارد به‌طوری که اگر برای توسعه حوزه نفت و گاز هزینه نشود کشور در آینده به واردکننده این محصولات تبدیل خواهد شد)، تولید برق، آب و محیط‌زیست در کنار ناترازی صندوق‌های بازنشستگی و بانک‌ها مبلغی بالغ بر ۴۰۰‌میلیارد دلار در اقتصاد ایران طی ۵ سال آینده نیاز دارد که …

 … جذب این حجم عظیم منابع مالی نیازمند بازسازی مناسبات بین‌المللی و منطقه‌‌‌ای در کنار تقویت امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، ایجاد ثبات اقتصادی و پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد ایران است. بنابراین ابرروند پنجم در اقتصاد ایران تنگنای منابع مالی و لزوم جذب و سرمایه‌گذاری گسترده در حوزه‌‌‌های یاد شده است. البته حجم اندک بدهی خارجی اقتصاد ایران (کمتر از ۱۰‌میلیارد دلار) به‌عنوان یک فرصت برجسته قابل بیان است و می‌تواند در تامین مالی از کشورهای جهان راهگشا باشد.  در کنار ابرروندهای اشاره شده، روندهای نگران‌‌‌کننده دیگری نیز به چشم می‌‌‌خورند. تخلیه تدریجی توان فکری، خلاقیت و ظرفیت مدیریت اقتصادی کشور طی دهه‌‌‌های گذشته، تنزل تدریجی سرمایه‌‌‌ اجتماعی کشور، تشدید فساد و تبعیض بالاخص افزایش ادراک فساد و تبعیض در جامعه، کاهش سطح دغدغه‌‌‌مندی مدیریت‌‌‌های اجرایی کشور نسبت به اصلاح چالش‌های کنونی کشور، عدم‌پاسخگویی و اقناع‌‌‌سازی افکار عمومی نسبت به مسائل مبتلابه کشور بالاخص شیوع فسادها و رانت‌‌‌ها در بین برخی مدیران و مسوولان کشور و اعضای خانواده آنها و بالاخره تشدید خروج سرمایه‌‌‌های انسانی، فکری و مادی کشور از جمله روندهایی است که از دهه‌‌‌های گذشته آغاز شده و همچنان تداوم دارد. چنانچه ابرروندها و روندهای فوق‌الذکر برای دهه پیش‌‌‌رو در نظر گرفته شود، برای اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ نکات زیر قابل بیان است:

۱- نظر به احتمال بالای به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته‌‌‌ای در اذهان فعالان اقتصادی و عموم مردم، فعلا انتظارات تورمی فروکش کرده و همین مساله موجب شده است از سرعت افزایش قیمت کالاها و خدمات اندکی کاسته شود. انتظار بر این است تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ شاهد کنترل انتظارات تورمی باشیم. با این حال در صورت پیروزی جبهه جمهوری‌خواهان آمریکا در انتخابات کنگره و سنا در آبان ماه سال‌جاری – برآورد با احتمال بالا- مجددا روند انتظارات تورمی افزایشی خواهد شد و در نیمه دوم سال۱۴۰۱ مجددا افزایش نرخ تورم مشاهده می‌شود.

۲- با توجه به تورم ۴۰‌درصدی سال ۱۴۰۰، با فرض انعقاد برجام و تداوم رشد قیمت‌های جهانی انرژی و فلزات و نیز اثرات تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۱ نرخ تورم اقتصاد ایران در محدوده ۳۰-‌۲۵درصد باشد.

۳- در سال ۱۴۰۰ حجم نقدینگی بالغ بر ۴۶۰۰‌هزار میلیارد تومان با رشد نقدینگی حدود ۴۰‌درصد ثبت شد. در صورت تداوم ناترازی‌‌‌های بودجه‌‌‌ای و بانکی کشور به‌رغم بهبود ناترازی تجاری، انتظار می‌رود رشد نقدینگی سال ۱۴۰۱ به حدود ۳۰‌درصد برسد که در این صورت در پایان سال‌جاری حجم نقدینگی کشور به حدود ۶۰۰۰‌ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

۴- با فرض میانگین قیمت دلار معادل ۳۰‌هزار تومان در سال‌جاری، قدرت دلاری حجم نقدینگی کشور به حدود ۲۰۰‌میلیارد دلار خواهد رسید. شایان ذکر است قدرت دلاری حجم نقدینگی در سال‌های ۱۳۹۰، ۱۳۹۲، ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ به ترتیب معادل ۲۶۱، ۲۰۰، ۳۷۸ و ۱۷۰‌میلیارد دلار بوده است.

۵- تولید ناخالص داخلی کشور با نفت و بدون نفت در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب از افزایش ۱/ ۴ و ۴/ ۳‌درصدی برخوردار بوده است. انتظار تداوم رشد اقتصادی مثبت در سال‌جاری در محدوده ۶-۵درصدی وجود دارد. این رشد اقتصادی مثبت به‌دلیل سرریز اثرات رشد ارزش افزوده بخش نفت، رشد صادرات فرآورده‌‌‌های نفتی و فلزات و نیز فعال شدن بنگاه‌‌‌های تولیدی و خدماتی پس از دوران کروناست و رشدی درون‌زا محسوب نمی‌‌‌شود.

۶- در بخش تجارت خارجی از حیث صادرات و واردات باید اشاره کرد در سال۱۴۰۰ معادل ۱۲۲‌میلیون تن کالا به ارزش ۴۸‌میلیارد دلار به اقصی نقاط جهان صادر شد که این میزان ۱۴‌میلیارد دلار بیشتر از سال قبل بوده و رشد ۴۱‌درصدی داشته است. درضمن در سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۰‌میلیون تن کالا به ارزش ۵۲‌میلیارد دلار وارد کشور شد. میزان کالاهای وارداتی در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۹۹ نیز رشد ۲۱‌درصدی در وزن و ۳۶‌درصدی در ارزش به همراه داشت. به‌دلیل رشد قیمت‌های جهانی نفت و فرآورده‌‌‌های نفتی و فلزات، انتظار می‌رود همچنان شاهد بهبود وضعیت بخش تجارت خارجی کشور باشیم. باید تاکید شود که در سال ۱۴۰۰ کسری‌‌‌های تجاری غیرنفتی معادل ۴‌میلیارد دلار بوده که در صورت عدم‌مدیریت و سختگیری و سامان‌دهی واردات، احتمال افزایش کسری‌‌‌های تجاری غیرنفتی در سال‌جاری وجود دارد.

بر اساس تحلیل‌‌‌های صورت‌گرفته از روندها و ابرروندهای پیش‌‌‌روی دهه و وضعیت شاخص‌‌‌های کلیدی اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ توصیه‌‌‌های زیر پیشنهاد می‌‌‌شود:

۱- تقویت مدیریت اقتصادی دولت، مسلط و باتجربه با شناخت کافی از علل ابرچالش‌های فراروی کشور.

۲-تقویت سرمایه اجتماعی کشور با اعتمادسازی و مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی.

۳- حل مناقشه‌‌‌های منطقه‌‌‌ای و بین‌المللی در راستای تقویت ثبات و پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد ایران.

۴- دسته‌‌‌بندی و اولویت‌‌‌بندی اصلاحات ساختاری اقتصاد ایران برای اجرا در یک دوره ۱۰ ساله (۱۴۱۰-۱۴۰۱).

۵- برنامه‌‌‌ریزی برای مدیریت انتظارات تورمی در سناریوهای مختلف فراروی کشور.

۶- اصلاحات ساختاری درجهت حل ناترازی سه بخش بودجه‌‌‌ای، بانکی و تجاری کشور با هدف رفع علل و ریشه‌‌‌های تورم در اقتصاد ایران.

۷- اصلاحات ساختاری سه نظام کلیدی بازتوزیع ثروت بانک، یارانه و مالیات با هدف کاهش شکاف طبقاتی و احیای طبقه متوسط جامعه.

۸- اجرای برنامه وابستگی صفر به نفت و جداسازی بودجه ریالی و ارزی از سال ۱۴۰۲.

۹- مقابله با بحران آب با تامین مالی بودجه ارزی نفت.

۱۰- اصلاحات ساختاری در صندوق‌های بازنشستگی کشور با هدف کاهش ناترازی صندوق‌ها در یک دوره ۵ ساله.

۱۱- توسعه بنگاه‌های بزرگ کشور با هدف تقویت رقابت در فضای اقتصاد منطقه‌‌‌ای و فرامنطقه‌‌‌ای.

۱۲-تکمیل زنجیره‌‌‌های تولید ملی و ارتباط بین بنگاه‌های خرد و متوسط با بنگاه‌های بزرگ.

۱۳-تقویت شفافیت اقتصاد ملی بر اساس پیاده‌سازی راهبرد مدیریت ریال در کشور از طریق شبکه بانکی و کلان‌‌‌داده‌های مالی.

۱۴- اجرای برنامه ثبات و پیش‌بینی‌‌‌پذیری متغیرهای کلیدی اقتصاد برای یک دوره ۱۰ ساله (۱۴۱۰-۱۴۰۱) با هدف رشد سرمایه‌گذاری در اقتصاد .

۱۵- برنامه‌‌‌ریزی برای افزایش صادرات کالاهای با فناوری بالا و خدمات شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان به حداقل ۵‌میلیارد دلار تا پایان دولت سیزدهم (در ۱۴۰۱ صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان زیر ۵۰۰‌میلیون دلار است).

اپل واچ در برابر گلکسی واچ؛ انتخاب شما کدام است؟

0
می‌دانیم که در جهان فناوری پوشیدنی، اپل واچ و گلکسی واچ دو مجموعه‌ای هستند که رقابت بزرگی با هم دارند و هر دو با...