پراید 111 به آخر خط رسید

در جهت اجرای سیاست های گروه خودروسازی سایپا، آخرین خودرو پراید 111 در کاشان تولید شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس تاکید مدیر عامل گروه سایپا مبنی بر مدیریت مناسب خروج خانواده ایکس 100 از خطوط تولید گروه، در روز پنج شنبه (9 شهریورماه 1396)، آخرین خودرو پراید 111 در سایپا سیتروئن تولید شد و به صورت رسمی تولید این خودرو در این شرکت به پایان رسید.

براساس این خبر، پس از اعلام رسمی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره پایان تولید خانواده ایکس 100 (خانواده پراید)، زودتر از موعد اعلامی از سوی سازمان ملی استاندارد این موضوع به سایت های تولیدی گروه سایپا اعلام شد و پس از آن شرکت های تولیدی نسبت به برنامه ریزی و خروج این خودرو از پروسه تولید خود اقدام کردند.

همچنین شرکت سایپا سیتروئن که تولید خودرو ایکس 100 را از سال 1388 شروع و تاکنون نزدیک به 312 هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرده، براساس برنامه ریزی انجام شده در روز نهم شهریورماه 1396 آخرین دستگاه از این خودرو را تولید کرده است.

سایپا تولید خودرو ایکس 100 را از سال 1388 شروع و تاکنون نزدیک به 312 هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرده، براساس برنامه ریزی انجام شده در روز نهم شهریورماه 1396 آخرین دستگاه از این خودرو را تولید کرده است.

رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش شرکت خودروسازی سایپا هفته گذشته (ششم شهریور)  از آغاز آخرین طرح پیش فروش مشتریان خاص پراید با شناسایی مشتریان واقعی و مصرف کننده از هفتم شهریورماه خبر داد و گفت: در این طرح خودروی پراید با ارائه کد ملی از سوی افراد فقط به مشتریان واقعی و مصرف کننده ارائه می شود.

وی افزود: با اعلام خارج شدن پراید از خط تولید در هفته های گذشته، با موجی از تقاضا برای خرید این خودرو بویژه از سوی نمایندگی های فروش و نمایشگاه داران مواجه شدیم.

این مقام مسئول با اشاره به تجربه خارج شدن پیکان از خط تولید در سال های گذشته که در نهایت منجر به افزایش بیش از 2 برابری قیمت آن در واپسین روزهای تولید شد، تصریح کرد: این طرح به منظور مقابله با ایجاد چنین شرایط قیمتی درباره پراید طراحی شد.

وی بیان داشت: در این طرح به هر فرد حقیقی مطابق با کد ملی اش و همچنین بررسی سوابق مشتریان، یک خودرو اختصاص خواهد یافت.

تقی زاده خاطرنشان کرد: دانشجویان، طلاب، زوج های جوان که در سال جاری ازدواج کرده باشند، افراد جویای کار و بازنشستگان در این طرح در اولویت قرار خواهند داشت.

وی گفت: در این طرح برای نمایندگی های فروش سایپا هیچ سهمی در نظر گرفته نشده است و فرزندان بالای 18 سال خانواده ها در صورتی که جویای کار باشند، با استعلام از طریق وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی می توانند به ثبت نام بپردازند؛ در این زمینه در چند مرحله از جمله ثبت نام و صدور دعوتنامه از مشتریان تقاضای ارائه مدارک خواهد شد.

معاون بازاریابی و فروش سایپا ادامه داد: افرادی که اکنون از خودروی پراید استفاده می کنند نیز می توانند در این طرح مشارکت کنند.

تقی زاده تصریح کرد: سقف فروش پراید در این طرح بسته به نیاز مشتریان است، فروش به شیوه اینترنتی انجام خواهد شد و پس از اجرای این طرح همه خودروهای خانواده پراید از جمله وانت پراید از خط تولید خارج خواهند شد؛ در این طرح در تلاشیم نسبت به تامین خودروی همه ثبت نام کنندگان تا پایان سال اقدام کنیم.

تقی زاده یادآوری کرد: نزدیکترین جایگزین فعلی پراید می تواند گروه تیبا یا گروه ایکس 200 باشد که مصرف کننده باید تا 25 درصد نسبت به پراید هزینه بیشتری بابت خرید آن متقبل شود؛ در این زمینه خواستار آن هستیم تا سیستم بانکی به یاری مشتریان بشتابد.

—-وی اظهار داشت: هم اکنون تولید هر دستگاه پراید با زیان حدود 30 تا 40 میلیون ریالی همراه است و فقط سال گذشته 12 هزار میلیارد ریال در تولید پراید زیان داشتیم.

این مقام مسئول در پاسخ به ایرنا خاطرنشان کرد: شرکت سایپا متعهد می شود که پس از خارج ساختن این خودرو از خطوط تولید، تا 10 سال به تامین قطعات آن بپردازد.

مطلب قبلیبازار پوشاک را مفت و مجانی واگذار کردیم
مطلب بعدیافزایش قیمت طلا و ارز در بازار

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید