فولکس واگن آلمان دو ماه دیگر در ایران

فروش محصولات فولکس در ایران پس از امضای قرارداد اخیر این شرکت با گروه صنعتی "ماموت خودرو" در ایران انجام خواهد شد.

شرکت فولکس واگن آلمان گفته است که با برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی، این خودروساز پس از ۱۷ سال غیبت، به بازار ایران بر‌می‌گردد.

این غول خودروسازی که سازنده محصولاتی نظیرآئودی، پورشه و اشکوداست گفته که از ماه اوت سال جاری (حدود دو ماه دیگر) فروش خودرو به ایران را آغاز خواهد کرد.

فروش محصولات فولکس به ایران پس از امضای قرارداد اخیر این شرکت با گروه صنعتی “ماموت خودرو” در ایران انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اندرس سوندت جنسن، مدیر پروژه شرکت فولکس واگن در بازار ایران گفته است: “فولکس با بازگشت به ایران نقطه خالی دیگری را نقشه صنعت خودروسازی جهان پر می‌کند.”

گزارشها نشان می دهد که شرکت ماموت خودرو به‌عنوان نماینده این خودروساز آلمانی در حال مذاکره جهت راه‌اندازی ۳ نمایشگاه در تهران و معرفی محصولات فولکس‌واگن است. طبق شواهد، اولین نمایشگاه در نزدیکی میدان شیخ بهایی و در مجاورت نمایندگی اطلس خودرو در حال آماده‌سازی است.

گالری‌های دیگر فولکس‌واگن که در تهران افتتاح خواهند شد، در منطقه تهران‌ پارس و خیابان شریعتی واقع شده‌اند. طبق آخرین اخبار، با بررسی‌های دقیق وضعیت بازار خودروی کشور توسط گروه خودروسازی فولکس واگن، مدل‌های مورد نظر این خودروساز جهت ورود و همچنین مونتاژ در ایران همگی انتخاب و نهایی شده‌اند.

پاسات و تیگوان در بازار ایران

این غول خودروسازی آلمانی گفته است که در ابتدا خودروهای پاسات و تیگوان به ایران خواهند آمد که دلیل آن “ارزیابی نیازهای بازار خودرو، تثبیت نام فولکس واگن در ایران و ارائه فن‌آوری‌های مدرن خودروسازی آلمان به این کشور” اعلام شده است.

خودروی گلف یکی از محصولات محبوب فولکس واگن آلمان است که نام آن در میان خودروهایی که در ابتدا به ایران می‌آیند نیست.

سابقه حضور خودروهای فولکس واگن در ایران به سال ۱۹۵۰ میلادی بر‌می‌گردد که این حضور تا سال ۲۰۰۰ میلادی ادامه داشت که در این سال به دلیل اعمال تحریم‌هایی علیه ایران، این خودروساز آلمانی بازار ایران را ترک کرد.

پس از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی به فعالیت در ایران اشتیاق نشان دادند که از جمله می‌توان به پژو سیتروئن و رنو اشاره کرد.

شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان در سال گذشته میلادی با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا، موفق شد به پرفروش‌ترین خودروساز جهان تبدیل شود.

این خودروساز در سال ۲۰۱۶ توانست حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

مطلب قبلیآمازون خرید فروشگاه اینترنتی سوق را نهایی کرد
مطلب بعدیمهمترین قرارداد نفتی پسابرجامی/اینفوگرافیک

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید