زمان وصل شبکه‌ های اجتماعی اعلام شد

شبکه های اجتماعی

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس درباره زمان رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، بیان می‌کند که ما نسبت به وضعیت کسانی که در فضای مجازی کسب و کار داشتند، تذکر داده‌ایم و پیگیر هم هستیم که از طرف دولت وضعیت آنان روشن شود. ولی از سوی دیگر استفاده‌های غیر معقول و حتی سو استفاده‌هایی هم از این فضا می‌شود. به هر حال این شرایط پیش آمده و باید تا زمان مساعد شدن فضا، تحمل کرد. ما خودمان هم نگرانی‌هایی داریم و منتظریم تا هر چه سریع‌تر این اقدامات انجام شود تا بتوان از فضای مجازی استفاده کرد.

به گزارش مجله خبری ایکسب به نقل از انتخاب، یک نماینده مجلس یازدهم درباره زمان رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، بیان می‌کند که ما نسبت به وضعیت کسانی که در فضای مجازی کسب و کار داشتند، تذکر داده‌ایم و پیگیر هم هستیم که از طرف دولت وضعیت آنان روشن شود. ولی از سوی دیگر استفاده‌های غیر معقول و حتی سو استفاده‌هایی هم از این فضا می‌شود. به هر حال این شرایط پیش آمده و باید تا زمان مساعد شدن فضا، تحمل کرد. ما خودمان هم نگرانی‌هایی داریم و منتظریم تا هر چه سریع‌تر این اقدامات انجام شود تا بتوان از فضای مجازی استفاده کرد.

سید کاظم دلخوش در گفت و گو با «انتخاب» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قرار است چه تصمیمی برای رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی گرفته شود، گفت: «در جلساتی که ما داشتیم، ضمن نگرانی درباره وضعیت اقتصادی افراد و آن‌هایی که از این بستر امرار معاش می‌کنند، ولی از آن طرف هم بحث امنیت ملی مطرح است و اهمیت دارد. شما می‌بینید که همه شبکه‌های خارجی بمب باران‌های تبلیغاتی می‌کنند و اتهاماتی را به نظام می‌زنند. به همین دلیل حاکمیت به دنبال آرام کردن فضاست تا انشاالله دوباره شبکه‌های اجتماعی را راه بیاندازد.»

این نماینده مجلس تاکید کرد: «ما برای وضعیت کسانی که در فضای مجازی کسب و کار داشتند، تذکر داده‌ایم و پیگیر هم هستیم که از طرف دولت وضعیت آنان روشن شود. ولی از سوی دیگر دولت و حاکمیت هم فعلا ناچار است. درست است که عده‌ای از فضای مجازی کسب درآمد دارند ولی از سوی دیگر استفاده‌های غیر معقول و حتی سو استفاده‌هایی هم از این فضا می‌شود.»

دلخوش افزود: «به هر حال این شرایط پیش آمده و باید تا زمان مساعد شدن فضا، تحمل کرد. ما خودمان هم نگرانی‌هایی داریم و منتظریم تا هر چه سریع‌تر این اقدامات انجام شود تا بتوان از فضای مجازی استفاده کرد.»

وی در مورد احتمال جایگزینی پیام‌رسان‌های داخلی، عنوان کرد: «بعید می‌دانم. فعلا به دنبال این هستند که فضا آرام شود تا دیگران سواستفاده نکنند.»

مطلب قبلیکسب‌‌ و کارهای مجازی در دام فیلترشکن‌ ها
مطلب بعدیاپرا امن‌ ترین مرورگر سال ۲۰۲۲

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید