بزرگترین بانک روسیه و خدمات انتقال مستقیم پول از روسیه به ایران

بزرگترین بانک روسیه و خدمات انتقال مستقیم پول از روسیه به ایران

به گزارش ایکسب به نقل از خبرگزاریهای راشا تودی و اسپوتنیک،بانک دولتی “سبر بانک ” Sberbank روسیه که بزرگترین بانک روسیه محسوب می شود از تاریخ 7 سپتامبر سرویس جدیدی را راه اندازی کرده که به مشتریان خود امکان انتقال پول به ایران را می دهد.

این بانک روسی در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود:” سرویس انتقال پول به ایران یک خدمت جدید است و تقاضا برای آن هنوز ارزیابی نشده است. این سرویس در درجه اول برای گردشگران طراحی شده است.”

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که این خدمات می تواند هم به نفع “اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی” انجام شود.

طبق شرایط سرویس جدید، حواله روبلی با پورسانت استاندارد تراکنش های بین المللی یک درصد به بانک پاسارگاد ایران ارسال می شود.

سرویس انتقال پول آخرین اقدام مسکو برای تعمیق همکاری بانکی با ایران در مقابله با تحریم‌های گسترده غرب است که هر دو کشور را هدف قرار می‌دهد.

در دسامبر سال گذشته میلادی نیز، بانک “وی تی بی” روسیه به عنوان دومین بانک بزرگ روسیه، سکویی را معرفی کرد که به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد وجوه خود را به ایران و از ایران منتقل کنند.

این بانک روسی در هنگام راه اندازی سرویس خود اعلام کرده بود:” ما اولین بانکی هستیم که به دلیل روابط تجاری ایران و روسیه، گسترش همکاری های اقتصادی و توسعه گردشگری، نقل و انتقالات مالی به ایران را اجرا می کنیم.”

به عنوان بخشی از این همکاری رو به رشد، در ماه می امسال، “الویرا نابیولینا” رییس بانک مرکزی روسیه، برای گفتگو با همتای ایرانی خود، محمدرضا فرزین، با تمرکز بر تقویت روابط بین بانک های تجاری دو کشور تحریم شده و همچنین افزایش همکاری زیرساخت های بانکی دو کشور، به تهران سفر کرد.

سفر رییس بانک مرکزی روسیه به ایران در بهار 1402

راه اندازی سرویس انتقال پول با ایران از سوی بزرگترین بانک روسیه 

بر اساس آمارهای رسمی، ارزش کالاها و خدمات مبادله شده ایران و روسیه در سال 2022 با افزایش 15 درصدی به 4.6 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می شود روابط اقتصادی دو کشور طی سال های آتی همچنان رو به رشد باشد.

خدمات ایکسب برای ارتباط تجاری شرکتهای ایرانی و روس

هر دو کشور در بیشتر زمینه های همکاری نظیر مسافرت، افزایش قابل ملاحظه ای داشتند بر اساس آمارهای گمرک، تعداد افراد روسی که به ایران وارد شده اند در سه ماهه نخست سال 2023 نسبت به 2019 چهار برابر شده است.

 اسبربانک، بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به‌عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد. اسبربانک در سال ۱۸۴۱ تأسیس شده‌است.

مطلب قبلیسایت خرید موزاییک اینترنتی در تهران
مطلب بعدیراهنمای کامل خرید جدیدترین لوستر مدرن

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید