انتشار گزارش مالی سال ۲۰۲۰ ال‌جی

گزارش مالی سال ۲۰۲۰ ال‌جی
گزارش مالی سال ۲۰۲۰ ال‌جی

بالاترین میزان فروش و سود عملیاتی فصل چهارم در تاریخ ال‌جی، سود ۲۰۲۰ رکورد تازه‌ای برای ال‌جی

ال‌جی الکترونیکس با اعلام درآمد ۶۳.۲۶ تریلیون وون کره جنوبی (۵۶.۴۵ میلیارد دلار آمریکا) و سود عملیاتی ۳.۲۰ تریلیون وون کره جنوبی (۲.۸۵ میلیارد دلار آمریکا) با رشدی ۳۱.۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹، نتایج قدرتمند و رکورد تازه‌ای در تاریخچه خود به ثبت رسانید. این رشد در درجه اول مدیون فروش بیشتر محصولات خانگی رده‌بالا و تلویزیون‌های OLED و همچنین رشد قوی در بخش راهکارهای قطعات اتومبیل بوده است.

میزان فروش فصل چهارم ۱۸.۷۸ میلیارد وون کره جنوبی (۱۶.۷۶ میلیارد دلار) اعلام‌شده که رشدی ۱۶.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ و همچنین رشدی ۱۱ درصدی نسبت به فصل قبلی را نشان می‌دهد. علی‌رغم تأثیرات همه‌گیری کرونا، سود عملیاتی فصلی هم ۶۵۰.۲۰ میلیارد وون کره جنوبی (۵۸۰.۱۹ میلیون دلار آمریکا) برآورد شده که رشد معنادار ۵۳۹ درصدی را در مقایسه با فصل چهارم ۲۰۱۹ به رخ می‌کشد.

اگرچه با ادامه همه‌گیری کرونا و بهبود کند اقتصاد بین‌المللی، همچنان نگرانی‌های فراوانی در خصوص سال ۲۰۲۱ وجود دارد، اما ال‌جی انتظار دارد که باسیاست‌های مالی درست دولت‌های جهانی و همچنین اجرای موفق واکسیناسیون، اقتصاد جهانی به وضعیت عادی برگردد. لذا در سال ۲۰۲۱ تکنولوژی‌های کلیدی همچون هوش مصنوعی، 5G، اینترنت اشیا و قابلیت حمل به شکل گسترده‌ای در حوزه‌های گوناگون کسب‌وکار ال‌جی اعمال خواهند شد.

شرکت لوازم‌خانگی و راهکارهای تهویه مطبوع ال‌جی در سال ۲۰۲۰ با رکورد درآمد ۲۲.۲۷ میلیارد وون کره جنوبی (۱۹.۸۷ میلیارد دلار آمریکا) یک سال مالی موفق دیگر را پشت سر گذارد و رشدی 3.5 درصدی و سود عملیاتی 2.35 تریلیون وون کره جنوبی (2.10 میلیارد دلار آمریکا) را نسبت به سال گذشته تجربه نمود.

این نتایج نشان‌دهنده افزایش فروش گروه لوازم‌خانگی جدید و تجارت اجاره لوازم‌خانگی در کره جنوبی است. درآمد فصل چهارم 5.54 تریلیون وون کره جنوبی (4.94 میلیارد دلار) می‌باشد که بالاترین رقم در سه‌ماهه چهارم در تاریخ شرکت بود که با رشد دورقمی در کره جنوبی، آمریکای شمالی و اروپا 20 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه در سال گذشته داشت.

شرکت سرگرمی خانگی ال‌جی گزارش کرد که درآمد سال 2020 این شرکت، 13.8 تریلیون وون کره جنوبی (11.8 میلیارد دلار آمریکا) بوده و سود عملیاتی 969.70 میلیارد وون کره جنوبی (865.29 میلیون دلار آمریکا) می‌باشد که 22.9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است.

فروش فصلی هم بالغ‌بر ۴.۲۸ تریلیون وون کره جنوبی (۳.۸۲ میلیارد دلار آمریکا)‌ گزارش‌شده که نشان‌دهنده رشد ۷.۹ درصدی نسب به دوره مشابه سال ۲۰۱۹ و رشد ۱۶.۷ درصدی نسبت به فصل مالی پیشین است. سود عملیاتی فصلی این شرکت هم 204.50 میلیارد وون کره جنوبی (۱۸۲.۴۸ میلیون دلار آمریکا) بوده که بازتابی از افزایش فروش در آمریکای شمالی و اروپا است.

شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی هم برای سال ۲۰۲۰ درآمد ۵.۲۲ تریلیون وون کره جنوبی (۴.۶۶ میلیارد دلار آمریکا)‌ را به ثبت رساند. فروش فصل چهارم این شرکت هم ۱.۳۹ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۲۴ میلیارد دلار آمریکا) بوده که ۴.۹ درصد بیشتر از فصل مشابه سال ۲۰۱۹ و ۹.۲ درصد کمتر از فصل مالی قبل بوده است. دلایلی همچون کمبود چیپ‌های 4G و رکود فروش تلفن‌های هوشمند رده‌بالا در بازارهای بین‌المللی را می‌توان برای این کاهش فروش نام برد. ضرر عملیاتی سالیانه این بخش بالغ‌بر ۸۴۱.۲۰ میلیارد وون کره جنوبی (۷۵۰.۶۳ میلیون دلار آمریکا) برآورد شده که به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی برای حمایت از فروش محصولات اصلی رخ‌داده و البته بخشی از آن با کاهش هزینه‌ها به‌واسطه افزایش راندمان تولید جبران شده است.

شرکت راهکارهای قطعات اتومبیل ال‌جی نیز فروش ۲۰۲۰ را ۵.۸۰ تریلیون وون کره جنوبی (۵.۱۸ میلیارد دلار آمریکا) گزارش می‌کند که نشان‌دهنده رشد ۶.۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. درآمدها در فصل چهارم ۱.۹۱ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۷۱ میلیارد دلار آمریکا)‌ اعلام گردیده که ۴۱.۳ درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته بوده و بخش بزرگی از آن نتیجه بهبود تقاضای بازارهای کلیدی اتومبیل همچون آمریکای شمالی و اروپا و همچنین فروش بیشتر در پروژه‌های تازه بوده است. ضرر عملیاتی بسیار جزئی دو میلیارد وون کره جنوبی (۱.۷۸ میلیون دلار آمریکا) هم نشانه بهبود و پیشرفت سالیانه و فصلی، به لطف افزایش فروش، هم‌راستا با بهبود تقاضای بازار در نیمه دوم سال و بهبود مدیریت مالی است.

شرکت راهکارهای تجاری ال‌جی در سال ۲۰۲۰ به درآمد ۶.۰۱ تریلیون وون کره جنوبی (۵.۳۶ میلیارد دلار آمریکا) و سود عملیاتی ۴۵۷.۸۸ میلیارد وون کره جنوبی (۴۰۸.۵۱ میلیون دلار آمریکا) دست‌یافته که نشان‌دهنده رشد تقاضا برای محصولات فناوری اطلاعات مرتبط با دورکاری و آموزش آنلاین بوده است. فروش فصل چهارم این بخش ۱.۵۱ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۳۵ میلیارد دلار آمریکا)‌ گزارش‌شده که ۴.۸ درصد بالاتر از مدت مشابه سال ۲۰۱۹ است. این در حالی است که سود عملیاتی فصلی هم ۷۰.۳۰ میلیارد وون کره جنوبی (۶۲.۷۳ میلیون دلار آمریکا) بوده که به دلیل افزایش قیمت‌های قطعات اصلی و هزینه‌های لجستیکی بین‌المللی، کمتر از سال گذشته برآورد می‌شود. به لطف بهبود تقاضای بین‌المللی و ادامه رشد تقاضا برای محصولات فناوری اطلاعات، انتظار می‌رود بازار نمایشگرهای اینفورمتیو داخل خودرو رشد داشته باشد. همچنین با افزایش تقاضا برای انرژی‌های تجدید پذیر در بازارهای توسعه‌یافته اصلی، انتظار می‌رود تجارت پنل‌های خورشیدی این شرکت هم بهبود یابد.

درباره نرخ تبادل ارز فصل چهارم ۲۰۲۰

گزارش‌های مالی رسیدگی نشده فصلی ال‌جی الکترونیکس بر اساس استانداردهای بین‌المللی گزارشات مالی یا IFRS تنظیم‌شده و بازه زمانی سه‌ماهه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ را در برمی‌گیرد. برای تبدیل ارقام به دلار آمریکا، طی این بازه زمانی نرخ تبدیل وون کره جنوبی در مقابل دلار آمریکا به‌طور میانگین ۱۱۲۰.۶۶ وون به ازای هر دلار برآورد شده است.

مطلب قبلیشرکت سالکو نماینده فعال فروش درب و پنجره جذب می‌کند
مطلب بعدیچین هفت سال دیگر اولین قدرت اقتصادی جهان می‌شود

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید