دره مجسمه قشم

دره مجسمه قشم

قشم یکی از زیباترین و بزرگترین جزیره ها در جنوب ایران است که در میان آب های نیلگون خلیج فارس خودنمایی می کند. جزیره هرمز نیز از زیباترین جزیره ها که در نزدیکترین فاصله به قشم قرارگرفته است، جزیره هرمزبه بهشت زمین شناسی کشور معروف است، این جزیره با وجود خاک های رنگارنگ، تپه‌های رنگارنگ، کوه‌های آتش فشانی، کوه‌های نمکی، جلگه‌های پست و هموار یکی از جاذبه‌های گردشگری در هرمزگان می باشد که گردشگران و مسافران زیادی هرساله برای تفریح وگشت و گذار و بازدید از این جاذبه های طبیعی به این جزیره سفر می کنند. آس چارتر به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین وقت وهزینه بتوانید بلیط هواپیما چارتر خود را به راحتی تهیه نمایید.

معرفی دره مجسمه های قشم

جزیره هرمز یکی از جزایر زیبا استان هرمزگان است، مساحت این جزیره حدود 42 متر مربع است، این جزیره قدمتی حدود 600 سال دارد، که حدود 50 هزار سال پیش سر از آب های نیلگون خلیج فارس درآورده است. از نظر استراتژیکی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد یکی از مهمترین جزایر جنوبی ایران محسوب می شود. دره مجسمه های هرمز یکی از شگفت انگیزترین و دیدنی ترین جاذبه های قشم می باشد، که در بخش کوهستانی جنوب غربی جزیره هرمز واقع شده است. این دره قدمتی چند میلیون ساله دارد که سال ها در زیر آب بوده است، این دره در بخش جنوبی جنگل حرا واقع شده است، سطح این دره از ترک های گلی پوشیده شده است، این دره زمانی به بام قشم متصل بوده است بخاطر بالا آمدگی جزیره از زیرآب دریا و گسترش مساحت خشکی شده و این دره به وجود آمده است. این دره که زمانی در زیر آب بوده است و بستر زندگی آبزیان مانند: نرم تنان، انواع ماهی های زیادی بوده است، که اکنون در میان شکاف های موجود در سطح این دره زندگی می کرده اند، اکنون نیز صدف های دوکفه ای زیادی در سطح این دره دیده می شود. در مسیری که به سمت دره ستارگان می روید مسیر کمی باریکتر می شود و ناگهان به پرتگاهی می رسید که ارتفاع آن حدود 40 متر می باشد. این پرتگاه منظره خارق العاده ای از دریای بیکران، غروب خورشید، تماشای حرکت قایق ها و شناورها که همگی تصویری بی نظیری را پیش روی شما می گذارد، که بی شک از دیدن این منظره شگفت زده خواهید شد.

معرفی دره مجسمه های قشم

نحوه شکل گیری دره مجسمه ها

این جزیره شگفت انگیز و دیدنی در گذشته های خیلی دور در زیر آب بوده است و به مرور زمان بعد از گذشت هزاران سال سر از آب بیرون آورده است، این صخره ها رسوب هایی هستند که در زیر آب از انباشته شدن مواد معدنی ورسوبی در زیر آب بر روی هم به این شکل در امده اند.

علت نام گذاری دره مجسمه ها

اگر به قشم و جزیره هرمز سفر کرده باشید در دره ستارگان صخره هایی وجود دارد، که هرکدام از آنها به اشکال مختلفی وجود دارد که می شود گفت یک اثر هنری طراحی شده دست طبیعت است بدون دخالت دست هیچ بشری، به این شکل در آمده است. اشکالی که می بنید به قوه تخیل خودتان بستگی دارد که آن صخره را شبیه به چه چیزی ببنید مثلا صخره ای شبیه به خرس، یا صخره ای شبیه به خرگوش یا هرچیزی ممکن است به نظرتان بیاید. این دره بخاطر این اشکال طبیعی به این نام معروف شده است و به آن دره تندیس ها و یا مجسمه ها می گویند.

بهترین زمان برای بازدید از دره مجسمه ها

جنوب کشور بخاطر گرمای زیاد و آفتاب سوزانش در فصل تابستان مسافران زیادی ندارد، اما در اوایا بهار و فصل زمستان و پاییز بهترین زمان برای سفر به این منطقه می باشد در این فصل خصوصا زمستان بیشترین تعداد مسافر و گردشگر به این جزیره سفر می کنند. زمستان بهترین و معتدل ترین هوا را دارد و بهترین فصل برای سفر به قشم و جنوب کشور می باشد.

نحوه سفر به دره مجسمه ها

برای سفر به جنوب کشور اکثرا دوست دارند با خودروی شخصی خود به بندرعباس سفرکنند که در این صورت برای رفتن به جزیره قشم می توانند از اسکله شهید حقانی و یا اسکله شهید ذاکری با کشتی های اتوبوسی و یا لنج به قشم بروند، و از آنجا به سمت هرمز حرکت کنند ممکن است خیلی از وقتتان گرفته شود اما مسیر دریایی برایتان جالب و جذاب خواهد بود. اما بهترین راه برای رفتن به قشم سفرهوایی است. با سفر با هواپیما می توانید در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید و از خستگی راه اذیت نشوید و به راحتی به قشم بروید. آس چارتر بهترین مرجع ارائه دهنده بلیط هواپیما مشهد قشم در شهر مقدس مشهد می باشد.

نحوه شکل گیری دره مجسمه ها

اقامت در جزیره هرمز

برای بازدید از دره ستارگان می توانید در اطراف این دره اقامتگاه های بومی را پیدا کنید و شبی در آنجا اقامت کنید، این جزیره همچنین هتل نیز دارد. ولی اکثر مسافران بیشتر اقامتگاه های بومی را ترجیح می دهند تا با فرهنگ و اداب و رسوم آن منطقه بیشتر آشنا شوند، همچنین شما می توانید در این مکان چادر نیز بزنید و شبی را در طبیعت زیبای دره ستارگان به سرببرید.

سوغات در دره ستارگان

این دره زیبا که گردشگران زیادی دارد، امکانات زیادی ندارد اما در این منطقه دست فروشانی هستند که می توانید از آنها سوغات محلی یا صنایع دستی را به عنوان سوغات تهیه نمایید.

جاذبه های دیدنی در اطراف دره مجسمه قشم

جزیره زیبای هرمز با مساحت کمی که دارد، جاذبه های دیدنی بسیار زیبای طبیعی همچون: غارالهه نمک، رودخانه طلا، دره رنگین کمان، غارسکوت،  دریای سرخ، قلعه پرتغالی هاو… که هرکدام در نوع خود بی نظیر و فوق العاده می باشد. در ادامه به معرفی مختصری از این جاذبه ها خواهیم پرداخت.

قلعه پرتغالی ها

این جاذبه ی دیدنی در ضلع شمالی جزیره قشم واقع شده است، قلعه پرتغالی ها در سال 1507 توسط دریای نورد پرتغالی بنام آلفونسوآلبرکرک بنا شد، این قلعه مساحتی حدود 2 هزار متر مربع دارد و از سنگ های آهکی و گچی و ساروج وبه شکل چهارگوش و برج هایی به ارتفاع 12 مترو دیوارهایی به قطر 5/3 متر ساخته شده است. این قلعه شامل بخش های مختلفی همچون: زندان، کلیسا، مقرفرماندهی، تالار، سربازخانه، آب انبار بزرگ و انبار اسلحه می باشد.

آدرس قلعه پرتغالی ها: استان هرمزگان، ضلع شمای جزیره قشم، بلوار ژئوپارک، قلعه پرتغالی ها

دره رنگین کمان

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و دیدنی در جزیره هرمز دره رنگین کمان می باشد. وجود رنگین کمانی زیبا در دل کوه ها و بر روی دریای خلیج فارس و آسمان ابی منظره ای بی نظیر و بی بدیلی است، که چشم هر بیننده ای را جذب خود می کند، پیشنهاد می کنیم از این منظره فوق العاده زیبا حتما دیدن نمایید.

آدرس دره رنگین کمان: استان هرمزگان، جزیره هرمز، جنوب غرب جزیره، دره رنگین کمان.

رودخانه طلا

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در این جزیره رنگارنگ وجود رودخانه طلا در این جزیره می باشد، این رودخانه از ترکیب اسیدو باز به این رنگ در آمده است، این دشت زعفرانی از نمک های زرد رنگی پوشیده شده است، که بعد از بارندگی این نمک ها در خام این منطقه ته نشین می شوند، که بعد  از خشک شدن آب باران و با تابش نور خورشید این نمک ها هم مانند طلا می درخشند.

آدرس رودخانه طلا: استان هرمزگان، جزیره هرمز، در نزدیکی الهه نمک

آدرس دره مجسمه ها: استان هرمزگان، جزیره قشم، بخش جنوبی جزیره هرمز

مطلب قبلیدیجی کالا و باسلام چگونه شکل گرفته‌اند؟
مطلب بعدیبا بهترین روش‌های کاریابی و استخدام در ایران آشنا شوید

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید